reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty naszych maluszków (szczepienia, wymiary, konsulatacje, porady)

Renna mam nadzieję, że u naszych Bartków się to cofnie;-). Bądźmy dobrej myśli. Lepiej się nie stresujmy, bo Oni to czują. W sumie w szpitalu lekarka od noworodków powinna dać Wam skierowanie na usg albo podczas pobytu zrobić. Ale mi lekarka też powiedziała, że wytłumaczy co Małemu dolega tylko potem a potem...to już jej nie było, bo miała dużo pracy na innym oddziale i wczoraj też jej nie było.
 
reklama
Właśnie nie wiem czy oni w szpitalu robili wogóle jakieś badania młodemu pod tym katem. Chyba nie, albo było wszystko OK skoro nie mam nic w książeczce dziecka wpisane. Bo to, że jest nerka powiekszona jest wpisane w moich papierach, ponieważ wybadali to jeszcze jak na ginekologii leżałam, a jak mnie później na poporodowy oddział przenieśli to juz pewnie nikt z noworodków w moje papiery nie patrzył. Więc nie wiem czy nie badali tego ( bo nie wiem czy noworodki maja robione USG jamy brzusznej po urodzeniu), czy badali i okazało się byc wszystko w porządku. Nic, muszę czekac jeszcze tydzień.

Alice_1 a jak Twój Bartek zniósł to badanie? Bo ja się boję, że mój się będzie bardzo wyrywac. No i dużo zdrówka dla Niego:-)
 
Renna weź ze sobą smoczek, bo tam były inne dzieci które płakały i maluszki się wybudzały ze snu. Najlepiej jakbyś nakarmiła Maluszka zanim się wybierzecie na badanie i jakby usnął. Mój Bartuś się troszkę wybudził ale badanie trwało z 10 minut- główka, nerki, jąderka wątroba, układ moczowy. Miał smoka w buzi i szybko Go ubraliśmy potem i do auta, gdzie znowu usnął więc nie płakał wcale. Dzielny był.
 
My z Milenka idziemy jutro na kontrole do pediatry po 3 tygodniach od urodzenia.
Poza tym mamy isc na usg bioderek :-)

Alice- nie denerwuj sie na zapas :-) Male Dzieciaczki maja rozne dolegliwosci, z ktorych szybciutko wyrastaja :-) Trzymam kciuki, zeby wszystko bylo ok :-)
 
My dzisiaj po wizycie.
Mały ma niewielką przepuklinę pępkową i niewielkiego wodniaka na jądrach. Ale nie ma się czym martwić. Poza tym waży 3980g czyli 680 więcej niż przy urodzeniu. Całkiem nieźle:-)
Poza tym wszystko gra. Potem zaliczyliśmy 2-godzinny spacerek, bo pogoda cudna. Mroźno i słonecznie.
 
My tez po wizycie :-) Milenka wazy 3260g (czyli 640g wiecej niz przy urodzeniu :-)). Wszystko dobrze i byla baaardzo grzeczna :-) Nastepna wizyta za 3tyg. na szczepienia i usg bioderek. Pozdrowionka :-)
 
Dziewczyny, super że Wasze maluszki tak ładnie rosną i że na wizytach wszystko pomyślnie :)
My 31.01 idziemy po raz drugi do pediatry i szczepimy na pewno na WZW, a może i resztę szczepień. Zobaczymy co pediatra powie, bo neurolog podpowiedział nam żeby zaszczepić na WZW, a resztę odłożyć na 6 tygodni od planowanego terminu porodu, czyli 10 od urodzenia...

Poza neurologiem zaliczyliśmy też ortopedę (wsio pięknie, USG też było) oraz okulistę. Tego to się strasznie bałam, bo wiedziałam że będzie badanie dna oka pod kątem retinopatii wcześniaków. Bogu dzięki obyło się bez tych strasznych narzędzi do rozwierania powiek..brrr... Pani doktor zapuściła obezwładniające kropelki ;), przytrzymała sobie powieki palcami i obejrzała wszystko. Oczywiście my z M trzymaliśmy małą, a ona i tak darła się jakby ją ze skóry ktoś obdzierał... Z oczkami też wszystko ok. :)
 
no my wczoraj bylismy u pediatry, Pani dr zalecila obserwacje w dalszym ciadu tego jak mala sie uklada, jezeli za dwa tyg nic sie nie zmieni dostaniemy skierowanie na rechabilitacje:) mloda kilka dni temu mloda dostala (chyba) tradzik niemowlecy, mamy tez obserwowac.
Została zaszczepiona, ryb byl nieziemski, ale dalysmy rade, za 2 tyg idziemy znow sie szczepic w tedy beda kolejne decyzje co do rechabilitacji, i tradziku.

waga:4100g
"wzrost" 57 cm


w przyszlym tyg okulista.
 
reklama
Asteria, rozumiem że do okulisty idziesz pod katem retinopatii wcześniaczej, czy masz jakiegoś poleconego okulistę?
 
Do góry