reklama

Wszystko co nam się przyda do szpitala itp :)

Temat na forum 'Młodziutkie mamy' rozpoczęty przez femme fatal, 1 Październik 2008.

1. femme fatal

femme fatal Mama Ninki :)

DO SZPITALA ...

Niezbędnik Mamy:

koszula nocna do karmienia 2szt
    szlafrok
    majtki bawełniane i majtki jednorazowe
    skarpetki
    podkłady w kształcie podpasek lub podpaski duże
    przybory toaletowe
    ręczniki
    ręczniki papierowe
    stanik do karmienia
    wkładki lakatcyjne
    kubek
    ulubiony twój Jasiek
    maść bepanthen
    klapki
    gumki do włosów

Dokumenty :

dowód osobisty
    książeczka ubezpieczeniowa
    karta przebiegu ciąży
    wszystkie wyniki badań

Niezbędnik niemowlaka :

pieluszki
    3 koszulki bawełniane
    2 bawełniane czapeczki
    2 pajacyki
    skarpeteczki
    ręcznik kąpielowy z kapturkiem
    kocyk
    ubranko na wyjście ze szpitala
    mydełko dla niemowlaczków
    oliwka dla niemowląt
    krem do pielęgnacji pupci
    70% spirytus do pielęgnacji pępuszka
    gaziki jałowe
    waciki
    chusteczki

2. femme fatal

NA DOBRY POCZĄTEK ...

rożki najlepiej 2
    kocyki - 2 cienkie i 1 cieplejszy
    śpiwór ciepły do wózka na zimę
    pieluszki bawełniane -do przykrycia dziecka, gdy jest ciepło, albo do osuszania ciałka po kąpiel
    pieluchy tetrowe - około 10 sztuk
    gaziki
    pałeczki do czyszczenia uszu i noska
    nożyczki do paznokci
    gruszka do noska
    krem do pupy
    oliwka
    szampon
    mydełko
    2 ręczniczki
    miękka szczotka - z naturalnego lub sztucznego włosia
    termometr do wanienki
    proszek do prania

Sprzęty codziennego użytku

łóżeczko
    pościel
    poduszka
    poszewki
    wanienka plastikowa
    wózek
    nosidełko
    fotelik samochodowy
    podgrzewacz

apteczka ...

70-procentowy spirytus do przemywania pępka
    sól fizjologiczna - do płukania oczek
    termometr

Ostatnio edytowane przez moderatora: 1 Październik 2008
  3. reklama
  4. polna_N

polna_N Mama Ali ... 2007

To ja proponuje dopisac jeszcze polspiochy ,gabke do wannienki i czapeczke by zalozyc po kapaniu !!

I tu sie wypowiem na jeden szczegol - otoz drogie mamuski ..moim skromnym zdaniem..:-D kaftaniki zawiazywane z boku sa beznadziejne -przykladowo ubieramy taki kaftanik ,na to spiochy i potem widac taki guzek pod pacha u bobasa :sorry2: brzydka to wyglada i moim zdaniem to dziecku przeszkadza !!

5. femme fatal

CIUSZKI DLA MALUSZKA ...

body z krótkim rękawem - 3 sztuki
    body z długim (lub kaftaniki) - 3 sztuki
    śpiochy rozpinane w kroku - 5 sztuk

bluzeczki rozpinane z długim rękawem - 5 sztuki
    cienkie pajacyki - 4 sztuki
    grubsze pajacyki (welurowe lub polarowe) - 2 sztuki
    skarpetki bezuciskowe grubsze (jeśli to lato - także cieńsze) - 3 pary
    cienkie rękawiczki ochronne bez palców - 2 pary
    cienkie czapeczki z troczkami - 2 sztuki
    grubsze czapeczki z troczkami - 2 sztuki.
    kombinezon cienki (polarowy lub welurowy lekko ocieplany)
    kombinezon gruby ze stopami i z kapturem (lub ciepły śpiwór do wózka) .

6. madzik1388

madzik1388 Mój Skarb 12.11.08

A ja mam pytanko, czy ten stanik do karmienia rzeczywiscie sie tak bardzo przydaje??? czy lepiej kupic zwykly nieusztywiany???
    polna_N ja mam same zapinane na zatrzaski z boku, bo tez mi sie to wydaje niewygodne
    Widze ze z tej listy juz mi duzo nie brakuje, ubranek narazie nie kupuje, bo ida do mnie poczta 4 worki ubranek dla maluszka

7. polna_N

polna_N Mama Ali ... 2007

AAaaa przypomnialo mi sie ze Femme zapomniala o ROŻKU :-):-p
    ja tez mialam od siostry taki rozkladany stojak pod wanienke i nie musialam stawiac wanienki na lozko czy stol !!

Madzik mi tam nie podpasowaly takie staniki - mialam swoje sprawdzone :-)

8. madzik1388

madzik1388 Mój Skarb 12.11.08

polna_N nio wlasnie tak sie zastanawiam nad tym, bo szkoda wydawac kase na marne

9. Asiowo

Asiowo Gość

No ja własnie uzywam tylko tych do karmienia...
    w prawdzie zwykły bawełniany mało wygodny, ale zamowilam troszke drozszy czarny na allegro i jestem nim zachwycona:tak: nawet troche seksowny jest i nie widac, ze to do karmienia:-p

10. reklama
  11. femme fatal

Znalazłam super wyprawkę więc wkleje jeszcze raz inną a co :-p nie zaszkodzi jak będą 2 :-)

To musisz zabrać:
    1. Dowód osobisty
    2. Aktualną (podstemplowaną!) legitymację ubezpieczeniową
    3. Skierowanie do szpitala od lekarza prowadzącego (nie jest konieczne, ale lepiej je mieć na wszelki wypadek)
    4. Karta przebiegu ciąży
    5. Wyniki wszystkich badań, które robiłaś w ciąży, zwłaszcza w ostatnim trymestrze:
    - grupa krwi i czynnik Rh,
    - przy ujemnym czynniku Rh u matki – wynik badania na obecność przeciwciał,
    - HBS (robione po 32. tygodniu ciąży),
    - WR (robione dwukrotnie: na początku i pod koniec ciąży),
    - USG wykonane około 36. tygodnia ciąży,
    - ostatnia morfologia i badanie moczu.

