reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

 • Masa kreatywności, czyli Farma Świeżości!

  Jesteś rodzicem wspierającym dziecko w rozwoju? I bardzo pięknie. Przez najblizsze 10 tygodni wesprzemy cię w twoich działaniach. Wskakuj na Farme Świeżości i sprawdź propozycje dla dzieci 3-10 l. Jasne, że wskakuję.

  Nie zapomnijcie wziąć udział w konkursie Natto: Zdobądź nagrody!

  Koniecznie wyślij dziecko na bezpłatną lekcję gotowania online. 23 kwietnia 2021 r. godz. 15:30 - Gotowanie z dziećmi - Katia Roman Trzaska Little Chef Możecie obejrzeć na żywo lub odtworzyć później: Idę gotować!

  Bardzo ważny webinar dla rodziców dzieci 0-10 lat o 27 kwietnia 2021 r. godz. 9:30 - webinar - Jak jedzenie wpływa na prawidłowe mówienie? z logopedką Agnieszką Stefaniak - Sołygą (wiem, że niektóre z was ją uwielbiają tak jak ja) Porozmawiamy np. o nadwrażliwościach sensorycznych, wybredności, kształtowaniu mowy. Możecie obejrzeć na żywo lub odtworzyć później: Włączam sobie powiadomienie!

  Pozdrawiam Anna Ślusarczyk
reklama

Wada Serca Zespół Downa u Plodu

Marika37

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Grudzień 2020
Postów
50
Widziałam o jej chorobie w ciąży od 19 tygodnia o wadzie serca a od 27 tyodnia o zespole downa.
Tak wiem, przeczytałam Twoja historie i pamiętam co czulas jak dowiedziałaś się o zd, pisałaś, że gdybys wcześniej wiedziała... a teraz widzę zmianę w twoich uczuciach, więc stad moje przemyślenie w świetle decyzji TK, i jego skutków. Wspieram was duchowo 😘☺.
 
reklama

NewMom

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Wrzesień 2017
Postów
602
Miasto
Katowice
Decyzja TK jest chora... zdania nie zmienię, kobieta a raczej rodzice powinni mieć prawo decyzji w przypadku ZD czy innych was wrodzonych czy deformacji. Mimo że kocham moje dziecko to czuję że to nie sprawiedliwie i wiem że nie zasłużyła na takie cierpienie,
Już trzy miesiące jest w szpitalu dalej na respiratorze, nie wiem czy się pozbiera po tej operacji, nie wiem, bo jest ciężko...
 

ness.

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Sierpień 2020
Postów
2 385
Decyzja TK jest chora... zdania nie zmienię, kobieta a raczej rodzice powinni mieć prawo decyzji w przypadku ZD czy innych was wrodzonych czy deformacji. Mimo że kocham moje dziecko to czuję że to nie sprawiedliwie i wiem że nie zasłużyła na takie cierpienie, Już trzy miesiące jest w szpitalu dalej na respiratorze, nie wiem czy się pozbiera po tej operacji, nie wiem, bo jest ciężko...
Życzę ci żeby malutka nabrała sił i żebyście mogły wrócić w końcu do domu. Trzy miesiące to masa czasu, pandemia nie pomaga, to wszystko jest chore i tak jak niejednokrotnie mówiłam cholernie cię podziwiam.
Nikt nie zasługuje na cierpieniem a tym bardziej mała bezbronna istota. Pamiętaj, że w razie czego możesz na nas liczyć.
Założyłaś ten KRS czy jednak nie ?
 

NewMom

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Wrzesień 2017
Postów
602
Miasto
Katowice
Czasem myślę że lepiej żeby odeszła i serio wiem że gdyby lekarz zadzwonił i powiedzial że zmarła to było by mi lżej..choć ja bardzo kocham to nie chce dla niej takiego życia w większości szpital, ja nawet widzę podejście niektórych lekarzy, nie dość że wada serca to jeszcze ZD, widze podejście lekarzy którzy nie chcą powiedziec mi że ta operacja moze jej wcale nie pomoc tak jak powinna bo już gdy była w Zabrzu po urodzeniu lekarz mi powiedział tzn profesor bardzo dobry i mający ogromną wiedze i doświadczenie, powiedział że ona ma bardzo ciężka wadę serca.
 

