reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga i wzrost naszych bąbelków:)

ale moj jest szczuply a Twoj pewnie grubasek bo pozniej dzieci to mniej rosna i mniej przybieraja na wadze tylko sie robia juz takie male czlowieczki:-D:-D:-Dstad pewnie to porownanie do polrocznego.Jak bylam w przychodni to kobitka miala 9 miesieczne niewiele wieksze od Karolka ale juz takie bystre i to dorosle spojrzenie:sorry2:
 
reklama
tomola u nas w przychodni tak nie mowia:-:)no::-D
mi tez sie wydaje ze normalny jest ale wszyscy jak go zobacza po 2 tyg to mowia ze sie wydluzyl:sorry2:tyle ze z przewijaka mi wyrasta juz i jak ubieram po kapaniu to ciezko mi dosiegnac:zawstydzona/y:
 
A ja znowu sie wyroznie!!
U nas mierza, klada dziecko na takiej desce i patrza ile maja wzrostu ale nozek nie prostuja calkowicie, i dlatego te wymiary to wychodza dziwnie, Zuzia ma 65 cm czyli przez 6 tygodni urosla 4 cm ale ja po ciuszkach widze ze duzo wiecej. Jutro ja sama zmierze, mniej wiecej chociaz.
Co do ubranek to zakladamy juz 74 a 68 jest czesc za malych a niektore za duze. Mamy jeden pajac 50/56 jest dobry jeszcze:-) ale on jest bez stopek. A kupuje bluzeczki i body 80/86 nieraz i tylko troche rekawki podwijam, a co niech sluza dluzej:-D

No ale Karolek to bije wszelkie rekordy, moj 1.5 roczny chrzesniak jest niewiele wiekszy:-)
 
Filipek to juz dawno pobil wszelkie rekordy:-):-) 9 kg:szok::szok::szok:, to tyle co moj chrzesniak jak mial rok:szok::-D:-D
Dziecko powinno w ciagu roku potroic swoja wage, a Filipek juz to prawie zrobil:-) Moja Zuzia juz podwoila:-):-p
 
hehe. do potrojenia jeszcze 3 kg mu zostały - myślę ze teraz już troszkę zwolni, bo to wcześniej tak chyba dzieci dużo przybierają a później już mniej ;-)
Najgorzej to z pieluszkami, chyba tetry będziemy musieli używać, bo juz na "5" przeszliśmy, a na "6" się kończą :szok:. Próbowałam hugissów, ale one są chyba lepsze na chudsze dzieci. Maiłam "4+" z pampersów i hugissów i te drugie wąziutkie na niego były
 
Przeoczyłam o ubrankach - Filip nosi już 80 - 86, ma jedną bluzeczke na 74 i jest dobra - resztę rzeczy już wrzuciłam do wora :cool2:. U mnie też był taki skok przy 68, może tydzień w tym rozmiarze chodził - a szkoda, bo miałam tyle pięknych ciuszków na niego - i to nowych, bo większość osób mu takie właśnie na zaś kupiła, a okazało sie że zanim się zorientowałam już było po temacie :-(
 
Ja kupuje Oliverowi rozmiar 3-6 mc. a i czasem zakładam rzeczy 6-9 mc. I u nas mierzą dzieci na prosto taka długą linijką.
 
reklama
Mrozik masz racje, jesli twoj Filipek tak szybko urosl , teraz zwolni troszke, kiedys czytalam artykul na ten temat, dzieci czasami szybko rosna jak sa malutkie, potem to wszystko sie normuje, fajnie ze twoj synio taki duzy chlopak, to znaczy ze twoj pokarm jest super wartosciowy!:-)
Pokaz kiedys swojego synka, ciekawa jestem jak juz wyglada orzeszek:tak::tak:


A z ciuchami to u nas tak jak u Eweliny, tyle ze dzieci mierza taka maszyna, klada na plasko rozciagaja w miare jak sie maluch da rozlozyc ,glowe przyklada sie do scianki i taka jakby "deseczka" do stopek malucha, na dole jest linijka i widac ile maluch ma cm.
 
Do góry