Dla Ciebie
    - dwa biustonosze zapinane z przodu – ciężkie od pokarmu piersi powinny mieć solidne, ale nie utrudniające karmienia oparcie,
    - kapcie lub klapki z podeszwą antypoślizgową – będziesz się poruszać po wypolerowanych szpitalnych podłogach, musisz mieć dobry punkt oparcia,
    - szlafrok lub podomka – nawet w szpitalu będziesz wyglądać ładnie,
    - dwie koszule nocne (nie piżamy!), wybierz takie, w których można karmić piersią (rozpinane lub rozchylane na biuście),
    - majtki – najlepiej komplet jednorazowych i kilka par bawełnianych,
    - ciepłe skarpetki,
    - kilka paczek chłonnych podpasek (nie tamponów!) – najlepsze są tzw. nocne (są długie) i oznaczone czterema lub pięcioma kropelkami,
    - kosmetyczka, a w niej: płyn pod prysznic, szampon, gąbka, szczoteczka i pasta do zębów, grzebień, spinki i gumki, jeśli masz długie włosy,
    - podstawowe kosmetyki, których używasz: puder, tusz do rzęs, balsam, błyszczyk lub pomadka nawilżająca do ust (po porodzie mogą być spierzchnięte!),
    - dezodorant (najlepiej bezzapachowy antyperspirant), wodę w sprayu do odświeżenia twarzy oraz chusteczki dla niemowląt nasączone lotionem (to Ty będziesz ich używała do przetarcia dekoltu i innych okolic ciała (w pierwszych godzinach po porodzie możesz się obficie pocić, to normalna reakcja),
    - duża butelka wody mineralnej – dobrze jest mieć ją pod ręką, gdy poród się przedłuża lub w nocy obudzi Cię pragnienie,
    - magazyn lub ulubiona książka – przyda się, gdy będziesz miała wolną chwilę (po porodzie zdarzy się ich kilka, naprawdę),
    - ulubiona muzyka, jeśli zwykle jej słuchasz,
    - karta magnetyczna do telefonu – gdy zatęsknisz za głosem męża lub mamy. Jeśli chcesz zabrać telefon komórkowy, najlepszy będzie aparat z alarmem wibracyjnym, by dzwonek nie przeszkadzał innym. Nie zapomnij o ładowarce!
    - ubranie, w którym wrócisz do domu, pamiętając, że brzuch wciąż będzie znacznie powiększony.

Dla dziecka
    W wielu szpitalach wolno już w pierwszej dobie ubrać maleństwo we własne pieluszki i ubranka. Zanim spakujesz je do torby, dowiedz się, czy w "Twoim" szpitalu jest to akceptowane,
    - 15-20 pieluszki tetrowych lub opakowanie jednorazowych w najmniejszym rozmiarze,
    - wilgotne chusteczki do przemywania pupy,
    - 3 bawełniane koszulki,
    - 2 cienkie bawełniane czapeczki,
    - 1 cieplejsza czapeczka,
    - 3 koszulki bawełniane,
    - 3 pajacyki (najlepiej rozpinane w kroku),
    - 3 pary skarpetek,
    - malutkie rękawiczki (Większość dzieci rodzi się z długimi paznokciami. Jeśli nie chcesz kupować rękawiczek, zapakuj po prostu jedną parę więcej skarpetek i po porodzie załóż je na dłonie bobaska),
    - ręcznik kąpielowy z kapturkiem,
    - bawełniany kocyk,
    - ubranko na wyjście ze szpitala dostosowane do pory roku,
    - mydełko dla niemowląt,
    - oliwka dla niemowląt,
    - delikatny krem do pielęgnacji pupy (np. Sudokrem, Linomag),
    - 70-proc. spirytus do pielęgnacji pępka,
    - jałowe gaziki,
    - wata,
    - szczoteczka do włosów.

12. sheeppy

sheeppy lutowa '07 majowa '09 :D

Rety dziewczyny, gdyby to wszystko trzeba było zabrać ze sobą do szpitala to w 2 walizki by się nie zmieściło!:-)
    U nas np pieluchy i ubranka do bobasa były szpitalne, na wyjście przyniósł mąż jak już nas wypisywali, krem do pupy i chusteczki są w paczce powitalnej, w Polsce każda mama dostaje ją po urodzeniu :)
    W sumie to czego nie zabrałam [a miałam tylko najpotrzebniejsze rzeczy szpitalne - piżamka, majtki, sztućce,mydełko] doniosła mi mama, na pewno przydadzą się majtki poporodowe jednorazowe [w wielu szpitalach wymagane], maść na bolące brodawki i wkładki laktacyjne [chociaż dużo mam chodziło w samych koszulach i miało smugi mleka:baffled:ale to podrażnia brodawki]
    woda niegazowana się przyda i dla mam które czeka cesarka - suche pieczywo i sucharki, bo 48 h jest dieta:wściekła/y:

Poleć forum