reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W Jakiej Pozycji Powinna Spać?

kucia

Szczęśliwa żona i mama :)
Dołączył(a)
2 Maj 2007
Postów
258
Miasto
Olsztyn
Mam dwumiesięczną córeczke.
Zastanawiam się w jakiej pozycji powinna spać w dzień tzn na jakim boczku a mozże na pleckach ?
Wiem że raz na prawym prawym raz na lewym boczku zwłaszcza po jedzeniu. Tylko wydaje mi się że od tych pozycji wydłuzyła jej sie główka. Na wprost tez nie za bardzo lubi lerzec w nocy oczywiście na boczkach bo moze się ulać.
Jak wy kładziecie w dzień i w nocy dziewczyny?:confused::confused::confused:
 
reklama
moj maly tez spi na boczku a jak mu nie wygodnie to umie sie juz przekrecic na plecki
zdjcie004ib5.jpg

3450 g i 55 cm






Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko,a ja ...Twoja mama!
 
Mojego robaczka, też przekładałam na boki. To najbezpieczniejsza pozycja przy ulewającym jeszcze dziecku:)
 
Moja malutka spi tylko na pleckach. Tak sobie upodobala. Ale pewnie z wiekiem sie to moze zmienic ;-)
 
Witam dziewczyny;) najwazniejsze o czym nalezy Pamietac to zeby dziecko nie lezalo np cały czas na pleckach nalezy je przekładac z tego wzgledu ze główka sie wylezy np gdy bedzie lezało dziecie tylko na pleckach to główka robi sie nie kształtna nalezy jak najczesciej przekładac dzieciatko mowie tu o kilku godzinkach;):-)
 
Witam dziewczyny;) najwazniejsze o czym nalezy Pamietac to zeby dziecko nie lezalo np cały czas na pleckach nalezy je przekładac z tego wzgledu ze główka sie wylezy np gdy bedzie lezało dziecie tylko na pleckach to główka robi sie nie kształtna nalezy jak najczesciej przekładac dzieciatko mowie tu o kilku godzinkach;):-)

My z naszą mała robiliśmy cudawianki żeby głowkę przekręcała podczas snu ale nic nie działało, kiedy skónczyła 3 miesiące spała tak jak jej było wygodnie, teraz ma prawie 9 i głowka jest kształtna, a ona najlepiej lubi spa na brzuszku - praktykuje to od jakiegoś miesiąca.
 
Ja od samego poczatku kladlam mala tylko na pleckach, do tej pory spi na plecach, tylko sobie glowke przekreca na boki... Czytalam, ze w tej pozycji zmniejsza sie ryzyko zespolu smierci lozeczkowej (nie wiem w jakim stopniu jest to powiazane, ale to tez polozne mowily)... Oczywiscie balam sie, jak sie jej ulewalo, ale zawsze jakos przekrecila glowke i bokiem sie wylalo... Zreszta ja zawsze malej pilnuje dopoki nie usnie... Co do glowki to ma perfekcyjny ksztalt, nie jest plaska, ani "wylezana"... Tylko malej wloski zaczynaja wychodzic i robi sie jej lysy placek z tylu, ale tak ma wiekszosc dzieci... Pozdrawiam
 
maly spi na pleckach tylko w wozku na spacerze, a w domu to na boczkach albo na brzuszku :tak: staram sie go za kazdym razem klasc w jakiejsc innej pozycji
 
To dobrze, że śpi na boku, raz z jednym, raz drugim, a główka włąśnie taka wydłużona powinna być, bo potem będzie miała ładny kształt. Wszystko jest ok.
 
reklama
Ja od samego poczatku kladlam mala tylko na pleckach, do tej pory spi na plecach, tylko sobie glowke przekreca na boki... Czytalam, ze w tej pozycji zmniejsza sie ryzyko zespolu smierci lozeczkowej (nie wiem w jakim stopniu jest to powiazane, ale to tez polozne mowily)... Oczywiscie balam sie, jak sie jej ulewalo, ale zawsze jakos przekrecila glowke i bokiem sie wylalo... Zreszta ja zawsze malej pilnuje dopoki nie usnie... Co do glowki to ma perfekcyjny ksztalt, nie jest plaska, ani "wylezana"... Tylko malej wloski zaczynaja wychodzic i robi sie jej lysy placek z tylu, ale tak ma wiekszosc dzieci... Pozdrawiam
dokladnie o tym samym slyszalam, ze to jest najbezpiecznejsza pozycja dla dziecka i wcale nie ma sie co bac ze ulewa:tak:, bo obruci sobie glowke na bok. Slyszalam, ze odkad polozne na wyspach namawiaja do kladzenia dzieci tylko i wylacznie na pleckach, to zdecydowanie spadla liczba dzieci , ktore umieraly z powodu smierci lozeczkowej (tak najlepiej dziecku sie oddycha w czasie snu, jest mniejsze ryzyko bezdechu - o tym gdzies czytalam). Mnie health visitor przy kazdych odwiedzinach pytala czy mala spi na pleckach i upominala ze tak wlasnie powinna spac. Moja mala nie cierpiala spac na pleckach i spala tylko na boczkach, ale na szczescie nic sie nie stalo. Choc moze nie ma sie za bardzo czym martwic, bo jak 8 lat temu urodzila sie Martynka to wszyscy mi mowili ze ma spac na brzuszku....a teraz ze nie wolno dzieciom spac na brzuszku:szok:. Za para lat pewnie znow cos wymysla nowego:happy:
co do ksztaltu glowki to nie mam pojecia czy ma to jakis wplyw....???Chyba jak dziecko nie ma krzywicy to nie ma sie co martwic......
 
Ostatnia edycja:
Do góry