reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zabawy dla 3-latka

Hej, jestem tu nowa. Mama 3 letniej Martynki.
My uwielbiamy ciastolinę, oczywiście nie wyrabiałam już finansowo na NOWE kolory.
Na szczęście znalazłam super przepis na domową ciastolinę i jesteśmy z córką zachwycone.
Gdyż wychodzi TANIO! A do tego fajnie się lepi, nie schnie tak szybko...
A córka teraz kolekcjonuje swoje ludziki, serduszka, itp...
Lubimy też malować farbami, dużo kleimy- i np sypiemy na kartkę - brokat, porwane papierki, cukier, itp...
 
reklama
My też czasem robimy tą domową ciastolinę i przyznam,że to dobry sposób na to aby zaoszczędzić plus spędzić z dzieckiem czas pożytecznie,polecam dodatkowo także klocki jako tą kreatywną zabawę:)
 
moja uwielbia modeline, ciastoline i farby. mogłaby malować całymi dniami. Ostatnio kupiłam jej też zestaw zwierzątek i tez bawi się nimi niemal codziennie
 
Kolorowanki lub wspólne układnie budowli z drewnianych klocków to moim zdaniem jedne z lepszych zabaw dla 3 latka i czas który możemy spędzić wspólnie bo przecież właśnie w tym rzecz. Plastelina również,ale to już zdecydowanie bardziej "brudzące' zajęcie dla naszych dzieci:)
 
Moja córka jest uwielbia bajki, jak chyba każde dziecko w tym wieku, a do tego jest pokazowym modelem dziecka XXI wieku - granie na tablecie itd.
Ostatnio odkryłam świetna grę, która nie dość że całkowicie przypadła jej do gustu to co ważniejsze zyskała moje poparcie.
Gra polega na tworzeniu bajek, jest banalnie prosta w obsłudze, w końcu 3 letnie dziecko sobie radzi.
Naprawdę polecam pokażcie swoim maluchom i do zabawy :)
Bajkotwory - strona główna
 
3 latka i tablet to faktycznie nowoczesność ponad miarę,ale przecież nic się nie stanie jeżeli chwilę czasu wypełni sobie właśnie takimi grami. My też zawsze staramy się aby te zabawy były kreatywne,wiec kolorowanki czy plastelina jak najbardziej tak:)
 
Na elektronikę czas przyjdzie później a póki co polecam zając czymś dziecko w ten "naturalny" sposób,czyli np czytanie bajek,kolorowanki,puzzle z większych elementów czy wspólne układnie klocków:)
 
reklama
Moj dzieciak zakochał się ostatnio w takich śmieznych zabawach z angielskim na playstation :). Nigdy nie pamiętam tego nazwy, ale dzieciak jest zachwycony. Teraz myślę, coby nie wykorzytaać zapału i na kurs go dodatkowo nie posłać, wiem, 3 lata to mało, ale świat pędzi do przodu, nie chce żeby miał probelmy potem przez mój brak zdecydowania :(. Może coś takiego? jak myślicie? Baby English Center - Nauka angielskiego dla dzieci Łódź |
 
Do góry