reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witamina D

doris przykro mi z powodu twojej dzidzi :(. Ja podaje mojej córci codzinnie Vigantol tak też doradził mi pediatra z tego co wiem przedawkowanie witaminy D prowadzi tylko do zaparć....ale może lekarz nie powiadomił mnie o wszystkich konsekwencjach. Jednak uważam że jeżeli grożą dzziecku tylko zaparcia to wole jej podawać Vigantol niż ryzykować krzywicą. Z doświadczenia też wiem że lepiej poradzić się kilku lekarzy a nie sugerować tylko jedną opinią
 
reklama
cześć,
prawdą jest, że zarówno niedobór jak iprzedawkowanie wit. D jest niebezpieczne. Przemek urodził się z dużym ciemiączkiem - 3x3 cm - i pediatra przepisała mu 2 krople vigantolu dziennie i słońce na spacerach - oczywiście w rozsądnych ilościach. Nie mam wykształcenia medycznego, dltago ufam, że skoro pediatra przepisuje ten preparat dziecku, to jest mu on potrzebny.
Doris gdy byłam dzieckiem podejrzewano u mnie krzywcię - której jednak nie miałam. A ilości wit. D jakie mi w związku z tym przepisano spowodowało zwapnienie żołądka. Dlatego przy bardzo dużej dawce wolałabym się upewnić u innego lekarza, albo zrobiłabym dodatkowe badania.
Znalazłam artykuł na ten temat: http://www.mediweb.pl/nutrition/wyswietl.php?id=1100
Pozdrawiam
Giza
 
Trochę duzo tej witaminy D u Mateusza tez podejrzewano krzywicę jemu bardzo baardzo pociła się główka i ma wystające żeberka ale zimą dostawał 3 kropelki teraz dostaje 2
 
siaba ale mnie nastraszyłaś...mojej małej tez poci sie główka...ogólnie sie troszku poci.....dobrze, że mamy szczepienie w czwartek to sie o wszystko dopytam :-[
 
no wlasnie mojemu synkowi odkad pamietam poci sie glowka i to wlasnie z tylu a krzywizny u niego zadnej nie stwierdzono.rozmawialam na ten temat z jego lekarzem ktory kazal zwiekszyc dawke wit d tylko w przypadku pochmurnego dnia do trzech kropel a tak to dwie a jak mocno slonecznie to jedna..
tak sobie mysle ze moze niektore dzieci tak juz maja ze sa potliwe i nie zawsze jest to zwiazane z krzywica ::) no ale fakt lepiej zawsze poradzic sie specjalisty.
 
Siaba ja jestem strasznie przewrazliwioną mama z byle pierdułką lece do lekarza....jutro mam akurat szczepienie to sie dopytam ........mam długą liste pytań....biedna pani doktor
 
No właśnie- od czego ta dawka zależy? Pediatra przepisałmojemu małemu 2 krople dziennie, ale wyczytałam w ulotce,że niemowlęta i dzieci do roku po 1 kropli, więc zaczęłam podawać jedną,bo przecież jest słonecznie. Nie chcaiłabym przedawkować tej witaminy.Co sądzicie?
 
Ja od tego miesiąca daję po 2 kropelki i też nie dopytałam dlaczego, przecież mały rozwija się ok , a często też wystawiamy kawałek ciałka do słoneczka na parę minutek.
 
reklama
Ja tez nie podaje juz witaminy D, na poczatku podawalam 2 krople, potem na pierwszym szczepieniu pani doktor poelcila podawac 1 a jak zaczelo sie lato na dobre, to juz nie podaje wcale, bo codziennie jestesmy pare godzin na spacerku... pewnie jak zacznie sie jesien i slonca tyle nie bedzie powroce do poadawania 1 kropli...

glowka moze sie pocic na przyklad podczas karmienia, bo dla dziecka to wysilek przeciez jakis, wiec nie kazde spocenie glowki musi oznaczac krzywice...

pozdrawiam
mari
 
Do góry