reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

Madziakk26

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Listopad 2019
Postów
34
Hej wszystkim. Termin swojej pierwszej dzidzi mam na marzec. Jestem w 21t. Zastanawiam się kiedy myśleć nad wyprawką i z czego ma się składać. W internecie jest sporo informacji, ale wydaje mi się, że duża część rzeczy po prostu się nie przyda. Napiszcie mi kochane jakie podstawowe rzeczy potrzebuję. To moja pierwsza ciąża i nie mam kompletnie nic. 😉
 
reklama
Hej wszystkim. Termin swojej pierwszej dzidzi mam na marzec. Jestem w 21t. Zastanawiam się kiedy myśleć nad wyprawką i z czego ma się składać. W internecie jest sporo informacji, ale wydaje mi się, że duża część rzeczy po prostu się nie przyda. Napiszcie mi kochane jakie podstawowe rzeczy potrzebuję. To moja pierwsza ciąża i nie mam kompletnie nic. 😉
 
Hej wszystkim. Termin swojej pierwszej dzidzi mam na marzec. Jestem w 21t. Zastanawiam się kiedy myśleć nad wyprawką i z czego ma się składać. W internecie jest sporo informacji, ale wydaje mi się, że duża część rzeczy po prostu się nie przyda. Napiszcie mi kochane jakie podstawowe rzeczy potrzebuję. To moja pierwsza ciąża i nie mam kompletnie nic. 😉
Ja bym juz myslala i kupowala 🙂 Trochę tego potrzeba. Pytasz o ciuszki czy raczej o akcesoria? Ja mialam spisaną liste i co miesiac kupowalam część rzeczy. Na pewno duzo pieluch tetrowych lub bawelnianych. Idealne przy ulewaniu, Ciezko tak wypisac wszystko bo tego jest sporo.
 
I ciuszki i akcesoria.
Z ciuszków - z 10 par kompletów (body plus pajacyk) na 56 i na 62 - to mi się najlepiej sprawdziło
Spodenki itp dopiero ubierałam od większych rozmiarów

Z rzeczy dla mnie nieprzydatnych - łóżeczko (bo
Młody śpi z nami), monitor oddechu (bo śpi z nami), rożki, kołderki (bo zasypia tylko przy piersi więc nakrywam go bambusowym kocykiem lub w ogóle śpi odkryty), elektroniczna niania (nawet nie wypakowałam)
 
List wyprawkowych jest sporo w internecie. Może spróbuj zrobić własną, a my spróbujemy odnieść się do poszczególnych pozycji?
I nie kupuj za dużo. Jak nawet czegoś Ci zabraknie, to można wyskoczyć do sklepu albo zamówić przez internet z dostawą do domu ;-)
 
Ja zamiast tradycyjnego lozeczka mialam dostawke. Super sie sprawdzila. Nie kupuj zadnych ochraniaczy ani poscieli do lozeczka. Kosmetyki tez raczej ogranicz do minimum. Krem do pupy, oliwka na ciemieniuche, nozyczki do paznokci.
 
Ja rodzilam w marcu, od grudnia kiedy dowiedzielismy sie ze bedzie dziewczynka zaczynalam zakupy. Pierwszy wozek, pozniej ciuszki, srednio po 7 sztuk kazdego, pajacyki, body, spodenki ze stopkami, wiekszosc na 56 bo synek malutki sie urodzil i corke tez taka przepowiadali, oboje mieli 51cm wiec w tych pierwszych ciuszkach spokojnie pochodzili pierwsze 2 miesiace. Jakies dwa trzy welurowe kompleciki na wyjscie do lekarza czy gdzies, cieplejszy pajacyk do wozka bo spiworka o tej porze roku nie bylo trzeba, ze dwie czapeczki mielismy, pieluszki kupowalam bambusowe, jakies 5-7 sztuk, rozek tez mielismy, no i to chyba tyle bylo na poczatek. Staralam sie nie przesadzac bo przy synu mialam cala komode zawalona a i tak w polowie nie zdarzyl nawet wyjsc. Lozeczko kupilismy dopiero po narodzinach turystyczne, ze szczebelkami maly mi sie obijal, pozniej obgryzal itd itd, finalnie i tak odsprzedalam prawie nieuzywane bo mala spala z nami wiekszosc czasu. Przewijak z wanienką odkupilam za grosze, wygodniej sie nam kompalo dziecko na strelazu niz bezposrednio w wannie, a przewijak najczesciej na lozeczku lezal, tam wszystko pod reką do przewijania i przebierania. Z akcesori to hustawke i nosidło kupilismy jakos na 3 miesiace, monitor, kamerka, niania itd nie byly nam potrzebne wiec nie inwestowalismy. Butelki mialam po synu wrazie w, smoczki kupilam i uzywalam od poczatku tak jak przy pierwszym dziecku, laktator tez mialam po synu, wtedy sie nie przydal wogole, przy corce owszem bo szybko wrocilam do pracy na kilka h i musialam miec sciagniete te dwa trzy razy w tygodniu a i karmienie wieczorne nalezalo do taty od poczatku, mala ladnie zlapala butelke wiec taki schemat sobie wypracowalismy. Przy pierwszym katarku dokupilismy ten odciagacz ktory sie podpina pod odkurzacz.
Z kosmetykow plyn do kapieli, mleczko do ciałka i szampon w piance, akurat u nas sprawdzila sie mustela, do tego bephanten w razie odparzen, sol fizjologiczna i tyle, czasem uzywalam tez oleju kokosowego, na ropiejące oczka dokupilismy jeszcze ziele świetlika, szybko rozwiazalo problem. Duze płatki kosmetyczne do przemywania pupci w domu, chusteczki na wyjscie, to juz w zaleznosci od wlasnych upodobań.
No i to by bylo na tyle chyba. Musisz sobie pospisywac co by Ci sie przydalo, co jest niezbedne, kazda mama ma inne potrzeby i musi pod siebie zrobic liste, nie ma jednej idealnej wyprawki :)
 
reklama
U nas sprawdziło się zwykle łóżeczko. Wózek używany, fotelik nowy (mam taki z wysuwanymi kółkami i rączką, idealny na pierwsze wizyty u lekarza, jak nie miałam za dużo siły).
Kosmetyki to krem na odparzenia, oliwka i płyn do kąpieli. Musiałam też kupić wanienkę, bo w łazience mamy prysznic.
Ubranka kupiłam na 56, a dzidzia urodziła się 57 długa. Były na nią dobre tydzień. Jakiś cieplejszy kombinezon nawet w marcu może się przydać. Kombinezony są większe niż inne ubrania o tym rozmiarze (np teraz moja dzidzia ma ubranka 68, a kombinezon 56).
A co do ubranek to na początek dobrze jest mieć wszystko rozpinane. Pajacyki też, nie tylko na jedną nogę. Ja się bardzo bałam podnosić dziecko w pierwszym miesiącu 😅
 
reklama
Co do rzeczy nie będę się powtarzać ale powiem to co się u mnie sprawdziło bardzo to śpiworek, nawet jak syn na początku spal z nami to też w śpiworki i nie martwiłam się czy jest zakryty czy odkryty. Wiem że nie wszystkie dzieci lubią ale u mnie super się sprawdziło. Pieluchy tetrowe tak samo, dziecko często ulewalo, miałam z 20 i co kilka dni pranie mimo to. Podkłady porodowe których używałam podczas zmiany pampersów oraz waciki do przemywania pupy wodą. Szło tego sporo na początku. No i laktator, przy nawale w pierwszych dniach i naszych problemach z karmieniem uratował mi życie
 
Do góry