reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek główny

MAMA STACHA Ja bym raczej popatrzyła na to jak na fantazjowanie maluszka. Rozmawiałam z przedszkolanką i to na tym etapie często się zdarza. Mój synek też próbuje, a jaki przy tym jest przekonywujący :-) Jak np. ktoś go zapyta, czy chodzi do przedszkola, to odpowiada, że nie, że chodzi do szkoły. Nieraz już ktoś w to uwierzył :-)
Tu znalazłam coś na temat kłamstwa dzieci: Przyczyny dziecięcych kłamstw - dzieci, Dziecko, emocje, kontakty, kłamstwo - Psychologia - poradnikzdrowie.pl
 
reklama
Cześć Dziewczyny, potrzebuję szybkiej rady. Chcę Hanii kupić na urodzinki kuchnię zabawkową, ale nie mam pojęcia, która jest warta zakupu. Mamusia, zwłaszcza córeczek, poradźcie z doświadczenia!
 
MAMA STACHA Ja bym raczej popatrzyła na to jak na fantazjowanie maluszka. Rozmawiałam z przedszkolanką i to na tym etapie często się zdarza. Mój synek też próbuje, a jaki przy tym jest przekonywujący :-) Jak np. ktoś go zapyta, czy chodzi do przedszkola, to odpowiada, że nie, że chodzi do szkoły. Nieraz już ktoś w to uwierzył :-)
Tu znalazłam coś na temat kłamstwa dzieci: Przyczyny dziecięcych kłamstw - dzieci, Dziecko, emocje, kontakty, kłamstwo - Psychologia - poradnikzdrowie.pl
Wiesz, poprzez fantazjowanie już przechodziliśmy, teraz to jest zamierzone kłamanie by uniknąć czegoś co mu nie na rękę. Np. jak ja mu nie pozwolę oglądać bajki to idzie do M i pyta czy może, na pytanie czy mama pozwoliła pada odpowiedź, że tak. Albo przy obiedzie mówi, że jest śpiący, kiedy mu pozwolimy odejść od stołu by się położył to wraca za chwilę i mówi, że się pomylił, jedzenie uznaje za zakończone.
Czuję się bezradna, miałam nadzieję, że mi coś poradzicie z doświadczenia :-)
 
Witam.
Mój starszak jest w wieku Waszych pociech i mam do Was prośbę.
Napiszcie mi proszę co potrafią Wasze dzieci. Chodzi mi o liczenie, znajomość piosenek,wierszyków.
Mikołajek nie chodzi do przedszkola a w okolicy nie ma jego rówieśników więc nie wiem co mogę od niego wymagać.

Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.:tak:
 
Wg mnie nie możesz tak porównywać, bo każde dziecko jest inne, ma swoje tempo rozwoju, szybciej w jednej dziedzinie wolniej w innej. Mój Filip np. jest raczej spokojnym dzieckiem, mało ruchliwym, ale czyta, pisze, liczy, dodaje, szybko zapamiętuje. Ale sam miał pociąg do literek, więc mu to umożliwialiśmy i pokazywaliśmy. Ale z drugiej strony w grupie bywa obserwatorem i jest często taki mniej "zwariowany" niż inne dzieci. Coś za coś ;-) Choć to się powoli zmienia dzięki przedszkolu. Sama na pewno czujesz jakie jest Twoje dziecko :tak: A nie chcesz go posłać do przedszkola, czy nie masz takiej możliwości?
 
Witam.

Mikołaj nie chodzi do przedszkola dlatego,że nie ma w nim miejsca.Ja jestem na wychowawczym wiec już na starcie był skreślony.
Wiesz,jestem daleka do porównywania go z innymi dziećmi bo każdy smyk to inna indywidualność. Jestem tylko ciekawa co potrafią jego rówieśnicy.

Filipek to zdolniacha. Dodawanie ,jestem w szoku:szok:. Gratuluje tak bystrego synka:tak:. Pozdrawiam.
 
Cześć dziewczyny,
czy waszym dzieciom już wypadają mleczaki? Staś dziś rano mnie poinformował, że dolna jedynka mu się rusza.
Czy to nie za wcześnie? Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami. Ile czasu mija od ruszania ząbka do jego wypadnięcia i dalej do wyrośnięcia nowego ząbka? Orientacyjnie. Czy byłyście z dziećmi u dentysty, ortodonty? Czego ciekawego się dowiedziałyście?
Będę wdzięczna za wasze odpowiedzi.
 
Zbierajmy podpisy pod projektem ustawy, ruszyła akcja " Ratujmy maluchy".
Chodzi o to żeby rodzice dzieci 6- letnich dalej mieli wybór, a nie na przymus ,czy w wieku 6 lat posyłają dziecko do szkoły czy zerówki.

Wiecej szczegółów na stonie:

www.rzecznikrodziców.pl

Pozdrawiam
 
reklama
MamaStacha, nie wiedziałam, że tu jeszcze ktoś pisze:-) Idze też zaczęły wypadać mleczaki.. trochę mi ich szkoda:tak: bo są leczone i zadbane;-) teraz jesteśmy na etapie podwójnego rzędu ... bo te co się już ruszają jeszcze nie chcą wylecieć (a ja nie mam na tyle odwagi, żeby je wyrwać młodej :) stomatolog nas uprzedziła, że tak może być, więc się nie przejmuję za bardzo....
do ortodonty nie chodzimy, ale czekamy na wizytę u chirurga , bo iga ma bramkę i krótkie wędzidełko górne, więc możliwe że będą ciąć.,..
 
Do góry