reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zagnieżdżenie zarodka

Kamila1996

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Marzec 2021
Postów
215
Cześć dziewczyny :)
W którym dniu po owulacji wystąpiła u Was implantacja zarodka?
Czy czułyście to? Jakie miałyście objawy?
Dziś mój 12 dzień po owulacji, a od 3/4 dni odczuwam kłucia macicy, dzisiaj był moment gdzie czułam, jakby coś się we mnie wgryzło, pierwszy raz takie uczucie.
 
reklama
Embriologia mówi:
Po owulacji jak uwalnia się komórka jajowa, która żyje 24h zostaje zapłodniona przez plemnik. Po 24h pojawiają się przedjadrza, po kolejnych 24h embrion się dzieki. I tak w drugiej dobie życia ma od 2-4 komórek. Potem od 6-8h itp by finalnie w 5 dobie od zapłodnienia stać się blastocystą. Od tego momentu ma 1-2 dni na dalszy rozwój i implantację. Czyli 6-7dni po owulacji można czuć skurcze implantacyjne.
Około 11 dnia po owulacji już we krwi krąży betahcg. Jeżeli hcg rośnie, rszem z nim estradiol ( powoduje skurcze) i progesteron ( im wyższy tym lepsza relaksacja macicy - bodajże).
Jeżeli hcg nie ma to spadają hormony i organizm tez szykuje się na miesiaczke. Objawy są podobne do ciążowych. Tylko test z krwi prawdę powie. O ile nie pomyliłaś się z dniem owulacji i zapłodnienia.
 
Embriologia mówi:
Po owulacji jak uwalnia się komórka jajowa, która żyje 24h zostaje zapłodniona przez plemnik. Po 24h pojawiają się przedjadrza, po kolejnych 24h embrion się dzieki. I tak w drugiej dobie życia ma od 2-4 komórek. Potem od 6-8h itp by finalnie w 5 dobie od zapłodnienia stać się blastocystą. Od tego momentu ma 1-2 dni na dalszy rozwój i implantację. Czyli 6-7dni po owulacji można czuć skurcze implantacyjne.
Około 11 dnia po owulacji już we krwi krąży betahcg. Jeżeli hcg rośnie, rszem z nim estradiol ( powoduje skurcze) i progesteron ( im wyższy tym lepsza relaksacja macicy - bodajże).
Jeżeli hcg nie ma to spadają hormony i organizm tez szykuje się na miesiaczke. Objawy są podobne do ciążowych. Tylko test z krwi prawdę powie. O ile nie pomyliłaś się z dniem owulacji i zapłodnienia.
Progesteron w 7 DPO, 28,4 :)
Co do owulacji - co miesiąc mam monitoringi cyklu, także nie ma szans na pomyłkę :)
 
Progesteron w 7 DPO, 28,4 :)
Co do owulacji - co miesiąc mam monitoringi cyklu, także nie ma szans na pomyłkę :)
No to leć na krew :-) lub spróbuj zrobić test z moczu, może wyjdzie cień cienia. Ale najlepiej krew w poniedziałek. Negatywny test z moczu nic nie znaczy. No, chyba ze brałaś coś na pęknięcie pęcherzyka to wtedy wynik może być zafałszowany.
 
Nie czułam implantacji, jakoś na 2-3 dni przed miesiączką czułam się jak na okres ale trochę inaczej niż zwykle, leżąc na brzuchu czułam jakbym miała pełną macice, oczywiście zrobiłam test przed spodziewaną miesiączką, myśle, ze możesz spróbować zrobić już teraz test, ja bym nie wytrzymają i zrobiła 😅🙈 ale jeśli teraz nic nie zobaczysz to nie przekreslaj tego cyklu tyko spokojnie powtórz za dwa dni jeśli @ nie przyjdzie :) powodzenia!
 
U mnie plamienie implantacyjne zaczęło się 10 dni po owu, w 12 dpo plamienie się skończyło, a następnego dnia z popołudniowego moczu już wyszedł pozytywny test ciążowy
Ale żadnego wgryzienia nie czułam
 
Ja miałam delikatne plamienia jak przed okresem (u mnie ze względu na niski poziom progesteronu) oraz czułam bardzo silny ból jak na okres, ale dużo silniejszy niż zwykle. Test zrobiłam w zasadzie bez jakiś większych nadziei po prostu miałam termin szczepienia i nie chciałam się w I trymestrze szczepić :)
 
reklama
Cześć dziewczyny :)
W którym dniu po owulacji wystąpiła u Was implantacja zarodka?
Czy czułyście to? Jakie miałyście objawy?
Dziś mój 12 dzień po owulacji, a od 3/4 dni odczuwam kłucia macicy, dzisiaj był moment gdzie czułam, jakby coś się we mnie wgryzło, pierwszy raz takie uczucie.
W 1 z 3 swoich ciąży czułam dokładnie ten moment, takie silniejsze jakby ukłucie, ciężko w sumie go opisać ale po tym sprawdziłam w kalendarzu i to był dokładnie dzień w którym powinien zagnieździć się zarodek. Od czego to zależy nie wiem, ale raz czułam. We wcześniejszej i następnej już nie czułam tego momentu, ale przed miesiączka w obecnej ciąży już dostrzegłam różnice w organizmie, które nie wskazywały na okres chociaż były podobne. Myśle, ze beta z krwi wyjaśni Ci wszystko :)
 
Do góry