reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2019

Lovi to super miałaś:D moja miala zoltaczke wiec musiałam budzić a potem już się sama budziła jak w zegarku.

Hej Indziorka:)
 
reklama
Szampański i do chłopaka pasuje, czemu nie[emoji38]

Ja mam jeszcze wózek po synku w kolorze brązu i capuccino, trzymalam go w piwnicy przez tyle lat [emoji39] ale 6lat temu nie było takich ładnych gondolek jak teraz, choć nie powiem bo duża jest. Może kupimy nowy wozek, albo poszukam czegoś używanego w dobrym stanie bo na wiosnę pewnie już na spacerowkę się trzeba będzie przesiąść.

Dziewczynki cały czas w głowie mam te USG z środy gdzie nt wyszło 2,3. Nie mogę przestać o tym myśleć [emoji20] mam nadzieję że to przez kiepski sprzęt mojego lekarza i w środę na prenatalnych już będą piękne wyniki ale wariuje powoli [emoji20] jeszcze 5dni...
Ja tez się bałam tego wyniku NT w poprzedniej ciąży miałam chyba 1,7 i juz trochę panikowalam. Teraz widziałam jak dr mi mierzył chyba ze 20 min samo NT po kilka razy ale tez widziałam na ekranie ze cały czas 1,2 wychodzi wiec się uspokoiłam. Kość nosowa tez widziałam dr mi pokazywał. Kurczę może zadzwoń do prywatnego na poniedziałek żeby wcześniej zrobić i się nie denerwować. A na NFZ to pewnie taki sprzęt ze różne cyrki mogą wyjść nie ma co do głowy brac
 
ej, ale to znaczy, ze sie poprawia. Po 3 miesiącach jest coraz lepiej, a to dobrze :)
A co do imioj, bardzo fajne wybralas. To dla chłopca podoba mi sie tak, jak dziewczynom. Duzo bardziej niż stasiek czy Antoni.
No wczoraj lepiej dzis znowu mam ślinotok i mdłości. Leze cały dzień znowu jak upośledzona. Pierwszy raz w małżeństwie kupuje obiady gotowe. Dr obiecywał ze jeszcze tydzień max dwa i będzie lepiej. No ale poprawa jest wczoraj jechałam bez reklamówki w samochodzie heheheheheh
U mnie w rodzinie jest już i Stasiek i Antoni hehehe ale jak już pisałam nie jestem zwolenniczka tych starych imion chociaż nie twierdze ze mi się nie podobają. Są ładne tylko ja jakoś za nowoczesnością zawsze
 
Ostatnia edycja:
Cześć wszystkim :)
Jestem Ania i chciałam się przywitać, dołączając do waszego grona jako wrześniowka 2019 :)
To moja pierwsza ciąża, planowana. Wizytę u gina mam 7 marca i to będzie 14 tydzień, po cichu liczę na szansę poznania płci chociaż szansa chyba niewielka :) i bardzo liczę na chłopaka - Michasia albo Kubusia :D, ale zobaczymy :). Jeśli dziewczynka, to Julka albo Sandra :).
Przy okazji dziewczyny chciałam się zapytać was o zdanie, co sądzicie na temat badań prenatalnych? chodzi mi wyłącznie o USG.
Wiem, że jest tutaj na forum temat w tej sprawie, bo już go przeczytałam, ale nadal się waham czy wykonać takie badanie? Mam 27 lat, lekarz twierdzi, że wszystko w porządku więc badanie byłoby prywatnie na moje życzenie. Spotkałam się z opinią, że samo USG i tak nic nie daje, co wy sądzicie?
Cieszę się, ,że mogłam do was dołączyć !
Witaj ja robiłam wczoraj usg było wszystko super a jednak doktor powiedział żeby badanie zrobić żeby w 100% wykluczyć wady. Ja dostałam wczoraj taki wydruk po usg ryzyka różnych trisomii (przykładowe ryzyko statystyczne dla kobiet z moimi parametrami czyli wiek ) i ryzyka mojego po wynikach z USG i było 1000 razy mniejsze w np downie niż u przykładowej kobiety wiec się nie martwię. Ale pappa zrobiłam bo dr powiedział ze czasami jest super na usg bo nie widać a wada może być. Jakoś zrobiłam test bez stresu. W poprzedniej ciąży tez robiłam. Tylko 12 lat temu nie robilam bo nawet nie wiem czy takie coś się robiło.
 
