reklama

Wprowadzanie nowych pokarmów a skaza białkowa...

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez Doticzka, 10 Luty 2008.

1. Doticzka

Doticzka Klub grudniówek'07

Witam , mój synek za 2 tygodnie kończy 3 miesiące i zastanawiam się czy nie zacząc wprowadzać nowych pokarmów typu soczek z jabłka czy marchewki. Syn od początku jest na karmieniu sztucznym , wcześniej był na Nutramigenie a teraz je mleko bebilon pepti 1 . Powieccie mi jak to jest , bo słyszałam że przy sztucznym karmieniu takie pokarmy wprowadza się wczesniej?

2. irfinka

irfinka psotnisia

hej my tez od samego poczotku jestesmy na sztucznym mleku i tez pijemy bebilon pepti 1 co prawda soczek z marchewki i jabuszka dawalam mu jak mial 3 miesiace zaczynajac po pare kropel ale jak zacznesz dawac to dajesz przez tydzien pozniej zwiekszasz i tak samo z jabuszkiem moj maly dopiero od 5 dni je zupki i raz kleik kukurydziany pol plynny ale my konsultowalismy to z pediatra

3. reklama
  4. saratonie

saratonie Mama Bartoszka 18.07.2007

Jeżeli dziecko ma alergie to pokarmy nowe wprowadza sie pozniej i zz achowaniem wiekszej ostroznosci, najlepiej skonsultowac z pediatrą ! Mamy naprawde nie spieszcie sie z wprowadzaniem posiłków. W 4 miesiacu z tego co wiem to mozna soczeka dawac i pierwsze zupki, ale jak sie ma skaze to chyba pozniej.

5. alalaw

alalaw Mamusia Zosi

Zgadzam się z tobą całkowicie!!! Skonsultujcie to z lekarzem. My tez borykamy sie ze skazą i nie zamierzam wprowadzać posiłków wczesniej niz po 6 miesiącu, tyle że ja karmie córke piersią.

6. irfinka

irfinka psotnisia

alalaw dlatego zaznaczylam ze my konsultowalismy to z lekarzem bo mojemu malemu mleczko samo juz nie wystarcza:-( wiadomo ze mleko matki jest bardziej sycace

7. rozalka

rozalka Lutówkowo-sierpniowa mama

Niemowlęta ze skłonnościami do alergii(a takie są dzieci ze skazą) powinny później niż ich rówieśnicy przechodzić na pokarmy stałe – mogą jej jeść najwcześniej od 6 miesiąca. W ich przypadku należy też bardzo rygorystycznie przestrzegać zalecanych przez lekarzy wskazań wiekowych dotyczących diety.
    Alergie pokarmowe , Czas Dzieci
    Też ważne.Zbyt wczesne wprowadzanie nowych pokarmów zwiększa ryzyko alergii.
    NUTRICIA - Od?ywki dla dzieci i niemowl?t oraz ?ywienie kliniczne
    My borykamy się ze skazą białkową już od roku.Na szcżęscie widać poprawę.Ale ściśle trzeba trzymać się zaleceń pediatry i schematu żywieniowego.:tak:
    Pozdrawiam.

8. Doticzka

Doticzka Klub grudniówek'07

To co zrobić gdzy dziecko się nie najada już zwykłym mlekiem? Może zageszczac kleikiem?Skoro soczki wprowadza się pozniej to może dodawac troche kleiku do mleka?

9. irfinka

irfinka psotnisia

doticzka kleik ryzowy jest od 4 m-cy a kukurydziany od 5 zas kleik ryzowy strasznie zatyka i moj maly mial problemy ze zrobieniem kupy pozniejkazdy przypadek jest inny skonsultuj to ze swoim lekarzem ja malemu dodaje kl.kukurydz. tak na 130 gotowego mleka 1 miarke od mleka kleiku ale tu musisz miec trojprzepływowy smok bo przez dwie dziurki nie poleci hehehe

10. reklama
  11. pysia25

pysia25 Mama Natalii i Mateuszka

Malutka tez ma jakąś nietolerancje mleka "zwykłego" i pije bebilon pepti 2. My konsultowaliśmy z lekarzem prowadzącym, czy wprowadzić nowości i ona mówiła, że można. Dlatego od 4 m-ca dałam Naci soczek jablkowy, potem deserki i zupki i nic się nigdy nie działo - tylko po bananach miała uczulenie, więc nie dajemy.

12. saratonie

saratonie Mama Bartoszka 18.07.2007

Powiem sczerze że jakis ten pediatra który stwierdzil ze mleko matki nie wystarcza jest nieduczony. W 3 miesiacu zycia nastepuje tak zawany skok rozwojowy i dziecko potzrebuje częstszych przystawien do piersi niż normalnie, jak laktacja sie wyreguluje przewy się wydłużają. dziwny ten pediatra.
    Zalecam nie bawić się w rywalizacje czyje dziecko wczesniej co jadlo, tylko konsultowac sie z dobrymi pediatrami, trzymac sie schematu żywienia i włąsnej matczynej intuicji. Ja idę z mały starym sprawdzonym schematem zywienia i nie narzekamy. Dawałam mu troszke herbatki w 5 miesiacu zycia, w 6 dostał zupke i soczek, wszystko pomalu i pod kontrola.
    U alergikow pokarmy wprowadza sie tak jak u dzieci karmionych puesrai po 6 miesiacu.

Poleć forum