reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wątek pewnie powtórzę..... waga

magdzia1111

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
15 Luty 2006
Postów
106
wątek już znany... Marwti mnie ciągle wzrastająca waga. jestem po raz pierwszy w ciąży i tak wysoka waga do tej pory była mi obca!!! przed ciążą ważyłam ok 56 kg przy wzroście 165, natomiast obecnie ważę już 70, RATUNKU... jeszcze 3 miesiące ciąży i coś czuję, że dobiję 80 kg. Ale najważniejsze, że z dzidzią jest ok...



 
reklama
własnie..chyba Madzia nie zauważyła, ze już taki wątek istnieje.
Poprosilam juz moderatora, by połączyl z naszym już istniejacym- mam nadzieję, ze nikt nie ma nic przeciwko?
 
Madzia, nie przejmuj się, ja też boję się tej 80tki i u mnie jest ona jeszcze bardziej realna bo mam już 76 :) przed ciążą miałam co prawda ok 65 - jestem "dobrze zbudowana" - tzn i trochę tłuszczyku i trochę mięśni (zawsze coś trenowałam) i "solidne kości" więc mam nadzieję że jakoś sobie z tą wagą poradzę...
Pogadaj z lekarzem - jeżeli on nie widzi jakichś komplikacji to myślę że nie powinnaś się przejmować - przecież jedyne co możesz robić to unikać bylejakiego jedzenia - fast foodów i dużej ilości słodyczy i nie przejadać się, a jeżeli tak robisz i waga rośnie w takim tempie to widocznie taka twoja "uroda" - tak organizm zapobiegawczo zbiera zapasy dla dzidziusia!!! Może też zatrzymuje ci się woda w organiźmie?
Możesz zresztą poczytać na innych "starszych" wątkach że są dziewczyny które przybierają po 20-30 kg i potem to gubią!!
 
magdzia1111 ja podobnie jak ty przy wzroście 169 cm przed ciążą ważyłam 57 kg a teraz jestem prawie w 26 tc i waże 72,200kg a do czerwcqa jeszcze sporo czasu :-[ ale masz racje najwazniejsze ze z dzidzia wszystko w porząku :D
 
Możecie sobie na pocieszenie przeczytać artykuł o odżywianiu na stronie głównej babyboom - m. in. o tym że odpowiednia ilość tkanki tłuszczowej zapewnie większe szanse na donoszoną ciążę i zdrową dzidzię - takie "oszczędności" mamusi są dziecku potrzebne
 
Madziu faktycznie nie ma co się martwić- ja ważyłam przed ciążą 55 kg (164 cm)- w 21 tygodniu już 65 kg:)) a wcale się specjalnie nie objadam- no coż z wagą trzeba bedzie sobie poradzić po porodzie- teraz cieszmy się naszym stanem:))
 
reklama
Do góry