reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko dla maleństwa

jesli znasz troszke niemiecki to mozesz to zobaczyc na adac.de a jesli nie to sprawdzasz to na fotelik.info, mozesz tez wpisac na yt crash test i fotelik, ktory Cie interesuje, zobaczysz wtedy jak zachowuje sie on przy zderzeniu przy jakiejś tam prędkosci...

a jesli chodzi o wyprawke dla maluszka to uff... ;) duzo tego :) To wszystko zalezy jak chcesz karmic, czy bedziesz uzywac smoczkow czy nie...

Ja to na pewno kupię:

-laktator reczny avent;
-3-4 butelki po 125 ml aventu plus smoczki na 0 m-cy
-2 smoczki ortodontyczne aventu silikonowe na 0-3 miesiace
- nozyczki z zaokraglonymi czubkami najlepiej w komplecie z obcinaczkami;
- miekka szczoteczke do wloskow;
- przewijak na lozeczko;
- 3-4 szt. reczniczkow z kapturkiem;
- 2 kocyki, jeden mniejszy do wozka, drugi wiekszy np. do lozeczka;
- posciel bawelniania i 2-3 zmiany poszewek plus 2-3 przescieradla na gumke z frotki;
- rozek;
- spiworek do spania;
- kilka sztuk czapeczek po domku po kapieli i cieplejsze zimowe ze 2 szt;
- 2 kombinezony zimowe;
- co najmniej 2 paczki po 10 szt. pieluch tetrowych do wycierania pysiaczka i podlozenia w lozeczku;
- z 20 sztuk body rozpinanych w kroku i z peknieciem przy szyjce, z 20 pajacy rozpinanych na calej dlugosci i w kroku - etki obetne, zeby nie gryzly(nie lubie spiochow i kaftanikow)
- z 5-7 par skarpetek frotkowych
- ze 3 opakowania czopków viburcol - nieocenionych przy kolkach;
- herbatke koperkowa i rumiankowa pewnie z bobovity;
- ze 2 "wyjsciowe ubranka" wiec moze jakies miekke dresiki zapinane na zatrzaski;)

z kosmetykow:

- zel do mycia top to toe Johnsona czyli mydło bez mydła ale w Polsce uzywalam mydelka Nivea swietnie sie pienilo i bylo bardzo kremowe.
- oliwka do smarowania Johnsona naturalna
- chusteczki kilka paczek, zeby od razu nie latac po sklepach

- po 1 opakowaniu pampersow 1 i 2 zoltych (nie wiadomo, ktore beda dobre - cora uzywala od razu 2 )
- patyczki do uszu z ogranicznikiem
- kilka opakowan soli fizjologicznej (na recepte w Polsce....) do przemywania oczu
- gaziki do pępka (wygodne sa jednorazowe w saszetkach)
- oczywiscie kremik do smarowania buziaka na zimowa pogode (trzeba pamietac, ze ma byc tlusty a nie nawilzajacy bo mozna maluchowi krzywde zrobic) ja uzywam kremu oliwkowego Ziaja, w zielonym pudeleczku, nie jest to specjalny dla dzieci, ale na opakowaniu napisano, ze mozna juz uzywac od 1 mca zycia dziecka, jest bardzo tlusty i dobrze sie wchlania :)

no nie wiem, tak z biegu ciezko pisac ale mam nadzieje, ze dziewczyny sie podopisuja jeszcze :)


-
 
Ostatnia edycja:
reklama
a jesli chodzi o wyprawke dla maluszka to uff... ;) duzo tego :) To wszystko zalezy jak chcesz karmic, czy bedziesz uzywac smoczkow czy nie...

