reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla wrzesniowego malucha czyli HITY i KITY :)

Ale przecież narządy zewnętrzne kształtują się do 12 tygodnia od zapłodnienia, czyli 14tc. Lekarka nie miała żadnych wątpliwości, i my też widzieliśmy, nie tylko siusiaka ale i jąderka.

W 12 tyg różnicują się narządy płuciowe, co nie oznacza że już wyglądają tak jak powinny. do 20 tyg zachądzą w nich zmiany. Dopiero koło tego tygodnia wyglądają tak jak powinny wyglądać, a na pewno nie są do końca ukształtowane do 12 tygodnia. Jądra schodzą do moszny dopiero około 7-8 miesiąca.
w 14 tyg u dziewczynek nadal sterczy siusiak, co nie znacyz że nie da sie rozpoznać co jest co. Płeć poznaje się po kącie nachylenia tego "siusiaka" do kręgosłuma. U dzieczynek jest to mniej niż 30 stopni i chłopców ponad.

Po prostu lepiej uważać z tak wczesnym określaniem, co nie znaczy że lekarz nie ma racji. Ale jak wiadomo czasami się mylą :)
 
reklama
Oj Asia nie strasz :)
Bo my już z wyprawką powoli się szykujemy, i już psychicznie nastawiliśmy się na syna (a na początku liczyliśmy że jednak córka będzie, więc chwilkę przestawianie się nam zajęło) :) Za 3 tygodnie będę u innego lekarza, to może potwierdzi płeć...
 
W 12 tyg różnicują się narządy płuciowe, co nie oznacza że już wyglądają tak jak powinny. do 20 tyg zachądzą w nich zmiany. Dopiero koło tego tygodnia wyglądają tak jak powinny wyglądać, a na pewno nie są do końca ukształtowane do 12 tygodnia. Jądra schodzą do moszny dopiero około 7-8 miesiąca.
w 14 tyg u dziewczynek nadal sterczy siusiak, co nie znacyz że nie da sie rozpoznać co jest co. Płeć poznaje się po kącie nachylenia tego "siusiaka" do kręgosłuma. U dzieczynek jest to mniej niż 30 stopni i chłopców ponad.

Po prostu lepiej uważać z tak wczesnym określaniem, co nie znaczy że lekarz nie ma racji. Ale jak wiadomo czasami się mylą :)

W sumie to zawsze ma się 50% szansy - nie ma innej opcji:cool2:
 
W sumie to zawsze ma się 50% szansy - nie ma innej opcji:cool2:

A ja sama nie wiem... wszyscy mi mowia ze wygladam na chlopaka, i ze chlopak na 100% a ja wszystkim na przekor, ze bedzie dziołszka :p Ciekawe czy ginek mi powie za tydzien, ale nie nastawiam sie bo ma jakis taki starozytny sprzet :p
 
Ja juz kompletuje powoli zimowe ubranka, i polecam w Tesco jest wyprzedaz 50% na takie ubranka! Sa sliczne i milusie i wogole miodzio.
CO do kompltowania to staram sie kupowac ubranka unisex bo nie wiem co to do konca bedzie, niby chlopak i tez jestem do tego przekonana, ale wiecie... natura plata figle:p
 
W 12 tyg różnicują się narządy płuciowe, co nie oznacza że już wyglądają tak jak powinny. do 20 tyg zachądzą w nich zmiany. Dopiero koło tego tygodnia wyglądają tak jak powinny wyglądać, a na pewno nie są do końca ukształtowane do 12 tygodnia. Jądra schodzą do moszny dopiero około 7-8 miesiąca.
w 14 tyg u dziewczynek nadal sterczy siusiak, co nie znacyz że nie da sie rozpoznać co jest co. Płeć poznaje się po kącie nachylenia tego "siusiaka" do kręgosłuma. U dzieczynek jest to mniej niż 30 stopni i chłopców ponad.

Po prostu lepiej uważać z tak wczesnym określaniem, co nie znaczy że lekarz nie ma racji. Ale jak wiadomo czasami się mylą :)

tak się składa ze u mnie była taka sytuacja. W 12 tygodniu ginka powiedziała ze będzie chłopczyk na 80%, a teraz się okazało ze dziewczynka. Także nie ma co wierzyć w tak wczesnych tygodniach.
 
ja tez raczej kupuję ubranka unisex, bo na razie to nic pewnego nie jest, myślę że dopiero koło 6 miesiąca skupię się na płci:-)
wiecie co ja nigdy nie kupowałam ciuchów w sklepach z używaną odzieżą, ale coś mnie podkusiło kiedys i weszłam i nakupowałam tyle cudnych ciuszków dla Dzidzi, większość nawet z metkami i same z H&M lub Next. Nikt mi nie wierzy, ze to niby ciuszki uzywane, kiedyś porobie zdjęcia i Wam pokażę
 
ja tez raczej kupuję ubranka unisex, bo na razie to nic pewnego nie jest, myślę że dopiero koło 6 miesiąca skupię się na płci:-)
wiecie co ja nigdy nie kupowałam ciuchów w sklepach z używaną odzieżą, ale coś mnie podkusiło kiedys i weszłam i nakupowałam tyle cudnych ciuszków dla Dzidzi, większość nawet z metkami i same z H&M lub Next. Nikt mi nie wierzy, ze to niby ciuszki uzywane, kiedyś porobie zdjęcia i Wam pokażę

Dawaj fotki, zobaczymy co tam ciekawego wyszukałaś :tak:
 
a ja mam po Kingdze chyba z 50 sukieneczek i spódniczek a teraz będzie chlopiec. połowa ubrań niestety pójdzie do szafy bo albo sukienki albo kolory babskie ;)
za to te maleńkie mam takie unisex i sie cieszę ze takie kupowałam. Tylko te od teściowej są różowiaste, ale jutro robie zdjęcia i moze za 10 zł sprzadam to ;) na wiecej nie liczę
 
reklama
Do góry