reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wracamy do formy

reklama
Mamusia kupiła mi wagę łazienkową :-D więc wreszcie mogłam się zważyć... 7 kilo mi ubyło - ale do wagi z przed porodu jestem jeszcze 10 na plusie :szok: to chyba dużo, nie?
Rozstępów nie miałam, a co do celulitu to może się i zmniejszył, ale nadal jest ogrooomny i bez porządnej kuracji i basenu się na pewno nie obejdzie...
 
Ważyć się jeszcze nie ważyłam,ale widzę po swoich nogach że w końcu wyglądają normalnie, nie jak balerony. Ręce też mi się jakieś chudsze zrobiły. Brzuszek jak jeszcze byłam w szpitalu był taki odstający trochę, ale z czasem zaczął "wklęsać się" , no ale fałdka jeszcze jest- za bardzo nie przyglądam się mu bo mam tam ranę po CC i jakoś tak boję się patrzeć na swój brzuch bo i parę rozstępów po ciąży na nim też jest. Pani która ściągała mi szwy mówiła żeby jakieś kremy, balsamy na brzuch z raną po CC stosować dopiero po miesiącu- mamusie po CC jak wy się do tego ustosunkowujecie? Stosujecie coś na ujędrnianie?
Jeśli chodzi o krwawienie to jest ono u mnie niewielkie a to pewne z racji CC. Największe było do 3 doby bo operacji a tak to mogłabym już śmiało wkładać podpaskę belli taką która używam w pierwszych dniach okresu. No,ale na razie noszę te wkłady większe z belli bo mi zostały a i w domu siedzę tak więc nie czuję się niekomfortowo.
 
A u mnie pozostało jakieś 7kg na plusie ale jak dla mnie może zostać. Będę musiała sobie sprawić nowe spodnie bo w stare raczej będzie mi ciężko się wbić. Brzuszek już schował się, jednak i tak będę musiała nad nim popracować. Co do podkładów, to zużyłam 2 paczki w szpitalu, w domu przeszłam na podpaski te większe. Od czasu do czasu coś tam poleci ale niewielkie ilości. Niekiedy czuje jeszcze pobolewanie w jedym miejscu ale to rana po szyciu. Tam akurat był ostatni szew i stąd ten dyskomfort;/ To chyba tyle. A co do macicy to lekarz już w szpitalu na obchodzie mówił że wszystko ładnie się obkurczyło. Z początku jak mały się przyssał to bolał mnie brzuch ale dało się ten ból wytrzymać, porównałabym go do bólu miesiączkowego.
 
Mała mi
Mi też radzono, żeby rany nie smarować po cc i nie smarowałam, ale brzuch już smarowałam od razu. Delikatnie wklepywałam balsam dla kobiet po porodzie. Bo inaczej to moja skóra by do tej pory wyglądała tragicznie, a tak skórę miałam później ładną. Po pierwszej ciąży nie miałam rozstępów, a teraz mam jeden koło pępka.
 
Ja w tej chwili ważę 65 przed ciążą ważyłam 60 a w dniu porodu 75 - ubyło mi 10 kil:) pozostało jeszcze 5.

Ja także boje się patrzeć na swoją ranę po CC mam wrażenie że ona mnie nadal boli!! Czy macie tak samo??Jak ją myję to mam takie dziwne uczucie w dole brzucha??
Smarujecie brzuszek (nie ranę) zwykłym balsamem czy jakimś specjalnym - gdzie można go kupić.
 
dziś byłam na wizycie kontrolnej u ginekologa...wszystko w porządku dostałam pozwolenie na przytulanki z mężem więc liczę na to że mały nam pozwoli coś zdziałać a ja będę w formie :p trzymajcie kciukasy :)
 
reklama
Ja w czasie porodu ważyłam 83 kg, tydzień później już było 73! A w 8tc ważyłam 71, więc nie jest źle. Ale miałam trochę kg przed ciążą, więc jeszcze ponad 10 chciałabym zrzucić:)
 
Do góry