Ja to na pewno kupię:

-laktator reczny avent;
-3-4 butelki po 125 ml aventu plus smoczki na 0 m-cy
-2 smoczki ortodontyczne aventu silikonowe na 0-3 miesiace
- nozyczki z zaokraglonymi czubkami najlepiej w komplecie z obcinaczkami;
- miekka szczoteczke do wloskow;
- przewijak na lozeczko;
- 3-4 szt. reczniczkow z kapturkiem;
- 2 kocyki, jeden mniejszy do wozka, drugi wiekszy np. do lozeczka;
- posciel bawelniania i 2-3 zmiany poszewek plus 2-3 przescieradla na gumke z frotki;
- rozek;
- spiworek do spania;
- kilka sztuk czapeczek po domku po kapieli i cieplejsze zimowe ze 2 szt;
- 2 kombinezony zimowe;
- co najmniej 2 paczki po 10 szt. pieluch tetrowych do wycierania pysiaczka i podlozenia w lozeczku;
- z 20 sztuk body rozpinanych w kroku i z peknieciem przy szyjce, z 20 pajacy rozpinanych na calej dlugosci i w kroku - etki obetne, zeby nie gryzly(nie lubie spiochow i kaftanikow)
- z 5-7 par skarpetek frotkowych
- ze 3 opakowania czopków viburcol - nieocenionych przy kolkach;
- herbatke koperkowa i rumiankowa pewnie z bobovity;
- ze 2 "wyjsciowe ubranka" wiec moze jakies miekke dresiki zapinane na zatrzaski;)

z kosmetykow:

- zel do mycia top to toe Johnsona czyli mydło bez mydła ale w Polsce uzywalam mydelka Nivea swietnie sie pienilo i bylo bardzo kremowe.
- oliwka do smarowania Johnsona naturalna
- chusteczki kilka paczek, zeby od razu nie latac po sklepach

- po 1 opakowaniu pampersow 1 i 2 zoltych (nie wiadomo, ktore beda dobre - cora uzywala od razu 2 )
- patyczki do uszu z ogranicznikiem
- kilka opakowan soli fizjologicznej (na recepte w Polsce....) do przemywania oczu
- gaziki do pępka (wygodne sa jednorazowe w saszetkach)
- oczywiscie kremik do smarowania buziaka na zimowa pogode (trzeba pamietac, ze ma byc tlusty a nie nawilzajacy bo mozna maluchowi krzywde zrobic) ja uzywam kremu oliwkowego Ziaja, w zielonym pudeleczku, nie jest to specjalny dla dzieci, ale na opakowaniu napisano, ze mozna juz uzywac od 1 mca zycia dziecka, jest bardzo tlusty i dobrze sie wchlania :)

no nie wiem, tak z biegu ciezko pisac ale mam nadzieje, ze dziewczyny sie podopisuja jeszcze :)


-

połowy z tych rzeczy w ogóle nie używałam, jak urodziłam Wikunię:no:
witamina D3 w kropelkach, chyba od 10 dnia się podaje.
I witaminę K, ale to lekarz informuje (lub położna), czy podawać.
 
Antylopka czego nie uzywalas?? dla mnie to wersja minimum, bez tego nie da sie obejsc moim zdaniem a ja nie naleze do osob, ktore lubia miec za duzo gadzetow :D
 
hmm patrze na liste tak tylko pobierznie ale wiem na pewno ze laktator reczny czasem jest do niczego i ponoc mozna ze szpitala pozyczac
a oliwka z jonsona uczula, chusteczki do pupy sa zimne i najlepiej na poczatku w termosie miec ciepla wode i wacikami przecierac pupe i stosowac ciekla parafine ;-) to tyle wiem od kolezanki :-) zobaczymy jak to bedzie w praktyce
 
