reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZABAWY I NAUKA - ROZWIJAMY NASZE DZIECI

reklama
My sie bawimy w ganianego. mama gania Maje, Maja piszczy, lub odwrotnie - Maja gania, mama na czworaka ucieka i piszczy.
W naśladowanie mamy - dzwiękow - zombiego ( aaaa - jak z horroru) czakiego - nosem krótkie a itp. no i min poliki buldoga, zakrywanie sobie oczu.
Szukanie przedmiotów. W róznych miejscach kłade - lale, piłkę, pilota mosia itp. I mówię Maja gdzie lala, idz do lali no i idzie ;D
 
aaaa miałam pisać już dawniej....................polecam też zaraz obok kubeczków kółeczka na patyczek :) tymi świetnie sobie radzi z ich nakładaniem (ostatnio koleżanka była z dwuletnim synkiem i niepotrafił biedak kółka włożyć na patyk, ale to wina koleżanki, bo mało mu czasu poświęca :( ) kółka to raz a jeszcze świetne są drewniane klocki, takie prostokąciki no zwykłe takie mamy i budujemy wieżyczki różne i tymi ma frajdę....................a czasami na głowę zakłada te klocki ::) ostatnio wszystko na głowę wkłada :D (chyba szkoła tubisiów "mam kapelusz..mam")
 
U nas ostatnio dominuje zabawa pt"dawaj go" a wiec głowie przed kąpielą (również kiedy moje dziecko jest juz nago)  dostaje jakiejs kroby i zaczyna uciekać. Ja wiec krzycze za nim "dawaj go" a ten dostaje takiego speeda ze az trudno mi go dogonic. Piszczy przy tym jak szalony a ja gonie za nim i łapie go za nogi i w końcu ciagne kawałek po podłodze. Potem ja uciekam na czwroaka, chowam sie za rogiem a on biegnie za mną i wtedy kiedy juz jest blisko wyskakuje zza rogu robiąc "buuu" a ten w pisk i tak sie cieszy ze az cały drży. Komedia! Nie wiem kto ma wiekszy ubaw bo ja tez sikam ze smiechu.
 
NiaNia pisze:
U nas ostatnio dominuje zabawa pt"dawaj go" a wiec głowie przed kąpielą (również kiedy moje dziecko jest juz nago) dostaje jakiejs kroby i zaczyna uciekać. Ja wiec krzycze za nim "dawaj go" a ten dostaje takiego speeda ze az trudno mi go dogonic. Piszczy przy tym jak szalony a ja gonie za nim i łapie go za nogi i w końcu ciagne kawałek po podłodze. Potem ja uciekam na czwroaka, chowam sie za rogiem a on biegnie za mną i wtedy kiedy juz jest blisko wyskakuje zza rogu robiąc "buuu" a ten w pisk i tak sie cieszy ze az cały drży. Komedia! Nie wiem kto ma wiekszy ubaw bo ja tez sikam ze smiechu.

hihi u nas to samo, przed kąpielą i po tez często sie zdarza a najlepsza zabawa własnie z tym gonieniem sie i chowaniem za rogi ;D ;D ;D
 
hihihihihihihi coś nam chyba stado baranów z tych dzieciaczków wyrośnie, tak po szalonej liczbie wpisów sądząc  8) 8) 8) 8) 8)

mój Mich jest na najlepszej drodze - nasza najambitniejsza zabawa to powtarzanie za mamą - pierdzioszków, miny chucka, klaskanie.... i takie tam  ::) ::) ::) Zatrzymaliśmy się na etapie "gdzie jest nosek" bo rozróżnienie noska od oczu jest za trudne  :p no i chyba muszę coś z tym zrobić, tak dalej być nie może  ::) ::) ::) ::)
 
my też mamy przerwe w naukach ;D
Weronika jest na etapie gadania i to dosłownie bo gada od rana do wieczora i próbuje powtarzac poszczególne wyrazy i np. lampa do niedawna to było "PA" a teraz jest to juz "BAMPA" ::)
umiemy juz
NIEMA czyt. NMA
AłA
MAMA
TATA
BABA
DADA
TIK TAK
OłO(koło)
EKO (mleko) ::) ;D
 
reklama
fiuuuuuuuuuuuuuu kochana, to ja widzę nieźle nieźle  :p :p :p Mich nie gada za wiele, ale w końcu to chłopiec  ::) ::) ::) Jakieś takie sobie tylko rozumiane sylaby wygłasza a ja durna matka nic nie kumam  ::) ::) ::)
 
Do góry