reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, USG

Monia to same dobre wieści! Gratuluje:-)
wyobraz sobie ze mamy w sumie identyczną sytuacje.;-) U mnie tez szyjka na opuszek ,miekka ale zamknieta glowka baaaaaardzo nisko i dzidzia jest ulożona dokładnie tak samo - po prawej str kregosłupek a po lewej nóżki i tez mi lekarz kazal leżeć na lewym boku zeby się przekręciła ale może się dopiero przekrecić podczas skurczy porodowych...

ja tez jeszcze z z tydzien chce wytrzymac zeby te wyniki gbs byly i bede wprowadzac sms:-)

No włąsnie może zrób sobie wcześniej ten gbs? chociaz jakbys nie zdarzyla z wynikiem to pewnie Ci podadzą profilaktycznie antybiotyk

Ej dziewczyny a uskuteczniacie masaż krocza? ja kupilam olej migdalowy i od 2 tygodni lezy . raz czy dwa razy probowalam ale ledwie tam siegam i zabardzo nie wiem jak sie za to zabrac....mąż się deklaruje ale nie wiem ...troche chyba i tak juz za pozno
 
reklama
magdzia no właśnie lekarz wyszedł z założenia, że jak akcja się rozwinie w sierpniu to i tak prawdopodobnie nie wyczekam wyniku badania. dlatego data na 5.09 ustalona. jak będzie wcześniej - podadzą profilaktycznie.

aaaaa!!!! i jeszcze jedno!!! doktorek powiedział....ZAKAZ, ABSOLUTNY ZAKAZ masowania brzucha i piersi. może sugestia, dla tych co chcą już urodzić? powiedział, że wydziela się wtedy oksytocyna i poród murowany.
 
No dokladnie na patologii jak polozne widza ze babka ciagle przy brzuchu gmera to odrazu wyzywaja ze nie wono bo skurcze powoduje :tak:


ale u mnie nic nie dziala....
 
Moje gratulacje dziewczyny ;) ;) kurcze fajnie się czyta że już wiecie co i jak mniej więcej, ja to zielona jestem, zastanawiam się nawet czy skurcz a napinanie brzucha to to samo ?? ;P

też chciałabym już wiedzieć ile dni mi pozostało ;)
 
annie niby skurcze porodowe pomagają się ułożyć....ale powiedział, że to pierwsza ciąża, więc małej trzeba pomóc, bo macica sama w sobie z każdą kolejną ciążą "zapamiętuje" ułożenie itd.
 
monia- lelus tez jest ułozony prawym bokiem i lekarz powiedział, że ma odpowiednia pozycje. Niby jakie to ma znaczenie czy jest z lewej czy prawej strony skoro uklad rozrodczy jest symetryczny?:p Powiedział ci cos lekarz więcej?
 
judyś tyle wiem ile napisałam. podobno od lewej strony dziecko wchodzi prawidłowo w kanał. dlatego też, nie wiem czy zauważyłaś (na filmach, programach tego typu itd.), podczas porodu jak nie chce się ułożyć, zawsze każą leżeć na lewym boku.
 
Galaxia

Bo pisałaś, że sama nie wiesz co najlepsze czy jak najpierw skurcze są czy najpierw wody odejdą to napisałam, że najlepsze jest tylko po porodzie :-D

monia


A ja ciągle leże i głaszczę brzucholka :szok:

nadiaa

Nic się nie martw ja ostatnio też ciągle się zastanawiam czy to mój brzuch się napina czy po prostu mała się tak w środku wypina, że się brzuch napręża :errr:
 
reklama
Fillil-no to super że z malutką wsio ok że ładnie je i śpi bardzo się cieszę że i Ty dochodzisz do siebie :D
Monia- No Ty to w ogóle newsy sprzedajesz kochana ja w szoku, to wszystko co Cie tak męczyło w nocy do czegoś doprowadziło, ale faktycznie odpoczywaj kochana jak lekarz przykazał.
Asta- no współczuję kurde to podejście do ludzi i opisywanie podręcznikowe i przedmiotowe traktowanie to jest poprostu masakra.
e-de- No córy pozazdrościć :)
magdzia-ja nie masuję nie umiałabym się do tego zabrać a mój to z daleka ode mnie :) A z tymi wodami to ja też głupia jestem, mi za pierwszym razem najpierw skurcze, a potem gdzieś po lewatywie mi odeszły co ja nawet nie wiedziałam z której to dziury leciało, dostałam opr że nie ma wód a ja nic nie mówię że odeszły, urodziłam po ok 4 godzinach od odejścia, tak myślę.
Kademi- właśnie jest pęcherz płodowy jeszcze, więc podpytaj u gina, jak Ty masz postąpić. U mnie tak samo mój jest do 21 w pracy, ja tez wolę w nocy. Bo jak będą korki???
Galaxia- a jak Ty się czujesz kochana? Nic a nic się nie zapowiada? sms stosujesz?
Mali-ja też w de to badanie tu nie jest obowiązkowe, ja muszę tu za nie zapłacić, gince za pobranie a w lab za zrobienie.
Marzenka- &&&&&&&&&&& :D

U nas wczoraj się załamałam bo mam skierowanie do laryngologa, i okulisty bo badania u pediatry wyszły źle, albo mała z przerażenia (nienawidzi lekarzy i do tego język niemiecki) nie rozumie poleceń albo niedosłyszy i niedowidzi, wyłam pół dnia. Ale terminy już porobiłam czekam na wizyty, a do tego jestem z tym wszystkim sama mój ani be ani me i żyje w swoim świecie ech. A do tego kłuje szyjka i ciągną w nocy pachwiny a na plecach nie poleżę bo odbyt mnie wtedy tak boli że szok, No nic Monia pisze że na lewym pokładam się na lewym ale mój mały jest tak ruchliwy że szok ja się czasem aż boję czy nic mu się tam nie dzieje.
 
Do góry