reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wakacje z dzieckiem :)

Planowałam wyjazd nad morze żeby troszkę uciec od codzienności ale doszłam do wniosku, że z 2 miesięczną córą i tak tam nie wypocznę. Z resztą nawet pogoda mnie nie nastraja na wyjazd (obecnie u nas pada). Tak więc wybiorę się z moją małą rodzinką na wieś do dziadków. Tam na pewno odpocznę i mogę liczyć na pomoc babci:) A dziadkowie na pewno się ucieszą, że mogą pobyć z prawnusią.
 
reklama
Postanowiłam odświeżyć temat - gdzie wybrać się na wakacje z rocznym dzieckiem????

W naszym przypadku polskie morze odpada - Tomek nienawidzi...
W kwestii hotel czy kwatera/domek to właściwsza wydaje mi się kwatera (możliwość przyrządzenia maluchowi posiłku o dowolnej porze dnia, większy spokój) ale pomysłu nie mam żadnego... kusi Grecja, cenowo wychodzi najkorzystniej, lot nie jest jeszcze aż tak długi... ale czy pobyt w hotelu z takim maluchem to nie będzie umęczenie siebie i dziecka zamiast wypoczynku???

A jak Wy planujecie najbliższe wakacje?????
 
Madzioolka, my jedziemy nad polskie morze właśnie - moja siostra pracuje w agro z końmi, jedziemy do niej.

Co do wyjazdu za granicę - moim zdaniem wszystko zależy od nastawienia i organizacji. Są ludzie, którzy z kilkumiesięcznymi bobaskami jeżdżą na wczasy i sobie chwalą takie wyjazdy, a są tacy, którym kilkuletnie dziecko "przeszkadza" w wypoczynku...
 
madzioolka gdyby tylko było nas stać bez wahania pojechałabym z Marysią do Grecji. Oczywiście nie w środku sezonu w trakcie największych upałów. Wiadomo, że trzeba przestrzegać pewnych zasad, ale poza tym widzę same superlatywy. Mój brat było z roczną córeczką właśnie w Grecji i stwierdził, że to jego najlepsze wakacje życia. WYbrali spokojny i kameralny hotel w dzielnicy nieimprezowej, poprosili o pokój blisko basenu, wzięli elektroniczną nianię i siedzieli sobie w czasie drzemek Hani przy basenie. Pokój mieli 10 metrów dalej:) Hania była zachwycona piaskem, porzem, basenem, no ogólnie ponoć rewelacja.

Niestety my jesteśmy skazani na wakacje na Kaszubach, pod Kościerzyną. Piękne tereny, ale ja tam jadę na dwutygodniowe kursy połączone z egzaminem i będzie to dla mnie bardzo stresujący wyjazd. Oczywiście zabieram Marcina i Marysię ze sobą bo nie widze innej opcji. Oni może odpoczną, ja na pewno nie. A że ten wyjazd będzie nas słono kosztował nie mamy już szans na jeszcze jeden wyjazd.
Zatem gdyby ktoś chciał w tym czasie zwiedzić góry i Bielsko to zapraszam, mieszkanie będzie wolne. Udostępnię za darmo, łóżeczko dla dziecka w zestawie:)
 
U nas takie plany - 29.04. Majorka na tydzień z Babcią nr 2, czerwiec - sierpień Młoda na działce z moją Mamą ( będę przyjeżdżać na weekendy a wtedy Mama do Wawy będzie mogła wrócić, to niecałe 50 km ), ostatni tydzień sierpnia tam gdzie rok temu jak się da - jeszcze nie wiadomo jaki skład, ja napewno z moją Mamą nie wytrzymam a samej będzie ciężko.
A za rok myślę, że śnieg obejrzeć w polskich górach ruszymy....:tak:
Traschka - a kiedy Wy na Kaszuby ?
 
forever a ty będziesz wtedy w Gdańsku? Ja w tym czasie pewne w Gdańsku będę, nie wiadomo nawet czy nie będę musiała tam pojechać na dwa dni w środku wyjazdu. I poza tym zapraszam do Szarloty, piękne miesce, masa dzieci ze skrzypeczkami i codziennie dwa koncerty:-)
 
reklama
Postanowiłam odświeżyć temat - gdzie wybrać się na wakacje z rocznym dzieckiem????

W naszym przypadku polskie morze odpada - Tomek nienawidzi...
W kwestii hotel czy kwatera/domek to właściwsza wydaje mi się kwatera (możliwość przyrządzenia maluchowi posiłku o dowolnej porze dnia, większy spokój) ale pomysłu nie mam żadnego... kusi Grecja, cenowo wychodzi najkorzystniej, lot nie jest jeszcze aż tak długi... ale czy pobyt w hotelu z takim maluchem to nie będzie umęczenie siebie i dziecka zamiast wypoczynku???

A jak Wy planujecie najbliższe wakacje?????

Madzioolka szczerze mówiąc po tym jak jeździłam nad polskie morze i jak byliśmy w np. w Tunezji to sto razy lepiej jest na takich zorganizowanych wyjazdach zagranicznych...z małym dzieckiem szczególnie..do jedzenia bierzesz słoiczki - nie masz sie co martwic zatem, do tego takie roczne dziecko sporo juz je normalnych rzeczy...hotele z all inclusive najczęściej mają całodobowe czynne bufety, bary w zależności od pory - zawsze coś do jedzonka znajdziesz...
i patrząc na to co oferuja hotele Grecji a hotele afrykańskie czy tureckie to dzień do nocy...wielu znajomych potwierdza, ze afryka dzika, ale super...Grecja jest droga i naprawdę mało atrakcyjna dla dzieci...No z rocznym dzieckiem to jeszcze nie jest takie ważne, ale ja patrze pod tym kątem, dużo placów zabaw, trawy, boisk, zjeżdżalni i basenów, darmowe leżaki na plaży i parasole - w Grecji za to płacisz...

My w tym roku Turcja, Side dokładnie..wybieramy sie albo jakoś z początku lipca albo końcówka sierpnia...nie wiem jak dostane urlop po powrocie..marzyłam w tym roku o Cyprze albo Majorce, ale raczej nic z tego - jednak drogawo - choć i tak mało nie wydamy...
 
Do góry