Ja się podpisuję pod listą myangel. Dodałabym ( nie tylko dla butelkowych mam !) taki sterylizator do butelek Aventu do mikrofali BoboTemar - centrum artykułów dziecięcych, internetowy sklep z artykułami dziecięcymi Super przydatny- a butelki nie zachodzą kamieniem

fajny jest też termometr Termometr elektroniczny do ucha i na czoło ABC KIDS DX6635 - porównaj ceny, sprawdź opinie i recenzje

aspirator do nosa frida Aspirator NoseFRIDA na katar

bardzo fajna rzecz- ale już po 2-3 miesiącu to leżaczek bujaczek FP np taki Fisher Price Leżaczek Link-A-Dos H4789 - zdjęcia, foto, galeria produktu
oraz matę edukacyjną FISHER PRICE #46 MATA EDUKACYJNA RAINFOREST W-wa - porównaj ceny, sprawdź opinie i recenzje


http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=2349557
 
Pati.b przy takich kupskach jakie robią małe dzieci to ja z wacikami bym chyba nie wyrobiła :-) Ja używałam chusteczek nawilżanych, a później wycierałam do sucha zwykłym papierem toaletowym.
AAa... i polecam Bepanthen na sutki ( kupcie już do szpitala), jak i na jakiekolwiek podrażnienia na pupci oraz Sudocremu ( to do dziś)
 
mamolka dodalas oczywiscie to o czym zapomnialam. termometr mam wiec naturalnie nie pamietalam, mam Brauna douszny :) bepanthen - od razu na sutki i do pupki, sudocrem byl tepy i malo skuteczny dla nas. Chusteczki zimne? No w lodowce sie ich nie trzyma ale nie slyszalam jeszcze, zeby przemywac pupke woda z termosu i wacikami ;-) dziecko karmione naturalnie robi kupe po kazdym posilku zazwyczaj. Nose frida jest super - tez mam po corci. Sterylizator mam mikrofalowkowy. Kosmetyki Johnsona uczulaja, no tak takie rzeczy to juz mi polozne w szpitalu wciskaly, nigdy nas nie uczulily a jakby tak uczulaly wszystkie dzieci jak sie opowiada to na pewno nie byloby ich na rynku :) jesli chodzi o laktator reczny aventu to jest lepszy niz jakis badziew elektryczny nieznanej marki, poza tym reczny cichszy i jest bardzo efektywny. Mialam jeden ale oddalam kolezance wiec na pewno teraz kupie go jeszcze raz - w szpitalu mozna oczywiscie pozyczyc laktator ale po co skoro w domu i tak go bede potrzebowała - poza tym to jest osobista rzecz i jakos nie wyobrazam sobie uzywac tego po kims kogo nie znam <bleee>

lezaczek koniecznie - mam identyczny mamolka po Juli, jestem bardzo zadowolona za to mata jakos nie zdala egzaminu ale pewnie kupimy ja dla drugiego maluszka rowniez :)

Poza tym ja napisalam co ja kupie - to moja lista a kazda z was niech stworzy to co wam bedzie odpowiadałao - ja tylko dziekuje Bogu, ze mam juz to za soba i nie musze wysluchiwac jakis bzdur wyssanych z palca, ze chusteczki sa za zmine dla dziecka...
 
Z kosmetykami to różnie bywa.
Ja kupiłam na początku ( i używałam ze 2 miesiące ) Oilatum i byłam zadowolona ( miałam też mydełko i krem do buzi- jak dla mnie mydełko zbędna rzecz, a krem uczulał). Później przeszłam na Oilan ( o wiele tańszy zamiennik ). Raz było Emolium ale jakoś mi nie podpasowało. Gdzieś od 7 miesiąca używaliśmy i nadal używamy produktów żeli do kąpieli J&J oraz szamponu J&J z rumiankiem.

Do pierwszych 2-3 kąpieli przyda się termometr do wody ( później już na oko się leje). U nas pierwsza kąpiel była tragiczna. Nalałam mało wody ( jak wszędzie radzą :wściekła/y:) i strsznie szybko ostygła a mały darł się wniebogłosy. Później lałam już 3/4 wanienki i mały był prawie cały zanurzony w wodzie.

AAAA nie wiem czy pisała o tym myangel ale potrzebna jest wanienka

Jak macie chłodną łazienkę to od razu kupcie małą farelkę, a nie będziecie się stresować, że dziecko zmarźnie.
 
reklama
Do góry