reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, USG

magdzia gratuluje wizyty :-) Mój jest ułożony główką w dół

Ja to już nie wiem co lepsze. Czy jak odejdą wody czy jak będą skurcze. Mojej mamie odeszły wody i dopiero po 20godz urodziła :/ a jak są skurcze to chyba szybciej
 
reklama
U nas na SR mówili ze jak odejdą wody a nic się innego nie dzieje to żeby nie pędzić do szpitala od razu tylko do 6 godzin się pojawić.

Ja też czekam na wyniki paciorkowca licząc że się nie przyglądał.

Magdzia jaki minął czas pomiędzy tymi ważeniami małej? Kiedy idziesz na kolejne ktg? Może wtedy Ci zdobi usg w szpitalu i sprawdzi tą wagę
 
Mysza- 2 tygodnie odstepu pomiędzy tymi ważeniami. Ja już obstawiałam 3kg conajmniej a tu taki klops. no ale tak jak pisałam chyba zle to pomierzył , spieszyl sie , wogole takie wkspresowe bylo to usg...na ktg idę w czwartek 29-tego .


A co do tego odejscia wód, to u nas w szkole tez tak mówili ze spokojnie po paru godzinach mozna jechac jesli wody oczywiscie czyste odpłynęły... ale inni mowią żeby niezwklekac i juz zgłupiałam...
pytałam wczoraj mojego gina jak to jest i powiedział mi ze jak gbs dodatni to jechac od razu, a jak ujemny to spokojnie nie panikowac , przygotowac sie , posprawdzac torby, zjesc wziąść prysznic etc...i dopiero jechac


ja bym chyba wolala jednak zeby skurczami się zaczął....można by dłużej w domu posiedzieć
 
hej dziewczyny!

odmelduje się najpierw tutaj, potem nadrobię resztę newsów forumowych. wczoraj była wizyta i co czuję po niej? radość przeogromną i lęk jednocześnie! ale od początku....

wyniki badań:
lekarz powiedział że nie jest tak źle, dobrze że nie ma żadnych infekcji, dawka euthyroxu zwiększona oczywiście. żelazo mam nadal brać to samo. magnez i nospę zmniejszyć do 2x1.
GBS - mam mieć pobrany 5.09 przy pierwszym zapisie KTG w szpitalu.

badanie na samolocie:
słowa lekarza "duuuuuże dziecko" :szok: nie tyle wagowo może (bo to nie możliwe chyba, skoro do tej pory była kruszynka) co rozmiarem. powiedział, że na jego oko za jakieś 2 tyg. waga będzie ok. 3,5kg.
szyjka - skrócona na niecały centymetr, miękka ale trzyma. wymacał, że główka jest już przy samym kanale, gotowa do startu. serduszko bije pięknie. królewna sobie spała oczywiście, bo jak ją podglądają to zawsze udaje "niewiniątko".

usg:

namówiłam doktorka, żebyśmy ją podejrzeli. on nie robi pomiarów, jedyne co to zmierzył główkę. przy porodzie główka ma ok. 10cm średnicy. Wiktoria ma już 9,2cm! na samym samiusieńkim dole ma głowę, potem idąc do góry po prawej stronie grzbiet, pod piersiami ma dokładnie pupę i po lewej stronie brzucha wiszą nóżki!:-D taka żmijka... duuuuuuża żmijka.

werdykt doktorka:

"napiszę Pani zwolnienie do 5.09, wtedy zaczniemy robić zapisy i pobierzemy GBS", ja na to ok. a on ciągnie dalej "tyle, że jak dla mnie urodzi Pani za tydzień, no może max w ciągu 10 dni" a ja :szok: że co??? Wiktoria jest praktycznie gotowa do porodu, pcha się na świat. najważniejsze, aby wytrzymać i przytrzymać ją do końca sierpnia. w związku z tym mam leżeć murem do końca sierpnia z nogami do góry, na lewym boku. dlaczego lewy bok? bo kręgosłup dziecka do porodu musi być ustawiony w pionie lub po lewej stronie brzucha, nie po prawej. także muszę ją "zmuszać" do przerzucenia się na drugą stronę brzucha. zakaz forsowania się i czegokolwiek. leżeć, leżeć, leżeć.

na usg wszedł ze mną Ł. jego mina jak usłyszał o porodzie lada dzień - BEZCENNA. radość i przerażenie w oczach jednocześnie. oboje wiemy, że to przecież niedługo nastąpi, ale jak lekarz to potwierdza to jakoś bardziej chyba dociera...
także laski, trzymajcie kciuki, żebyśmy wytrzymały!
 
Galaxia

Najlepsze to jest po porodzie :-D

Buchacha
ja miałam wymaz a przedsionka pochwy i odbytu i na wyniku u mnie pisze " Organizm : Streptococcus b-hem. gr. B - średnio liczne " A pod spodem pisze antybiotyk Mykostatyk a jeszcze niżej pisze penicylina, erytromycyna, klindamycyna i wyszczególnione, że na każdy z tych antybiotyków jest wrażliwy

monia

No to gratuluję wizyty !! :-) I zaciskaj nogi z całych sił aby do końca sierpnia Wiktoria jeszcze grzecznie posiedziała w brzuszku :tak:Jak to mój lekarz powiedział " Leżeć i odpoczywać póki Pani może, bo po porodzie nie będzie na to czasu " :-D

No a jak to jest w przypadku gdy najpierw odchodzi czop, no bo w sumie on chroni dzidzie przed światem zew. bakteriami itp no a jak odejdzie czop to wiadomo poród może zacząć się za 2 dni ale też i za 2 tygodnie. A co w takim przypadku jak się ma tego paciorkowca ?? Nie zagraża czasem wtedy dzidziusiowi gdy czopu nie ma ??:confused:
 
Ostatnia edycja:
reklama
magdzia gratuluję wizyty! a wagi nie bierz sobie do serca, bo ja już też zgłupiałam...raz tak raz siak. najważniejsze, żeby dzieciątka były zdrowe. :-)
 
Do góry