reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek kulinarny grudniówek :)

Krolcia - najprostsza sałatka jaką znam to: pomidory obrane ze skórki, pokrojone w plastry układamy na talerzu, polewamy sosem czosnkowym (jogurt + majonez + czosnek) i posypujemy startym na drobnej tarce serem. Pycha i banał, tylko teraz bida z pomidorami :-(
 
reklama
ja ma swoja sałatke która znika zawsze pierwsza ze słonecznikem prażonym
filet z kurczaka pokroic w kostke, przyprawic-jak sie przezre to podsmazyc na oleju
poza tym ananasa pokroic, dodac kukurydze,fasole z puszki i usmazona piers majonez , sol pieprz do smaku a na wierz posypac uprażonym słonecznikem. Ja kupuje zwykły i podsmazam na oleju, ale mozna kupic juz uprazony tylko z takim to jeszcze nie jadłam. Pyszne tylko trzeba mieszac ten słonecznik zeby nie przypalic. Sałatka palce lizac...
 
Dzięki za podpowiedzi. To jeszcze z jednym pytaniem. Zastanawiam się czy nie zabawić się w uszka do barszczu, nigdy nie robiłam jeszcze, zawsze kupne brałam, tylko te suszone grzyby....nie mogłyby być to świeże pieczarki? Ktoś próbował tak?
 
Kroclia - moja mama :-) Z dodatkiem kaszy jęczmiennej jeśli się nie mylę. Jak chcesz, to zapytam dokładnie, co tam jeszcze dodawała, ale domyślam się, że podsmażoną cebulkę.
 
Jak dla mnie z kaszą mmmmmmmmmm pycha:tak:! Natomiast cała rodzina męża nie lubi jęczmiennej:dry:. Ja bym zrobiła te pieczarki, cebulka no i chyba bułkę tartą żeby to się kupy trzymało. Tylko właśnie się zastanawiałam czy pieczarka też da taki specyficzny smak jak suszone grzyby.
 
reklama
Cwietka - miałam ci podrzucić mój patent na pierniczek;-)
Mój przepis jest następujący:
3 szkl. mąki tortowej
pól kostki masła
3 jaja
1 szkl. cukru
3 łychy miodu prawdziwego
2 płaskie łyżeczki sody
Ucieram masło z cukrem, miodem, dod. jaja i na koniec mąkę i sodę (pod koniec oczywiście ciężko już idzie, ale ja mam taką zgrabną małą pałkę, która tu się świetnie sprawdza;-))
Z tego piekę 2 placki i zaraz po upieczeniu przekrawam każdy (póki ciasto nie stwardnieje) tak jak biszkopt. Więc mam 4 placki do przełożenia masą grysikową (ta bez zmian, choć jak nie mam pudru to gotuję kaszę z cukrem już, a potem kręcę samo masło i daję po łyżce kaszy). No i na wierzch cienka warstwa kremu i polewa (pół kostki masła,po 2 łychy cukru i kakao - rozpuścić, po przestygnięciu wymieszać z roztrzepanym jajem).
To ciasto jest pyszne na drugi dzień:tak:
Acha, Olcia podrzuciła tu inny przepis, gdzie był jeden placek przełożony dodatkowo powidłami i myślę, że to jest bardzo dobra opcja - przełamie trochę słodycz. Z tym, że powinny być kwaskowe, wg mnie pasują tu śliwki, żurawina, ale w sumie można spróbować ze swoimi ulubionymi ;-)

Kluczowa jest tu mąka tortowa - jest lżejsza, ma mniej glutenu, więc 2 łyżeczki sody spokojnie to dźwigną:tak: No i ciasto lepiej wyrasta, więc spokojnie przekroisz placki, ze zwykłej nie da rady:no:
 
Do góry