reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla małego LWA :)

DSC_0171.jpg
 

Załączniki

  • DSC_0171.jpg
    DSC_0171.jpg
    12,7 KB · Wyświetleń: 264
reklama
allme fajne zakupki :-) tak na marginesie dodam, że nie zaleca się stosowania cążków do paznokci u dzieci, gdyż może to powodować wrastanie paznokcia-lepiej nożyczki z kulkowym zakończeniem lub ewentualnie pilniczek dla dzieci
 
All me, gratuluje ! ja też zamierzam kupić białą komodę w IKEI :) mam upatrzoną MALM z 4 szufladami :-)

oo i łóżeczko też białe mam zamiar kupić ! :)

Mamy podobny gust :)
 
Ostatnia edycja:
Dziś odebrałam materacyk do łóżeczka turystycznego ze sklepu i mogę oficjalnie powiedzieć, że te "większe" zakupy już za mną ;) Czekam jeszcze tylko na wózek, poza tym muszę odwiedzić aptekę, kupić kosz na pranie na brudne ciuszki małej, kilka pojemników na akcesoria, żeby mieć wszystko w jednym miejscu, np. rzeczy do przewijania ;) no i dla siebie do szpitala kilka rzeczy. I będę miała komplet, uff ;)

Słyszałam, że położne polecają tantum rose do używania po porodzie. Podobno dobrze wpływa na gojenie się nacięcia. Któraś z Was może mi przybliżyć temat? Sprawdziło się, czy totalnie nieprzydatne?
 
Quincy ja nie wiem co najlepsze po porodzie to wcześniej nie rodziłam ale ja sobie zamówiłam płyn do higieny intymnej Biały Jeleń z aloesem :-)
 
Słyszałam, że położne polecają tantum rose do używania po porodzie. Podobno dobrze wpływa na gojenie się nacięcia. Któraś z Was może mi przybliżyć temat? Sprawdziło się, czy totalnie nieprzydatne?


jak dla mnie Tantum to konieczność po porodzie-zmniejsza obrzęk, stan zapalny, daje uczucie chłodzenia, przyśpiesza gojenie się rany... 1 saszetkę ropuszcza się w 0,5l wody i po podmyciu się płynem do h. intymnej i spłukaniu wodą, polewasz krocze tantum i osuszasz ręcznikiem papierowym.. najlepiej to rozpuścić w butelce z dzióbkiem
 
Na forum nie pisze ale dużo czytam ;) a ponieważ maluch obudził mnie i nie daje spać to i ja podziele się swoją wiedza i doświadczeniem 1. Do spania sprawdziły się najlepiej spiworki. Alex ma 20 mcy i do tej pory używam. Absolutnie nie przeszkadza mu przy podnoszeniu się. Nigdy się w niego nie zaplątał. A ja śpię spokojnie bo wiem ze dziecko ma ciepło i nie jest rozkryty. A moj syn to typ wedrujacy po całym lozeczku.
2. Przebierak na komodzie - używam do tej pory. A jaka wygoda dla pleców i kręgosłupa, zwłaszcza teraz pod koniec ciąży. A przewijanie i pielęgnacja kilku tygodniowego maluszka zajmuje duża cześć dnia
3. Kosmetyki. Przez pierwsze tyg uzywalam tylko i wyłącznie wody. Nawet do kąpieli. Pózniej odradzam Johnsona.
4. Na odparzenia serio najlepsza jest mąka ziemniaczana. A wyprobowalam chyba wszystko
5. Czapeczek po kąpieli nie uzywalam. Na dwór zakładalam tylko gdy wiało no i pózniej zima. Alex w swoim życiu miał kilka razy katar, nie rozchorowal się od braku czapki chociaż moja mama dostawała ataku paniki gdy to widziała ;) zreszta podobnie było przy nauce chodzenia- jak to boso po zimnych kafelkach!
6. Alex od 6 tyg był na butli. Podgrzewacz nie użyty ani razu. Sterylizator uzywalismy do 8 mca. Butelki z TT. Polecam smoczki wieloprzeplywowe, dziecko samo reguluje przepływ mleka siła ssania
7. Smoczki uspakajace tez z TT seria Air. Inne odparzaly mu buzie, slinienie plus przylegajacy do skory plastik
8. Pieluchy to sprawa bardzo indywidualna. U nas super sprawdziły się Huggisy, nie przemakaly w nocy jak każde inne. Ale wycofują je niestety z rynku. Ja zrobiłam sobie mały zapas gdy sklepy wyprzedawaly. ( chociaż w Polsce może być inaczej, mieszkam w Irlandii)
9. Do pielęgnacji pepka czysta woda. Nic wiecej nie trzeba. Można, ale nie trzeba ;)
10. Pieluszki tetrowe i flanelowe. Kladlam na przescieradlo pod główkę, bo Alkowi dużo się ulewalo, tym sposobem nie musiałam zmieniać przescieradla 10 razy dziennie
11. Łóżeczko to sprawa indywidualna. Alex spał od urodzenia w lozeczku w swoim pokoju. Teraz maluszek będzie przez kilka tyg-mcy w naszej sypialni w kojcu z nakladka dla noworodka zanim przeniesiemy Alka do innego pokoju i "dorosłego" łóżka. Materac jest bardzo ważny. Wpływa na późniejsza postawę a moim zdaniem rownież i na dobry sen dziecka. Dlatego tutaj warto zainwestować.
12. Nianka elektryczna. Uzywalismy krótko, na samym początku gdy byliśmy na dole a Alek na górze spał. W mieszkaniu nie jest raczej potrzebna. A dziecko szybko nabiera siły w płucach :)
13. Ręczniki z kapturkiem- tak! I nie potrzeba czapeczek ;) najlepiej od razu większy rozmiar, bodajże 100x100 Mniejsze szybko robią się za małe.
14. Body i spiochy są na początku najlepszym przyjacielem młodej mamy. A zwłaszcza taty ;) jesteśmy wystarczająco zestresowane nowa sytuacja żeby jeszcze się martwić jakimiś skomplikowanymi ciuczkami. Musi być łatwy dostęp do pieluchy. I łatwość zakładania/sciagania. Moj maz np panicznie się bal ze (cytuje) "go złamie" ;)

