reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek dla mam na wychowawczym

Jak urodziłam córke wiedziałam, że chcę iść na wychowawczy, a dopiero jak pójdzie do przedszkola wrócić do pracy. I tak zrobiłam, owszem było fajnie opiekować się dzieckiem ale zamknięcie w domu przez 3 lata było ciężkie do zniesiena. Wtedy powiedziałam sobie, że nigdy więcej nie będę siedzieć w domu tak długo. Gdy zaszłam w ciąże ponownie ustaliliśmy z mężem, że siedzę w domu przez pierwszą zimę a na wiosnę Wiktorek będzie miał prawie roczek i wtedy wracam do pracy. Teraz już nie jestem tego taka pewna :no: Nie chcę zostawiać małego, wydaje mi się, że będę strasznie tęknić za nim i on za mną. Druga sprawa to babcia. U babci będzie robił co tylko będzie chciał, babcia będzie starała się zaspokoić jego potrzeby ale nie nauczy go wielu rzeczy. A ja nie będę miała na to wpływu, bo niestety babcia nie słucha żadnych uwag wręcz przeciwnie, chcę tylko żeby to jej słuchano. Po trzecie, boję się, że sobie nie poradzę jak wrócę do pracy, bo po powrocie będę musiała zająć się domem, a dla dzieci nie będę miała wogóle czasu. Teraz wiosna się zbliża, mąż zaczyna wspominać o powrocie do pracy, a ja nie wiem co mam robić:hmm: Może znajdzie się ktoś, kto poradzi co robić.
 
reklama
no nie wiem
cieżka decyzja przed tobą
ja tylko powiem ze swojego doswiadczenia , że żałuję że nie siedziałam z \Paulina w domu bo z perspektywy czasu widze że byłaby całkiewm inna gdyby nie miała takiego kontaktu z dziadkiem i babcią , którzy niestety okazuje się mieli na nia zły wpływ jesli chodzi o wychowanie i teraz nawet mysle że żłobek byłby lepszym rozwiazaniem w moim przypadku na tamten czas no ale niestety czasu nie zmienie
Trzymam kciuki aby Twoja decyzja była trafiona w 10
Pozdrawiam
 
pretywomen-jesteśmy w tej samej sytuacji.Ja też początkowo myślałam,że przesiedzę zimę w domu z Kacperkiem a potem na wiosnę wrócę do pracy.Właśnie nadchodzi ta wiosna a ja ani myślę wracać...
Na szczęście mój mąż jest tego samego zdania.Najważniejszy jest nasz Kacperek i z powrotem do pracy pczekamy na następną wiosnę,a może i jeszcze trochę.Czas pokaże:tak: :tak: :tak: .Pozdrowionka;-)
 
Ja też chcę jak najdłużej zostać z synkiem na wychowawczym. Nie wyobrażam sobie rozstań i spotkań tylko wieczorem. Codziennie tak dużo się dzieje, nie chciałabym, żeby umknęły mi te piękne chwile. Trudno zdecydować się na powrót do pracy. I gdzie to wsparcie mam małych dzieci ??????!!!!!!!
 
mam pytanko jak to jest z rozliczeniem z Urzędem Skarbowym ??????????
bo wychodzi na to że sienie musimy rozliczac
czy mam racje???????????????????
 
Cześć dziewczyny, ja też na wychowawczym..
Jestem od sierpnia do sierpnia, ale planuję przedłuzyć jeszcze o roczek..
Zasiłek na szczeście dostajemy i to ze względu na niego jeszcze tylko rok, potem chyba na poł etatu.
BASIU, jeśli dostajesz tylko rodzinne i dodatki, to nie rozliczasz się. Warto wtedy rozliczyć się wspólnie z meżem, to wychodzą jakieś zwroty. Ale o szczegóły nie pytaj, też to przeczytałam na forum, gdzie dziewczyny pisały o rozliczeniach PIT. Acha, jaknie dostajesz Pit-u, to sie nie rozliczasz.
Pozdrawiam.
 
no właśnie w tym roku nie dostałam
bo był pełny rok samego wychowawczego a to chyba nie opodatkowane jest
ale wolałam sie upewwnić
tylko skad ja im póżniej wezme z Urzedu Skarbowego zaświadczenie o arobkach do przyznania zasiłku rodzinnego??????
czy to znaczy ze lepiej żebym zerowy pit złożyła ???????????
POMOCY?
 
basiu, musisz sie rozliczyć z mężem, bo inaczej bedziesz miała bardzo duży problem z zasiłakami. Niestety... ale dzięki temu będziesz miała zwrot w wysokości coś około 500 zł (kwota wolna od podatku)
powodzenia
 
reklama
no ale mój maż nie pracuje (legalnie)
więc tez ma ZERO
hihiiiihiiiihiii
no i co Wy na to????????????
wypełnic zerowy pit?
 
Do góry