U mnie też tak mówią, że znika życie, pojawia się życie. W takim razie u mnie wychodzilby chłopak, bo niedawno zmarł mój Kochany Tata :( ale jak sprawdzalam w kalendarzu chińskim i mama "wrozyla" [emoji14] mi z obrączki to w jednym i w drugim wychodziła mi dziewczynka, więc ciężko wyczuć [emoji14] najważniejsze, żeby zdrowe było! :)
No u mnie też coś w tym jest że to powiedzenie się sprawdza. Jak zmarł teść to zaraz zaszłam w ciążę i urodziłam córkę. A teraz miesiąc temu zmarła teściowa:( Chyba dla moich dzieci po prostu musiało się zwolnić miejsce, bo każda inna ciąża kończyła się niepowodzeniem. A tak po cichu liczę teraz na synka:)
 
Cześć wszystkim :)
Jestem Ania i chciałam się przywitać, dołączając do waszego grona jako wrześniowka 2019 :)
To moja pierwsza ciąża, planowana. Wizytę u gina mam 7 marca i to będzie 14 tydzień, po cichu liczę na szansę poznania płci chociaż szansa chyba niewielka :) i bardzo liczę na chłopaka - Michasia albo Kubusia :D, ale zobaczymy :). Jeśli dziewczynka, to Julka albo Sandra :).
Przy okazji dziewczyny chciałam się zapytać was o zdanie, co sądzicie na temat badań prenatalnych? chodzi mi wyłącznie o USG.
Wiem, że jest tutaj na forum temat w tej sprawie, bo już go przeczytałam, ale nadal się waham czy wykonać takie badanie? Mam 27 lat, lekarz twierdzi, że wszystko w porządku więc badanie byłoby prywatnie na moje życzenie. Spotkałam się z opinią, że samo USG i tak nic nie daje, co wy sądzicie?
Cieszę się, ,że mogłam do was dołączyć !
Kubus najpiękniejsze imię świata heheheh mój pierworodny to Kubus i od 12 lat uwielbiam to imię.
 
Szampański i do chłopaka pasuje, czemu nie[emoji38]

Ja mam jeszcze wózek po synku w kolorze brązu i capuccino, trzymalam go w piwnicy przez tyle lat [emoji39] ale 6lat temu nie było takich ładnych gondolek jak teraz, choć nie powiem bo duża jest. Może kupimy nowy wozek, albo poszukam czegoś używanego w dobrym stanie bo na wiosnę pewnie już na spacerowkę się trzeba będzie przesiąść.

Dziewczynki cały czas w głowie mam te USG z środy gdzie nt wyszło 2,3. Nie mogę przestać o tym myśleć [emoji20] mam nadzieję że to przez kiepski sprzęt mojego lekarza i w środę na prenatalnych już będą piękne wyniki ale wariuje powoli [emoji20] jeszcze 5dni...
Nie martw się. Mój lekarz jak teraz robił mi usg to mówił że do 2,5 to wszystko w porządku i że jak by wychodziło powyżej 2,5 to dopiero trzeba się martwić
 
W ogóle przez to że niektóre znają płeć to też mi narobiłyście ochoty i chce jak najszybciej poznać a gdzie ja za miesiąc dopiero prenatalne mam [emoji849]

Ja mam tęczowy wózek ;) w środku czarny i dziecko nigdy spocone nie było bo zawsze jest ubrana adekwatnie do pogody ;)
No i ja cały czas myślę czy będziemy kupować wózek podwojny czy dostawke nie wiem [emoji2368]

@czarnulka28 no ja przy podobnej drodze a właściwie osiedlu mieszkam, same wertepy wiec mi zależało na dobrych amortyzatorach i z mojego Anexa byłam mega zadowolona
I domyślam się że Ci smutno, trzeba przeżyć coś na kasztalt żałoby bo niespełnionym marzeniu

@justyndziuk u mnie tak samo, jelitowka już odpuściła, siły wróciły, i sie denerwuje :(

@Aleeksandraa ale slodkie zachowanie synka! Moja córka ostatnio jak jej powiedzialam że dzidziuś jest w brzuchu to wpychala i smoczek-gryzak do pępka [emoji23]

@asiek08 tylko wiesz ze tego fotelika w czasie jazdy rozkładać nie można ;) mam go, jest okej ale szczerze to może ze dwa razy korzystałam z tego rozkladania bo moja córka go nienawidziła [emoji28]

Moja córka ma na imię Zoja jezu ile my się nasłuchaliśmy że mamy tak nie dawać ale ja to mam kompletnie gdzieś co inni na ten temat mówią ;) a teraz wszyscy sie przyzwyczaili i jakos żyją ;) mój mąż też na początku kręcił nosem ale nie miał lepszej alternatywy to sie pokochał [emoji23]

@AnneR witaj, miło Cie poznać :) dla mnie usg prenatalne to w ogóle podstawa podastaw i nie wiem jak ktoś może w ogóle rozważać czy je robić
 
Co do imion to syn Filip miał być Franek ale sąsiadka w lutym urodziła i by gadała że ona dała ja kopiuje itp a dla dziewczynki to Nelia lub Gaja takie inne no króluje jeszcze Alicja ale niestety siostry córka ma tak na imię i nie wypada już i tak starsza ma na imię Victoria i siostrzenica to Wiktoria więc kopia rodzinna ale mąż się uparł i nie było innej opcji druga to Pola i mała łobuziara z niej :D
Witam nowe mamy ja też mam termin na 21.09 :)
 
reklama
Hej, przepraszam, że Wam przeszkadzam, ale może któraś jest zainteresowana zakupem nowej poduszki do spania dla kobiet w ciąży i do karmienia motherhood Premium, szara. Odbiór w Warszawie, cena 129 zł.
Screenshot_20190221-170224.jpeg
 
Do góry