reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyjazd do Niemiec

No nie mowmy,ze polscy lekarze to sa do doopy i nie wiadomo jak beznadziejni...tak jak wszedzie kazdy moze trafic na kazdego...
Ja sie lecze teraz u polskiej dermatolog-przemila pani,na moja wysypke od razu zalecila badanie krwi,nie bawila sie w zadne testy skorne( z czym mialam stycznosc u niemieckiego dermatologa i z ktorych i tak nic nie wyszlo)
Do polskiej poszlam dla wygody-zawsze lepiej dogadac sie w naszym ojczystym ;) a po drugie na miejscu mam... ginekologa mialam i mam nadal Niemca.
Polozna przy porodzie tez mialam Niemke i do dzisiaj jestem przekonana,ze moj porod choc dlugi i ciezki to jednak dzieki niej nie byl straszny.... ;-) Trafilam na osobe,ktora pracowala z powolania i z usmiechem na ustach a nie z przymusu,zlego dnia tez nie miala ;-)po prostu cud,miod kobita,jej zawdzieczam dobre wspomnienia.Gorsza byla pani doctor :dry: zalozyla mi trzy szwy na zywca...no to przeciez tylko 2 minutki...
 
reklama
Jolka dla mnie wszyscy tu lekarze polscy byli porazka :-) i tyle...z rezsta ja tam z naszego kraju dumna nie jestem bo nie ma z czego...wolalabym byc Chica Espaniole :) :-D widze tez ze polacy czego sie nie dotkna to zazwyczaj spierdziela... i nie pisze tego zlosliwie tylko swoje w zyciu widzialam...z rezsta moi znajomi tez za polska juz dawno nie sa...i to nie tylko ci co mieszkaja w dE..ale tez Uk. Francja,Irlandia... kazdemu sie lepiej zyje na obczyznie :) obserwujac inne kraje to mam wrazenie ze polacy w polsce sa niechlujni,jakos tak szaro na tych ulicach, grdyke by ci podgryzli ze masz wiecej... albo bajki pisza co nie maja..a jak wezmiesz takiego pod wlos i powiesz ,sluchaj pilnie potrzebuje 3 tysiace euro-oddam za trzy dni- to raptem nie maja-i z tego mamy polewke :-D na jaja cala ta polska mi idzie :-D jeszcze Sopot lubie-trojmiasto ogolnie ;) bo ma tam fajne wspomienia... :)
 
Jolka dla mnie wszyscy tu lekarze polscy byli porazka :-) i tyle... na jaja cala ta polska mi idzie :-D

Na ktore jaja Ci idzie? ;-) jajeczka chyba ;-)
Ja za polska tez nie tesknie...
A co do polskiej mantalnosci...coz,nie wnikam w to...z nikim sie nie ''bituje'' kto ma wiecej,kto ma mniej,ja mam to co mam i nie interesuje mnie kto co ma ;-)
I w ogole ...jakos nie spotykam takich ludzi,ktorzy mieli by mi czegos zazdroscic...moze dlatego,ze ja nic nie mam ?:-D poza kredytem...
Wkurza mnie jedynie podejscie polakow gdy uslysza ,ze Ty mieszkasz w Niemczech...bo jak juz poza granicami kraju to musisz miec kokosy....tak jakby gdzies indziej kasa spadala z Nieba.Ten co ma kontakty,leb na karku,wyksztalcenie to ma...a ten co nieudacznik to nie ma-i tyle ;-) i bez roznicy gdzie mieszka.
 
Ostatnia edycja:
Na jajniki ;))))

achhh juz lepiej nic nie pisze bo to temat rzeka :) kokosow nie mam-ale niektorzy wlasnie mysla ze z nieba leci,albo kredytow nabiora zeby auto kupic i poswirowac :-) kredyt na dom uwazam ze to norma-bo skad wysypac taka kase na juz...ale brac kredyty na auta,sprzety typu plazma-to glupota... moim zdaniem ;) no chyba ze rzeczywiscie ktos nie ma i inaczej ka na raty nie moze sobie pozwolic to luz...ale znam takich co to zsybko nabrac sprzetow,mebli i glupa rznac ze za gotowke...a raty na tablicy pinezka przypiete :-D
 
czyli jeden wniosek-"wszedzie dobrze,gdzie nas nie ma":-D:-D

a powiedzcie mi prosze,czy z perspektywy lat,ktore tu mieszkacie...zdecydowalybyscie sie ponownie na przyjazd do de?
 
TAAAAAAAK!!!
ja jak bylam mala to moja mama mi mowila, ze ja zawsze mowilam ,ze ja to bede w Hiszpani mieszkac :-D i mialam chyba z 4-5 lat jak tak zaczelam gadac :-) No ale mieszkam w DE i tez jest dobrze :))) a Espaniole duzo ludzi mysli ze jestem ;)))
 
dziewczyny sorry, że wam tu zawracam doope. mam pytanie. jak nie chcecie to nie musicie odp.
ja z rodziną mieszkam w irlandii obecnie. z kilku powodów chcielibyśmy być bliżej domu, ale powrót do Pl nie wchodzi w gre. jakoś sobie tego nie wyobrażam. myślimy bardzo poważnie o wyjeździe do Niemiec. problem tylko z językiem. no w zasadzie nie tylko, a AŻ! czy bez języka jest szansa dla faceta, że poszuka pracę? ja od kilku lat nie gadam po niemiecku więc też pozapominałam :/ tyle, że coś umiałam i myślę, że to kwestia przypomnienia, ale z mężem to jest mega problem w tym temacie.
 
Cześć wszystkim :-)Jestem na tym furum dopiero od wczoraj i bardzo się cieszę,że na nie natrafiłam.Razem z mężem chcemy wyjechac do NIemiec w poszukiwania lepszego-ciekawszego życia.Mam podobne obawy jak inne dziewczyny obawy o język mój mąż świetnie sobie radzi w mowieniu więć mam ten plus że mi pomoże.Uważam że do wszystkiego idzie się przyzwyczaić jak sie tylko chce.:happy:Pozdrawiam wszystkie i powodzenia....:laugh2:
 
Gosia znalezienie pracy bez znajomosci jezyka niemieckiego zalezy od wielu czynnikow:
- w jakiej branzy szukacie pracy
- wazne jest doswiadczenie i kwalifikacje w branzy w ktorej szukacie pracy
- jakie inne jezyki zna Twoj maz
- szukanie oferttylko po angielsku i z wymogiem znajomosci bieglej jezyka angielskiego a nie niemieckiego( wychodze z zalozenia ze znajomosc angielskiego nie stanowi dla Was problemu) lub ofert gdzie potrzebny jest znajomosc jezyka polskiego.

Mam nadzieje ze pomoglam :-)
Ja znalazlam prace w zawodzie - jestem analitykiem - bez bieglej znajomosci niemieckiego ale szukalam pracy wlasnie biorac pod uwage powyzsze kryteria i sie udalo. :-) Co prawda wlasnie w pracy udalo mi sie podszkolic moj podstawowy niemiecki i go rozwinac na tyle ze nie mam teraz zupelnie problemow ale u mnie w firmie jezykiem komunikacyjnym jest angielski i wielu moich kolegow z pracy nie mowi slowa po niemiecku i nikt im z tego powodu glowy nie urywa.
Powodzenia!

asia bardzo dobre podejscie do zycia :-) Tak trzymaj!
 
reklama
Do góry