NewMom

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Wrzesień 2017
Postów
602
Miasto
Katowice
Bo spadly mi z oczu różowe okulary bo myślałam że jak już jej zrobią operacje to wszystko będzie ok tylko bedziemy odwiedzać odzdzial na kilka dni na kontrole ale widzę i słyszę to między wierszami i czuję że to nie będzie takie proste że nie wiem czy ona z tego wyjdzie.
 

Marika37

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Grudzień 2020
Postów
50
Bo spadly mi z oczu różowe okulary bo myślałam że jak już jej zrobią operacje to wszystko będzie ok tylko bedziemy odwiedzać odzdzial na kilka dni na kontrole ale widzę i słyszę to między wierszami i czuję że to nie będzie takie proste że nie wiem czy ona z tego wyjdzie.
Dziękuję za odpowiedź, jest mi głupio, że je zadałam. Przepraszam
 

Jetkaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Wrzesień 2017
Postów
2 139
Często jest tak że mając chore dziecko człowiek myśli, zrobią operacje i będzie ok.. Nie tak nie jest i nigdy nie będzie.. Jeżeli dziecko ma wadę genetyczna nie będzie nigdy zdrowe.. Nie będzie ok.. Dużo w Waszej historii widzę nasza.. Ta nadzieją że lekarze coś zrobią i będzie już dobrze.. Dadzą lek i będzie ok.. Nigdy nie było ok. I tak minęły 14mies nadzieji że oski dostanie lek i wyjdziemy do domu.. Że będzie już ok.. My spędziliśmy 14miesiecy.. A inne dzieci lata w szpitalu.. I tak przestałam mieć nadzieję.. Boję się mieć nadzieję..
 

Destino

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Marzec 2016
Postów
8 295
Miasto
Kraków
@NewMom
@Jetkaa
Mama zawsze myśli, że jak coś lekarze zrobią, to niepełnosprawność minie. I nie jest to myślenie zyczeniowe. Po prostu trudno jest przyjąć do świadomości fakt, że dziecko jest w ciężkim stanie, co więcej, że umiera. Z drugiej strony lekarze czasem widza takie cuda, że oni sami chcą w nie wierzyć.

Pamiętam te spojrzenia od przyjęcia na oddział. Ta litość i oczy mówiące "kobieto jak mi ciebie zal. Twoje dziecko nie przeżyje, a nawet jeśli... Lepiej by umarło". Och spotykałam ich miliony od czasu gdy w 25tc odeszły mi wody....
I to bezustanne wykłucanie się z lekarzami, by zechcieli ruszyć 4 litery i wzięli się za diagnostykę i leczenie...

@marika37 miłość nie ma tu za dużo do powiedzenia. Matka tylko towarzyszy. Cała reszta spoczywa na dziecku... Ból, którego żaden lek nie uśmierza. A ciało tak szybko nie odpuszcza, tak łatwo nie poddaje się śmierci wydłużając całe cierpienie. Ach, brrrr..... Aż mnie się włos jeży i oczy łzawia na wspomnienie. Minęło przeszło 2 lata, a to wciąż we mnie ogromnie żywe.

@NewMom wiem, że kochasz niesamowita miłością córeczkę. Uwierz mi rozumiem każde słowo, gdy mówisz, że lepiej dla córeczki by odeszła.
Niech każdy dzień przynosi to, co jest dla was najlepsze. Dużo siły, miłości, wytrwałości, nadziei... Tego, co potrzebujecie wam życzę. A jeśli córeczka wróci żywa do domku to życzę ci takiego wręcz bajkowego cudu, by twoja dzielna wojowniczka była zdrowa do ostatniej najmniejszej komórki ciała. W końcu cuda, to cuda, nawet genetyka im nie straszna.
 
reklama

NewMom

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Wrzesień 2017
Postów
602
Miasto
Katowice
Odnośnie poprzednich postów, Marika nie powinnaś przepraszać, każdy ma prawo mieć swoje zdanie co do aborcji i Ty też, ale narzucanie już komuś swojej woli i zabieranie prawa do decyzji, czyli to co jest konsekwencją wyroku TK, jest już wg mnie nie moralne, bo jest to skazywanie całych rodzin a równocześnie samego dziecka w przypadku ciężkich wad płodu na ogromne cierpienie i walkę o przetrwanie o każdy dzień, zwłaszcza że pomoc instytucji po urodzeniu chorego dziecka jest bardzo znikoma a koszty rehabilitacji i operacji które nieraz trzeba organizować zagranica są ogromne.
 
