reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Malucha i Mamy :)

Tetrowych pieluch miałam chyba 15 + 6 flanelowych (te lubiłam szczególnie! milutkie, a w letnie dni jak znalazł jako kocyk).
Karuzela do łóżeczka Fisher Price. Rewelacyjna! Usypiała wszystkich domowników ;) Do tego miała projektor do wyświetlania gwiazdek na suficie. Sterowana pilotem, więc nie musiałam latać (jak w przypadku córki) i nakręcać w kółko ;)
Do noska u nas tylko i wyłącznie Frida.
Ręczniki z kapturkami są super!
Ja zawsze w torbie malucha miałam podkłady takie, jak po porodzie kładą na łóżko. Jak byłam gdzieś z maluchami, to rozkładałam to i przewijałam dzieci. Uniknęłam krępujących sytuacji pt. "kupa na nowej kanapie" ;) Później rewelacyjnie się sprawdzają przy nauce siusiania (na noc, do łóżeczka).

Nie polecam gąbek do wanienek - siedlisko bakterii, bo nigdy to cudo do końca nie wyschnie. Przy synku miałam foczkę - całkiem niezły wynalazek ;)

Ewula, dobry cynk z tym Rossmanem :)

A ja z kolei polecam: PromoBaby.pl
 
reklama
ja tez polecam karte rabatową w Rossmannie. używamy już długo, a prezenty fajne. no i na roczek dostałyśmy karty CzuCzu i przytulankę ;-) trzeba się zainteresować, bo kobiety w ciąży już mogą ją założyć. i do czasu porodu można kupować produkty dla ciężarnych z rabatem, czyli kremy na rozstępy, różne inne balsamy, kosmetyki. jest tego cała lista. no i potem jak już się urodzi to rabaty przechodzą na produkty dla dzieci :tak:
 
Co do przewijania w terenie - ja mam przewijak turystyczny ceratkowy z Canpola, taki kawał ładnej grubej ceraty. Niezniszczalny. Bardzo się przydaje :)

O, dokładnie taki: CANPOL PODKŁAD CERATKOWY DO PRZEWIJANIA 73X58 cm « Przewijak dziecięcy - Przewijaki z Wanienką - Przewijaki Łóżeczka - Sklep Allegro Przewijak.pl

W wanience u nas tylko ręka rodzica. Ewentualnie tetra na dno na początek.

Mamom chłopaków polecam jeszcze mieć zawsze jakieś mini ręczniczki albo tetrę pod ręką przy przewijaniu. I kłaść je/ją na siusiaka. Franek przez długi czas sikał ZAWSZE jak mu się pieluchę zdjęło. Prościutko do góry ;)
 
O kurcze już wątek zakupowy :-) Fajnie bo powiem Wam, że podobnie jak chyba MEWA :confused: kurcze nie pamiętam. Ale postanowiłam dokupowac różne różności czyt. drobiazgi po kilka w miesiącu co bym potem z torbami nie poszła :tak:
My generalnie zestaw początkowy mamy po młodej, więc ani wanienek ani kocyków, łóżeczek i komód kupowac nie będziemy. A i w zeszłym roku we wrześniu jak młoda do szkoły poszła to dostała zestaw meblowy staszaka i śmialiśmy się, że teraz ciąża bo wszystko już wolne dla drugiego malucha :happy:
Ja kiedyś używałam butelek Avent i smoczków też.
Teraz zakupię TommyTippe czy jakoś tak. Mają bardzo dużo pozytywnych opinii i bardzo mi się podobają. Smoczki też. Do tego kupiłam już szampon Oilatum i jedno opakowanie Sudocremu. Przy córeczce sprawdził się dobrze więc zapewne na tych kosmetykach będziemy jechac. W między zcasie dokupię jeszcze taki specjalny płyn do kąpieli i krem do dziubka.
Generalnie dokupic potrzebujemy pieluszek jednorazowych, przy młodej pampersy były idealne i zapewne teraz też tak będzie no do tego dla mnie wkładek laktacyjnych no i z większych rzeczy wózek :tak:
Dlatego też nie rozpędzamy się na razie bo zapewne koło stycznia internet wrzał będzie od poszukiwań czterokołowca.
 
uważajcie na Johnnson czy jak to się pisze=kosmetyki UCZULAJĄ CZĘSTO.

u nas będzie tak:

wózek na bank Xmove
łóżeczko IKEA plus przewijak
jakas karuzelka
butelki avent i smoczki też
"uspokajacza" smoka nie używałam przy Biance ale kupię Avent
laktator Mini Electric... chyba, ręcznym próbowałam przy Biance no i była to dla mnie masakra
mleko będzie Bebiko jak ostatnio

co do pampersów to nie wiem bo DADA mi się sprawdzała super no i teraz bratowa używa u synka od urodzenia i nie widzi różnicy między pampersem... kupię takie i takie

kosmetyki Bambino i Nivea
do sutków Bephanten plus wkładki...
tyle przychodzi mi do głowy

no i nieoceniona tetra ze 20szt

plus pokrowce na przewijak
wanienka jak już pisałam gdzieś ze stojakiem
okrycia kąpielowe ze 3 tak samo kocyki różne
nad rożkiem się zastanawiam

no i koniecznie dla mnie poducha do spania i karmienia, bezcenny dla mnie gadżet zwłaszcza do spania
 
Poducha do karmienia przy Franku sprawdziła mi się idealnie. Przy Anieli nie użyłam ani raz - karmiłam często na dywanie, bawiąc się z Frankiem, i nie miałam jak się rozkładać z poduchą ;)

Na przewijak nie miałam pokrowców tylko pieluchy flanelowe - często szły do prania ;)

Do kąpieli na początek Oilan. Potem Nivea :)
 
Dziewczyny a jakie wkładki laktacyjne wypróbowałyście? U mnie bella poszły od razu do kosza, przeciekały cholery a potem penaten używałam REWELACJA:tak:
A i jeszcze jedno czy myślicie , że warto kupic majciochy po porodowe jednorazowe?
Zastanawiam się bo w pierwszej ciąży po porodzie chodziłam z samą wkładką belli było to masakrcznie nie wygodne ale u nas gaci nie pozwalali zakładac żeby rana się niby goiła szybciej...no ale każde wstanie z łóżka to wygibasy jak na zawodach ... A teraz tak właśnie czytam o tych majtkach jednorazowych...a wy co sądzicie? Oczywiście do tego podkład belli bo rzeczywiście mi się sprawdził
 
Nikusia, ja dwukrotnie miałam jednorazówki - takie siateczki. I nie wyobrażam sobie spaceru do wc bez nich ;)
Położne zawsze przed obchodem wchodziły i krzyczały: "Laski, gacie do szafek. Obchód!" I wtedy faktycznie każda grzecznie chowała "gacie".

Co do wkładek laktacyjnych - Penaten i Nuk. Zdecydowanie najlepsze dla mnie. O ile dobrze kojarzę Bellę (takie grube, które "pękały" i przyklejały się do sutka?), to była katorga! Wylądowały w śmieciach.

Podkłady poporodowe Belli były ok, a później po szpitalu przeszłam na normalne podpaski - tyle, że w wersji "Night".
 
Wkładki bella to porażka :) Avent też słaby - mała średnica i przebija przez biustonosz. U mnie najlepsze okazały się Tommee Tippee.

A po porodzie miałam majtki siatkowe - 3 pary. Prałam je sobie i wystarczyły na cały pobyt w szpitalu. U nas można nosić matki siatkowe i podkład. Tylko na "przegląd" się ściąga.
 
reklama
Do góry