reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zabawy dla 3-latka

reklama
Moje dziecko lubi teraz bawić się w zabawy "na niby". :) Ja jestem wtedy córką, a ona mamą. Mąż też często jest w roli córki. :) Widzę też często, że rozkłada wszystkie lalki i misie i to są jej dzieci. Przezabawnie to wtedy wygląda, gdy moja córka z nimi rozmawia... :)
 
A w chowanego? U nas jest to zabawa nr 1 i synek bardzo ją lubi,zresztą jest jeszcze kilka innych starszych zabaw nawet z mojego dzieciństwa które w obecnych czasach bardzo dobrze się sprawdzają i zdają egzamin.
 
Ja jestem przeciwniczką uczenia dziecka od małego grania na komputerze czy telefonie (mam przykre doświadczenia z tym w rodzinie), dlatego też wymyślamy zabawy bardziej kreatywne :) tworzenie z masy solnej, zabawy pianką do golenia (zafarbowaną barwnikiem spożywczym), kręgle z butelek, rozpoznawanie i dobieranie dźwięków (w jajeczka po kinder niespodziance wsypujemy różne rzeczy po 2 sztuki każdego aby dziecko mogło dopasowywać np. ryż, kamyczki, guziki, cukier - co nam wpadnie do głowy. Świetną zabawą są też u nas puzzle, ciastolina, klocki. Dla mojego małego mechanika jednak najlepszą zabawą są narzędzia i naprawianie wszystkiego :)
 
Zabawa w chowanego faktycznie zdaje egzamin i to w każdym wieku,starsze dzieci również ją uwielbiają. Poza tym popieram wszystko to o czym piszesz,czyli aby postawić na kreatywność i zajac dziecku czas na zabawach które polubi,które pozwolą na to aby odciągnąć go od komputera.
 
Do góry