Podobne tematy
Autor Tytuł Forum Odpowiedzi Data
Anzulika11 Wada serca dziecka od urodzenia Potrzebuję porady 9
marta18691 Wada serca u małego dziecka Potrzebuję porady 8
E pocenie się dziecka a wada serca - mozna to powiązać? Forum pediatryczne 2
S Wada serca Zdrowe dziecko 8
Lilka2304 Wada genetyczna - translokacj robertsonowska 13 i 14 chromosomu Potrzebuję porady 1
Patrycja35 Wada serduszka ASDII Potrzebuję porady 0
K Macica jednorożna-ciąża,szanse i zagrożenia. Potrzebuję porady 47
M Wyrok śmierci - Anencephalia (wada letalna) Ciąża, poród, połóg 15
A Wskazania do cc przy dużej wadzie wzroku z “podziurawiona” siatkówka Ciąża, poród, połóg 12
M Antilop krzeselko tacka wada? Potrzebuję porady 3
G Letalna wada płodu Rzeszów 2
I Wada letalna mojej córeczki.... Ciąża, poród, połóg 1488
G Cholestaza ciążowa A problemy ze wzrokiem u dziecka Ciąża, poród, połóg 10
A Wada wzroku a poród Potrzebuję porady 8
M Wada serduszka a pierś Potrzebuję porady 3
wiktoria12tc Wada genetyczna .. Potrzebuję porady 2
Kinia1 Wada układu limfatycznego - proszę o pomoc dla 6 tygodniowej Jagódki Możesz pomóc...zobacz 4
Kinia1 Wada układu limfatycznego Dzieci kochane bardzo 0
R wada wzroku u dwulatka Roczniaki i dwulatki 3
Z Wada wymowy Zdrowe dziecko 5
P Wada- bezczaszkowiec Ciąża, poród, połóg 59
efika wada wzroku Archiwum wcześniaczków 9
nikita33 Wada wzroku u dwulatka?? Zdrowe dziecko 17
Herbatka82 Brak czynności serca w 7 t - decyzja o łyżeczkowaniu Ciąża po in vitro 23
Julkova Nierówne uderzenia serca na usg?? Potrzebuję porady 2
gjustysia Brak czynności serca w 7w4d Potrzebuję porady 12
D Słuchanie serca 6 tydzień ciazy Ciąża, poród, połóg 22
A Brak bicia serca zarodek 10mm Staramy się 27
M Ryzyko zaśniadu/zespołu Downa/ustanie akcji serca Potrzebuję porady 51
A Echokardiografia serca płodu - Kraków Ujastek Kraków 6
K Włączanie głosu bicia serca na usg Ciąża, poród, połóg 9
K Nieprawidłowa budowa serca. Potrzebuję porady 0
M Czy jest jeszcze nadzieja? Brak akcji serca... Ciąża, poród, połóg 27
B Kołatanie serca Potrzebuję porady 9
D Bicie serca płodu Potrzebuję porady 8
O USG a bicie serca dziecka Potrzebuję porady 8
Patrycja35 10tc palpitacje serca..mroczki przed oczami..osłabienie Potrzebuję porady 13
kasiula222 Ataki przyspieszenia pulsu serca Potrzebuję porady 13
Misty29 ognisko hiperechogenne serca płodu Przyszłe mamy 28
T Arytmia serca - sn czy cc? Potrzebuję porady 7
A Zbyt wolna akcja serca dzidziusia 21 tc Potrzebuję porady 22
K Ciąża a choroba serca porada Potrzebuję porady 3
Paula_Antosia Mamusie po operacji serca. Potrzebuję porady 0
Ayashi86 Przyspieszone bicie serca i niskie cisnienie w 3 miesiacu ciazy Potrzebuję porady 8
M skurcze serca w ciąży Potrzebuję porady 7
rurka oś serca płodu - zły kąt Potrzebuję porady 0
agapa Przeszczep serca-życie dla Bartusia Możesz pomóc...zobacz 31
agniesiaa81r dziecko z wadą serca Dzieci kochane bardzo 5
G Dodatkowa belka mięśniowa w komorze serca płodu-proszę o opinie Ciąża, poród, połóg 9
K bicie serca 107/m płodu dziecka w 9 tygodniu Ciąża, poród, połóg 10

Podobne tematy

Do góry