reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie nowych pokarmów a skaza białkowa...

Doticzka

Klub grudniówek'07
Dołączył(a)
3 Grudzień 2006
Postów
382
Witam , mój synek za 2 tygodnie kończy 3 miesiące i zastanawiam się czy nie zacząc wprowadzać nowych pokarmów typu soczek z jabłka czy marchewki. Syn od początku jest na karmieniu sztucznym , wcześniej był na Nutramigenie a teraz je mleko bebilon pepti 1 . Powieccie mi jak to jest , bo słyszałam że przy sztucznym karmieniu takie pokarmy wprowadza się wczesniej?
 
reklama
hej my tez od samego poczotku jestesmy na sztucznym mleku i tez pijemy bebilon pepti 1 co prawda soczek z marchewki i jabuszka dawalam mu jak mial 3 miesiace zaczynajac po pare kropel ale jak zacznesz dawac to dajesz przez tydzien pozniej zwiekszasz i tak samo z jabuszkiem moj maly dopiero od 5 dni je zupki i raz kleik kukurydziany pol plynny ale my konsultowalismy to z pediatra



zdjcie041jn1.jpg
 
Jeżeli dziecko ma alergie to pokarmy nowe wprowadza sie pozniej i zz achowaniem wiekszej ostroznosci, najlepiej skonsultowac z pediatrą ! Mamy naprawde nie spieszcie sie z wprowadzaniem posiłków. W 4 miesiacu z tego co wiem to mozna soczeka dawac i pierwsze zupki, ale jak sie ma skaze to chyba pozniej.
 
Zgadzam się z tobą całkowicie!!! Skonsultujcie to z lekarzem. My tez borykamy sie ze skazą i nie zamierzam wprowadzać posiłków wczesniej niz po 6 miesiącu, tyle że ja karmie córke piersią.
 
alalaw dlatego zaznaczylam ze my konsultowalismy to z lekarzem bo mojemu malemu mleczko samo juz nie wystarcza:-( wiadomo ze mleko matki jest bardziej sycace

zdjcie041jn1.jpg
 
Niemowlęta ze skłonnościami do alergii(a takie są dzieci ze skazą) powinny później niż ich rówieśnicy przechodzić na pokarmy stałe – mogą jej jeść najwcześniej od 6 miesiąca. W ich przypadku należy też bardzo rygorystycznie przestrzegać zalecanych przez lekarzy wskazań wiekowych dotyczących diety.
Alergie pokarmowe , Czas Dzieci
Też ważne.Zbyt wczesne wprowadzanie nowych pokarmów zwiększa ryzyko alergii.
NUTRICIA - Od?ywki dla dzieci i niemowl?t oraz ?ywienie kliniczne
My borykamy się ze skazą białkową już od roku.Na szcżęscie widać poprawę.Ale ściśle trzeba trzymać się zaleceń pediatry i schematu żywieniowego.:tak:
Pozdrawiam.
 
To co zrobić gdzy dziecko się nie najada już zwykłym mlekiem? Może zageszczac kleikiem?Skoro soczki wprowadza się pozniej to może dodawac troche kleiku do mleka?
 
doticzka kleik ryzowy jest od 4 m-cy a kukurydziany od 5 zas kleik ryzowy strasznie zatyka i moj maly mial problemy ze zrobieniem kupy pozniejkazdy przypadek jest inny skonsultuj to ze swoim lekarzem ja malemu dodaje kl.kukurydz. tak na 130 gotowego mleka 1 miarke od mleka kleiku ale tu musisz miec trojprzepływowy smok bo przez dwie dziurki nie poleci hehehe
 
Malutka tez ma jakąś nietolerancje mleka "zwykłego" i pije bebilon pepti 2. My konsultowaliśmy z lekarzem prowadzącym, czy wprowadzić nowości i ona mówiła, że można. Dlatego od 4 m-ca dałam Naci soczek jablkowy, potem deserki i zupki i nic się nigdy nie działo - tylko po bananach miała uczulenie, więc nie dajemy.
 
reklama
Powiem sczerze że jakis ten pediatra który stwierdzil ze mleko matki nie wystarcza jest nieduczony. W 3 miesiacu zycia nastepuje tak zawany skok rozwojowy i dziecko potzrebuje częstszych przystawien do piersi niż normalnie, jak laktacja sie wyreguluje przewy się wydłużają. dziwny ten pediatra.
Zalecam nie bawić się w rywalizacje czyje dziecko wczesniej co jadlo, tylko konsultowac sie z dobrymi pediatrami, trzymac sie schematu żywienia i włąsnej matczynej intuicji. Ja idę z mały starym sprawdzonym schematem zywienia i nie narzekamy. Dawałam mu troszke herbatki w 5 miesiacu zycia, w 6 dostał zupke i soczek, wszystko pomalu i pod kontrola.
U alergikow pokarmy wprowadza sie tak jak u dzieci karmionych puesrai po 6 miesiacu.
 
Do góry