Sorki za chaotycznosc i literowki, pisze z komórki i średnio to wychodzi :)
Jak mi się coś jeszcze przypomni to dopisze a w razie pytań chętnie odpowiem :)
 
potwierdzam zakup tantum rosa jest trafionym zakupem mi bardzo pomogło w gojeniu się rany po porodzie, ulga natychmiastowa żałuję że nie kupiłam od razu a po kilku dniach :)
 
reklama
Jeśli chodzi o moje doświadczenie - na początek naprawdę nie trzeba wiele. Przewijak koniecznie! Wielka wygoda. Butelka i smoczek do butelki - każdy ma swoje ulubione. Żadnych podgrzewaczy i sterylizatorów NIGDY nie zastosowałam. Laktator się przydaje faktycznie, wystarczy taki zwykły ręczny. Kosmetyki na początek żadne nie będą potrzebne, wystarczy woda i nawilżane pieluszki. Potem używaliśmy OILATUM - wlewało się do wanienki troszkę i tyle z pielęgnacji. Odparzeń nie przeżywaliśmy, na niewielkie zaczerwienienia super okazał się taniutki Linomag i puder alantan. Naprawdę nie bawcie się w kupowanie mnóstwa kosmetyków do dziecka! Jak faktycznie okażą się KONIECZNE, to będzie czas skoczyć do apteki (ale najpewniej nie okażą się :) ).
Trzeba mieć wanienkę, łóżeczko z materacykiem - łóżeczko jakie bądź, materacyk może faktycznie od razu lepszy, bo uwierzcie - spokojnie może służyć aż do przeprowadzki na większe łóżko :). Na początek żadnych absolutnie pościeli nie trza, kołderki i poduszki będą miały swój czas tak za kilka miesięcy, pół roku nawet. Z początku tylko KOCYKI ze dwa, trzy, spokojnie nawet w ciucholandach się super znajdą. Pieluszki tetrowe od razu ze 20, serio, są nieocenione przez całe lata w pielęgnacji - z początku się nimi przykrywa (w upale w wózku nawet można, taką zwilżoną), wyciera, podkłada, po dwóch latach jeszcze służą jako przenośne śliniaczki, ściereczki etc., oj tak, te pieluszki to absolutna konieczność :)
Na ubranka z początku wystarczy pudełko, więc jeśli któraś się niepokoi, że nie ma jeszcze nic dla dziecka - zapewniam, że to minimum mu długo wystarczy :)
Proszki do prania te delikatne dla dzieci niekoniecznie się sprawdzają. Jeśli faktycznie ktoś ma jakąś alergię, to rozumiem, a tak, to nie ma co się przejmować, prać ciuszki w normalnych vizirach czy persilach.

Dla siebie trzeba zakupić takie duże podpaski, żeby były do szpitala, poporodowe majtki takie z siateczki bardzo warto, w domu już spokojnie zwykłe podpaski wystarczają.

Tak naprawdę łatwiej sobie (wbrew pozorom) nawet potem coś dokupić, niż trzymać bez sensu zbyt dużą ilość rzeczy. Szybko okazuje się, że takiemu maluszeńkowi BARDZO niewiele trza (cyca tylko i pieluch) :).
Aha - biustonosz do karmienia! Są różne, więc jaki się komu podoba. Wystarczą najwyżej dwa. A do biustonosza takie wkładki laktacyjne, są dobre i stosunkowo niedrogie w rossmanie.

I od absolutnie samego początku polecam noszenie dziecka w CHUŚCIE! Mnie się sprawdziła już dwa razy i jest to tak wygodne, zwłaszcza w mieście, w sklepach, w autobusach, tramwajach, że z takim dużym wózkiem gondolką, to naprawdę nie wyobrażam sobie ruszyć się gdzieś dalej, niż na spacer po okolicy.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry