reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka sierpniowej mamy. 2019

Cukszyk..mama

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Luty 2019
Postów
189
Witam jak powinna wyglądać moja wyprawka do szpitala. Jest to moje pierwsze dziecko i nie mam pojęcia co powinnam za sobą zabrać.
 
reklama
Rozwiązanie
Wątek już stary, ale może a nuż mi się uda uzyskać odpowiedź... Może mi któraś z Was, która posiada Aero Tutis, powiedzieć, czy jest z niego zadowolona? W internecie ciężko znaleźć opinie, a Wy już będziecie miały sprawdzone te wózki... Z góry bardzo dziękuję, opinia o Tutis Viva Life też mile widziana :)
Obowiązkowo za to trzeba mieć własne pieluszki I chusteczki mokre do pupy.Rzeczy dla niemowlaka najlepiej spakować do osobnej torby – dzięki temu łatwiej unikniesz chaosu i szybciej odnajdziesz to, co będzie akurat potrzebne. Dobrze jest też od razu wziąć ubranka, w których przywieziesz niemowlaka do domu.


Wyprawka do szpitala dla mamy: dokumenty do porodu
  • karta przebiegu ciąży
  • dowód osobisty
  • legitymacja ubezpieczeniowa
  • pisemna informacja o grupie twojej krwi
  • wyniki ostatnich badań (morfologia krwi, mocz, WR, USG, antygen HBs, posiew z pochwy na paciorkowce)
  • plan porodu
Wyprawka do szpitala dla mamy: ubrania, obuwie i inne
  • trzy nocne koszule z bawełny – w tym jedna krótka (do porodu); powinny być rozpinane z przodu jak najgłębiej, co ułatwia karmienie piersią
  • szlafrok
  • 1–2 biustonosze do karmienia
  • kilka par majtek – mogą być specjalne, jednorazowe albo zwykłe bawełniane (większe, żeby nie uciskały)
  • ciepłe skarpetki
  • kapcie z antypoślizgową podeszwą
  • klapki pod prysznic
  • butelka wody mineralnej, a najlepiej dwie butelki: duża (by nie zabrakło wody) i mała z dziobkiem (jak dla dzieci), bo z takiej będzie ci wygodniej pić (może się też przydać po porodzie do polewania krocza, co przynosi ulgę podczas siusiania).
Wyprawka do szpitala dla mamy: środki higieny i kosmetyki
  • duże, chłonne podpaski
  • wkładki laktacyjne
  • płyn do higieny intymnej
  • środek przyspieszający gojenie się krocza (np. Tantum Rosa)
  • dwa ręczniki bawełniane – kąpielowy i mniejszy
  • żel pod prysznic
  • szampon
  • pasta i szczoteczka do zębów
  • dezodorant
  • kremy: do twarzy, rąk i podrażnionych brodawek
  • dobry sztyft do warg
  • przybory do włosów: szczotka, spinki, gumki itp.
Wyprawka do szpitala: niezbędne rzeczy dla dziecka
  • kilka pieluch tetrowych (do podłożenia podczas przewijania czy szczepienia)
  • rękawiczki niedrapki lub skarpetki (do założenia na rączki)
  • mała paczka (ok. 20 sztuk) jednorazowych pieluch dla noworodków (newborn)
  • nawilżane chusteczki do przemywania pupy
To możesz spakować, ale nie musisz
  • Ubranka, czapeczka:
    • 3–4 bawełniane body lub koszulki
    • 3–4 pajacyki (jednoczęściowy ciuszek z rękawkami i nogawkami) albo
    • 3–4 kaftaniki i 3–4 pary śpioszków (takie niby-spodnie, zapinane na ramionach)
    • 2 bawełniane czapeczki
  • Zaraz po porodzie położna ubierze malca w szpitalne ubranka. Jeśli nie chcesz zajmować sobie miejsca w torbie, skorzystaj z nich i nie bierz już własnych ciuszków dla noworodka (na oddziale dostępne będą także kolejne czyste – na zmianę). Możesz jednak mieć własne śpioszki i kaftaniki, w które przebierzesz dziecko po przyjeździe na salę – szpital pewnie się ucieszy, że będzie miał mniej prania.
  • Kocyk lub rożek. Podobnie jak ubranka, także i kocyki są zapewniane przez szpital. Po porodzie i dotarciu na salę noworodkową możesz go wymienić na własny, ale nie musisz tego robić.
 
