reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Malucha i Mamy :)

Karolinusia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Styczeń 2009
Postów
1 616
Miasto
BYDGOSZCZ-CHEŁMŻA
Nie ma wątku więc zakładam. Przesądna nie jestem, że niby się nie kupuje wcześnie. A wątek przyda się... Prędzej czy Później. Piszcie, co kupujecie co macie w planach, co się sprawdziło w pierwszej ciąży czy w kolejnych, a co uważacie za zbyteczne.
 
reklama
Buu... Już mi smutno, że nic nie będę pewnie musiała kupować tym razem :/ Ale będę Wam kibicować w zakupach :D
 
Ewa, ja może jedynie jakąś chustę i z rzeczy nie materialnych może na kurs pójdę, albo choćby spotkanie klubu kangura, bo zawsze strasznie się miotałam z wiązaniem...
I jeszcze mam zamiar jakieś pieluchy dokupić, Adam jest na wielorazowych i tym razem chciałabym spróbować od początku, czyli jakiś zestaw dla noworodka.
 
kurczę, ja też nastawiałam się na okrojone zakupy, ale jednak musimy pomyśleć: wózek, drugie łóżeczko, itd.
ale jeszcze nie myślę i nie szukam, chcę poczekać do 12-13. tygodnia. jednak wątek przydatny, w poprzedniej ciąży wcześnie zaczęłam kupować (w każdym miesiącu jakąś część wyprawki). miałam listę z podziałem na torby do szpitala, sprzęty w domu, ubranka, kosmetyki, higiena, itd. potem wykreślałam ;-)
 
Mewa, ja bardziej myślę o kupnie już dużego materaca dla starszaka i normalnej pościeli, a maluszek odziedziczy po bratku ;)
 
Wiecie, ile stron ma moja lista w wordzie po dwóch ciążach? 17 :D
Ale jest z komentarzami - co się przydało, a co nie. Bo robiłam ją dla znajomych głównie.
No i zawiera nie tylko wyprawkę, ale naprawdę wszystko, czego używaliśmy i używamy (i nie używaliśmy ;))

Teraz tylko kosmetyczne rzeczy kupię i może dla siebie jakąś koszulkę do karmienia wypasioną, bo te z bocianami i żabkami mnie już wkurzają :p

Mewa, zerknij sobie na wózek Baby Jogger City Select. My go teraz używamy. Baaardzo jestem zadowolona.
 
Zaśmieciłaby forum :)
Jak ktoś chce, to mogę na maila wysłać :) Piszcie na priv.
Ale ona naprawdę jest mega rozbudowana ;)
 
reklama
My będziemy kupować wszystko, bo rzeczy po dzieciach się rozeszły...

Wózek na pewno xlander x-move (dzieci miały xlandera x1) lub ewentualnie mutsy.
Jak macie możliwość (głównie o finansach mowa), polecam komodę kąpielową. Ja miałam Brevi - normalna drewniana z szufladami + w pierwszych miesiącach w najwyższej szufladzie była wanienka z wężykiem - odpływem wody. Całość nakrywana pokrywą, która jednocześnie była przewijakiem.
Sprawdziła się u nas także huśtawka Fisher Price 3w1 - leżaczek dla maluszka, huśtawka (na baterię, sama buja) oraz bujaczek dla starszaka.
Butelki raczej z Lovi, smoczki-uspokajacze Nuk (przy łobuzach chyba wszystkie dostępne na rynku przetestowałam, ale Nuk wygrał). Sterylizator miałam, ale uważam, że to był zbędny zakup.
Odnośnie laktatorów - dobrze mieć, ale radzę poczytać najpierw. Moja przyjaciółka była zachwycona Madelą elektryczną (małe, jędrne piersi), a u mnie niekoniecznie się sprawdziła (balony ;) ) Ja byłam zadowolona z ręcznego Avent Isis.
Na kolki u malucha polecam z czystym sumieniem Sab Simplex (do kupienia w Niemczech lub w Czechach) i Gripe Water.
Z kosmetyków byłam zadowolona z serii Nivea Baby u córki. Syn atopowiec - Cetapil i Lipikar. Obydwoje na Oilatum byli uczuleni - robili się czerwoni i ich wysypywało - aczkolwiek wiele pielęgniarek/lekarek i położnych kłóciło się ze mną, że to niemożliwe ;) Dopóki nie zobaczyły same. Do pupci Sudocrem (po codziennym stosowaniu równo po 6 miesiącach zatracił swoje cudne właściwości) i Bepanthen i Linomag.
Pampersy Pampersa do czasu wkładki aloesowej (chyba rozm. 3 - dzieci uczuliła), a później tylko Dada.
O! Ja osobiście nie polecam Pampers Newborn, bo mają siatkę, która się przykleja i odparza. "Jedynki" miałam Huggies lub Happy (szpital) i bardzo szybko przeszłam na 2 Pampersa.

Będę dopisywała jeśli chcecie, co u nas się sprawdziło, a co nie...
 
Do góry