reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla naszych listopadowych maleństw

Jej ile Wy już macie pokupione dla maluszków:szok:. Ja dopiero mam pare ubranek, plus jakieś kocyki.Chyba trzeba się wziąć w końcu za jakieś porządne zakupy.
 
reklama
Teraz dla nas najlepszy okres, ciąża - nie ciąży ;) brzucholek jeszcze leciutki ;) pod koniec sierpnia myślę będę zapieta na ostatni guzik. Rozdzieliłam sobie koszty, bo na raz bym nie dała rady :)
 
Misia masz racje- teraz najlepszy moment. Poza tym te 20 tygodni tak pierdyknie,że człowiek się nawet nie obejrzy. Ja też wydatki będę rozdzielała, tym bardziej, że w najbliższym czasie planujemy urządzić pokoje dla starszych dzieci.
 
Do mnie właśnie przyszły pieluszki wielorazowe - wyglądają lepiej niż sobie wyobrażałam :) na razie będę miała 8 otulaczy i 24 wkłady ;)
 
Kochane w wątku listopadowym pisałyśmy o wyprawce. Może tutaj doświadczone mamusie powiedzą nam co będzie potrzebne na start ? Większość z nas już kompletuje wyprawki i dzięki tym radom będziemy mogły uniknąć kupowania rzeczy niepotrzebnych :)
 
Jestem zaa! Ostatnio w Smyku zastanawialam sie nad kombinezonem zimowym na 78 rozmiar i w koncu nie wzielam bo uznalam ze bedzie za duzy i nim zdazy urosnac bedzie wiosna
 
Angelina123 a rozmiar 68 ? Tak masz pewność, że wystarczy na całą zimę. Ja mam kombinezonik 56 kupiony okazyjnie, ale jest naprawdę maciupeńki i nie wiem czy moje dziecie się w niego zmieści - oby :) kupiłam też 62 z nexta, ale rozmiarówka jest zaniżona i jest to takie właśnie 68 i ten uważam będzie super na zimie :)
 
O fajnie Misia kupie taki rozmiar bo ostatnio stalam i sie glowilam nad polka..ale za to w smyku fajne wyprzedaze za 5szt body z dlugim rekawem 30zl wiec chyba cena ok :) w tesco tez podobne ceny
 
Angelina123 wyprzedaże faktycznie są tak kuszące, powstrzymuje się jak mogę, bo za dużo ciuszków kupiłam ;)
 
reklama
Hey dziewczyny.
To ja moze podam co mi sie najbardziej sprawdzilo przy synku. Na sam poczatek żadnych tzw wyjsciowych rzeczy, typu dzinsy spodnie z waska guma, koszule, bluzeczki itp. Najlepszy był pajac i body z krótkim rekawem pod spod, ewentualnie polspiochy i body z dlugim rekawem. Swietne byly tez rozpinane kopertowo bodziaki , przez głowke jakos na początku balam sie zakladac, a maz to w ogóle nie bral sie za przebieranie jak nie bylo tych rozpinanych bodziakow:-D I najlepsze byly śpiochy rozpinane pośrodku na calej długosci.Teraz kompletuje podobna wyprawke, te wszystkie sukieneczki sa przesliczne ale nie sadze by w tym bylo wygodnie noworodkom, no moze skusze sie na 1 szt, tak do zdjec zeby bylo, ale tylko na chwilke:-DDo tego kupię 1 cieplutki dresik, tak żeby było mozna dodatkowo ubrać na spacerek.
A rozmiar to troche na 56 tez kupie, bo synek tonal na poczatku w 62 i takie luzne bylo niezawygodne. Wiem ze 56 to tylko niewiele, bo to pewnie i tak tylko na 1 miesiac ale ja mialam wrazenie ze w tych wiekszych ciuchach syn tonie, wszystko sie podwijało i rolowalo, tym bardziej że na pocżatku noworodek ma podkurczone nóżki. Oczywiscie to pewne ryzyko bo dziecko moze urodzic sie wieksze,ale przeciez po porodzie nie bedzie czasu latac po sklepach i cos dokupywac. Fajne pod tym wzgledem jest allegro, mozna cos tanio kupic uzywane i jak szybko wyrosnie sprzedac bez sentymentu:tak:
Co do kmbinezonu to mam podobne zdanie, w za duzym bedzie tonac, ja kupie 62, a pozniej najwyzej dokupie wiekszy jak bedzie potrzeba:tak:
 
Ostatnia edycja:
Do góry