Szpital i tak ubiera dziecko w ich rzeczy. Wiec tylko na wychodzenie ze szpitala ubranka przygotuj. Zależy od pogody jaka będzie jak zimniej to cieplejsze pajac jakiś po spod tylko body jakieś czapeczka cienka i kocyk cienki do fotelika samochodowego. Jak ciepło będzie to body na długi rękaw i pół śpiochy czapeczka i tyle
 
a kupujecie body z długim, czy z krótkim rękawem?
Jak urodziłam w maju ubiegłego roku to był taki upał jak w zaawansowanym lecie, ale mimo tego miałam bodziaki z długim rękawem na początek. Tylko wybierałam takie cieńsze. Z tego co pamiętam to bardzo fajne były w Smyku, takie cieniutkie właśnie:-)
 
Nie we wszystkich szpitalach zakładają swoje szpitalne ubranka dziecku. Ja szczerze to pierwszy raz słyszę żeby szpital zakładał swoje ubranka... Trzeba mieć ubranka dla dziecka i ten pierwszy komplet po porodzie daje się położnej na sali porodowej a pozniej przebierasz dziecko już sama :) Lepiej się zorientuj jak jest w szpitalu w którym chcesz rodzić. Pozdrawiam
 
U nas ubranka zapewniał szpital wiec dla młodej miałam tylko pampersy i chusteczki :) ciuszki na wyjście były uszykowane w domu i niemaz zabrał jak po nas przyjechał
 
reklama
Obowiązkowo za to trzeba mieć własne pieluszki I chusteczki mokre do pupy.Rzeczy dla niemowlaka najlepiej spakować do osobnej torby – dzięki temu łatwiej unikniesz chaosu i szybciej odnajdziesz to, co będzie akurat potrzebne. Dobrze jest też od razu wziąć ubranka, w których przywieziesz niemowlaka do domu.


Wyprawka do szpitala dla mamy: dokumenty do porodu
  • karta przebiegu ciąży
  • dowód osobisty
  • legitymacja ubezpieczeniowa
  • pisemna informacja o grupie twojej krwi
  • wyniki ostatnich badań (morfologia krwi, mocz, WR, USG, antygen HBs, posiew z pochwy na paciorkowce)
  • plan porodu
Wyprawka do szpitala dla mamy: ubrania, obuwie i inne
  • trzy nocne koszule z bawełny – w tym jedna krótka (do porodu); powinny być rozpinane z przodu jak najgłębiej, co ułatwia karmienie piersią
  • szlafrok
  • 1–2 biustonosze do karmienia
  • kilka par majtek – mogą być specjalne, jednorazowe albo zwykłe bawełniane (większe, żeby nie uciskały)
  • ciepłe skarpetki
  • kapcie z antypoślizgową podeszwą
  • klapki pod prysznic
  • butelka wody mineralnej, a najlepiej dwie butelki: duża (by nie zabrakło wody) i mała z dziobkiem (jak dla dzieci), bo z takiej będzie ci wygodniej pić (może się też przydać po porodzie do polewania krocza, co przynosi ulgę podczas siusiania).
Wyprawka do szpitala dla mamy: środki higieny i kosmetyki
  • duże, chłonne podpaski
  • wkładki laktacyjne
  • płyn do higieny intymnej
  • środek przyspieszający gojenie się krocza (np. Tantum Rosa)
  • dwa ręczniki bawełniane – kąpielowy i mniejszy
  • żel pod prysznic
  • szampon
  • pasta i szczoteczka do zębów
  • dezodorant
  • kremy: do twarzy, rąk i podrażnionych brodawek
  • dobry sztyft do warg
  • przybory do włosów: szczotka, spinki, gumki itp.
Wyprawka do szpitala: niezbędne rzeczy dla dziecka
  • kilka pieluch tetrowych (do podłożenia podczas przewijania czy szczepienia)
  • rękawiczki niedrapki lub skarpetki (do założenia na rączki)
  • mała paczka (ok. 20 sztuk) jednorazowych pieluch dla noworodków (newborn)
  • nawilżane chusteczki do przemywania pupy
To możesz spakować, ale nie musisz
  • Ubranka, czapeczka:
    • 3–4 bawełniane body lub koszulki
    • 3–4 pajacyki (jednoczęściowy ciuszek z rękawkami i nogawkami) albo
    • 3–4 kaftaniki i 3–4 pary śpioszków (takie niby-spodnie, zapinane na ramionach)
    • 2 bawełniane czapeczki
  • Zaraz po porodzie położna ubierze malca w szpitalne ubranka. Jeśli nie chcesz zajmować sobie miejsca w torbie, skorzystaj z nich i nie bierz już własnych ciuszków dla noworodka (na oddziale dostępne będą także kolejne czyste – na zmianę). Możesz jednak mieć własne śpioszki i kaftaniki, w które przebierzesz dziecko po przyjeździe na salę – szpital pewnie się ucieszy, że będzie miał mniej prania.
  • Kocyk lub rożek. Podobnie jak ubranka, także i kocyki są zapewniane przez szpital. Po porodzie i dotarciu na salę noworodkową możesz go wymienić na własny, ale nie musisz tego robić.
o jak fajnie, że trafiłam na gotową listę. Najwyższa pora sie spakować :)
 
reklama
Do góry