reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za mały zarodek w stosunku do wieku ciąży

Dołączył(a)
10 Styczeń 2017
Postów
2
Witam, jeżeli był już tak wątek to przepraszam nie mogłam znaleźć. Mam pytanie i mam nadzieję, że choć trochę mnie uspokoicie.

Jestem teraz zgodnie z miesiączka w 11 tyg ciąży. W 7tc5d robiłam usg i wyszło że jest to 6tc5d a zarodek ma 8.1mm. Widziałam bijące serduszko i lekarz powiedziała że póki co ciąża przebiega prawidłowo. Tydzień później w 9tc robiłam usg u innego lekarza który stwierdził że z usg wynika, że jest to 7tc4d a zarodek mierzy 13.26mm. Martwię się czy zarodek nie jest za mały? Wiem kiedy mogło dojść do zaplodnienia i bliżej prawdy jest data, która wynika z mojej miesiączki niż usg. Zaczynam się martwić czy na pewno wszystko jest ok :( ostatnio mam dużo stresów w pracy i bardzo się denerwuje mam nadzieję, że nie będzie to miało wpływu na dzidziusia, ponieważ bardzo pragnę tego dziecka :( Dodam tylko, że jest to moja pierwsza ciąża.

Pozdrawiam serdecznie :)
 
reklama
Czasem tak bywa ze wymiary wg OM nie pokrywaja sie z usg. Skoro lekarz nie stwierdzil nieprawidlowosci to tak jest. Kiedy kolejne usg?
 
Pamiętaj, że zapłodnienie nie równa się dzień współżycia. Musiałabyś wiedzieć kiedy miałaś owulację i wówczas ten dzień (lub +1) przyjąć za datę zapłodnienia.
Jak widać zarodek rośnie tak jak powinien. Ogólnie nie porównuje się wyników robionych przez dwóch różnych lekarzy i jeszcze na innych sprzętach,ale ich pomiary się pokrywają. Moim zdaniem jest wszystko w porządku, a jeśli się stresujesz - to po prostu umów się na na kolejne USG. Stres jest bardziej szkodliwy dla płodu niż jedno dodatkowe USG
 
Dziękuję ślicznie za odpowiedź:) uspokoiłam się:) kolejne usg mam za tydzień, ale nie mogłam przestać myśleć czy wszystko jest ok :) dziękuję jeszcze raz, pozdrawiam :)
 
Moim zdaniem wszystko jest ok nie potrzebnie się strsujesz i nakrecasz piszesz ze w pracy masz nerwuwke to po co jeszcze sobie dodatkowo dokladasz idź na powtórne USG które powinno się uspokoić i ciesz się maluszkiem który w tobie rośnie a nie sama sobie dokladasz problemów i zmartwień . Trzymam kciuki powodzenia i zdrówka :-) :)
 
Do góry