reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla wrzesniowego malucha czyli HITY i KITY :)

Czytam co piszecie tutaj - i zdecydowanie jako kompletnie niedoświadczona mogę stwierdzić - ile mam tyle różnych opinii...

I każda z nas ( pierworódek ) pozna wszystko na "własnej skórze" i bedzie miało swoje zdanie. Ale fajnie poczytać, doświadzenia innych mam.
 
reklama
Bebzonik masz rację. To będzie moje pierwsze dziecko, więc bardzo się cieszę, że mogę poczytać porady już doświadczonych mam- dużo wniosków już wyciągłam. Chyba bez tego wątku nie wiedziałabym co tak naprawdę kupić. Np kaftaniki- nie miałam pojęcia, że mogą być niewygodne.
 
Wiecie co, ja tak sobie myślę, że chociaż to moje drugie dziecko to pewnie i tak kupię jakieś 'KITY' i coś co mi się kąpletnie nie przyda:-D

Także nie martwić się dziewczyny, sklepy kuszą czasem bzdetami a my i tak to kupujemy:-D:-D:-D
 
Przeczytałam watek i moge potwierdzic bo u mnie były podobne doświadczenia.
Jesli przy karmieniu piersią nie ma żadnych problemów to laktator zbyteczny no chyab że czasem może byc potrzeba wyjścia bez dzidziusia i odciągnięcia pokarmu ;)
Tak samo mam zadnie co do karuzelek tez nie jest to jakas potrzebna rzecz choc na niektóre dzieci działa że sa spokojniejsze.Moja druga córka wogóle na to nie reagowała wiec z tam zakupem sie wstrzymam chyba że dostane w prezencie ;)
 
teraz mi się przypomniało, że kupiłam dla Tyśki prześcieradło takie z falbanką w dół, stwierdziłam że będą przychodzić goście to będzie ładnie wyglądało, matko jedyna jak się męczyłam żey to założyć, żeby dobrze wyglądala każda ta falbanka między każdą szczebelkę trzeba było rękę wkładać obciągać, z łóżkiem wyjeżdżać, dramat!! nigdy nigdy więcej!
 
tak mi się przypomniało co do hitów - jeśli dzidzia będzie karmiona/dopajana butlą - u nas rewelacyjnie sprawdziły się butelki tommee tippy:tak: Michał żadnych innych nie chciał, a że kształt smoczka przypomina pierś, nie było problemu, że potem nie będzie chciał już piersi
i jeszcze torba na pieluchy wieszana na łóżeczku super sprawa. Szyłam sama, więc koszt mnie nie przerażał, a genialnie ułatwiało sprawę przewijania
 
Wiecie co, ja od kąd się dowiedziałam kto sobie w brzuszku od 4 miesięcy pomieszkuje (od zeszłego poniedziałku) - zdążyłam wydać 300zł na ubranka, ale nie same malutki, bo do 9 miesięcy niektóre. Ale na razie pierwsze potrzeby zakupowe zaspokojone i na trochę czasu będzie spokój z zakupami ;-)
 
miki
tylko się nie zdziw jak jednka okaże się dziewczynka :)
14-15 tydz to dość wcześnie na okeślania takich rzeczy i często dochodzi do pomyłek, tym bardziej że i chłopaką i dziewczynką co nieco sterczy między nóżkami. Embryo Development external genital sex organs - angle of the dangle boy or girl ultrasound gender scan - Baby2see lepiej poczekać aż pokażą się jajeczka i wtedy już wątpliwości być nei może.

U mnie pod koniec 13 tyg lekarz stwierdził chłopaka, ale po dokładnym obejrzeniu filmiku i wstawieniu zdjęć na to forum http://www.in-gender.com/cs/forums/95.aspx jak narazie 100 % głosów na dziewczynkę. Ja od początu czuję że to babeczka tak więc zobaczymy co się sprawdzi. Narazie czekam do połówkowego, ale ciuszków dla chłopczyka już nakupiłam :) na szczęście większość dla dziewczynki też się nada. W końcu w niebieskim dziewczynce też ładnie :)

Miki Trzymam kciuki żeby już został synek
 
Ale przecież narządy zewnętrzne kształtują się do 12 tygodnia od zapłodnienia, czyli 14tc. Lekarka nie miała żadnych wątpliwości, i my też widzieliśmy, nie tylko siusiaka ale i jąderka.
 
reklama
wow, długo mnie nie było a tu tyle nowych opinii i porad :).
Na bieżąco sobie edytuję, to dodam, to usunę, to poprawię. Oczywiście, też na pewno coś kupię niepotrzebnie, coś trzeba będzie dokupić, ale przynajmniej dzięki Wam mam większość jakość uporządkowaną :).
No i zakupy... Ja już mam 10 bodziaków, na różny rozmiar, ale od 62 w górę. Dziś właśnie kupiłam takie trzy z napisami: kocham moją mamę, kocham mojego tatę oraz kocham mamę i tatę - no jak zobaczyłam, to nie mogłam się powstrzymać!! :zawstydzona/y::-)

Jako że też jeszcze nie wiem, czy synek czy córcia, to mam na razie unisex kolor;-) - białe, szary i jasny niebieski.

Od dziś jestem na zwolnieniu i już tak za jakieś 2-3 tygodnie planuję większe zakupy. Oczywiście, nie wszystko z listy, tylko tak jak piszecie, co miesiąc coś, tak bym maks. do połowy lipca się wyrobiła. Ostatnie 2 miesiące chcę wypoczywać i wyczekiwać Bobaska :].

Aaaa, no i łóżeczko już mamy - taki kombajn, tzn. z szafkami i przewijakiem, a jak Bobas będzie większy, to łóżeczko zamienia się w łóżko z szafkami już obok. Używane, ale naprawdę dobry stan. Tylko materac chciałabym wymienić, ale mam problem ze znalezieniem takich wymiarów...:confused:
 
Do góry