reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zakupy dla mamy i maleństwa

My się przesiądziemy pewnie w ten weekend. Dziecko mi już jakiś czas temu wyrosło z gondoli, ale na razie nie narzeka na podkurczone nóżki, a ja nie widzę powodu, żeby go na siłę przesadzać do spacerówki. Tym bardziej, ze wietrzna pogoda jakoś nie zachęca. Ale za tydzień lecimy samolotem i musimy zabrać wózek, a nasz ze spacerówką jest typu parasolka i tylko taki nam przyjmie linia lotnicza.
 
reklama
Ja też zamierzam przejść na spacerówkę za miesiąc. Starszą córkę przesadziłam do spacerówki jak miała 5 i pół miesiąca.
 
Mój Maciuś już jeździ w spacerówce ale my mamy wózek wielofunkcyjny, więc tę spacerówkę mogę całkiem płasko położyć. Jak mały nie śpi to oparcie ustawiam mu tak by wszystko widział a jak uśnie to oparcie kładę :)
 
samolotem przzeleci wózek do 20kg jak leciałam z łodzi do liverpool to pytali mnie czy wózek dwu częściowy czy jedno więc powiedziałam ,że jedno i się pytałam czy jeżeli by była gondola to na jakiej zasadzie by mógł samolot ją zabrać ,a kobitka mi na to,że jeżeli gondola odzielnie to za niewielką dopłatą a jeżeli razem to do 20kg wózek za darmo ;-)
 
Wszystko zależy od linii lotniczych i lotniska. Mnie powiedziano, że jeśli wózek jednoczęściowy i składany czyli "parfasolka", to leci jako bagaż specjalny czyli bezpłatnie, a jeśli dwuczęściowy to leci jako część normalnego bagażu, czyli jak przekroczy limit to zapłacę za niego jak za nadbagaż. Chyba 10 EUR za kilogram. Więc niech się pocałują w trąbkę.
 
ja leciałam rayanelem i super wzięłam normalnie wózek zwykły tylko bez gondolki i przyleciał ze mną jeszcze zrobiłam taki myk ,że nie zdjęłam ochronki z nóżek i wygląda jak głęboki tylko ,że to spacerówka ;) lepiej sprawdź sobie na stronie internetowej lini lotniczych którymi lecisz,żebyś później nie żałowała ja sprawdzałam jak leciałam z anglii do polski a w pl się dowiedziałam ,że można wózek do 20kg
 
Amelcia jezdzi spacerowke typu lira4 -euro cart, jak miala 6 miesiecy to zadzilam ja spacerowke , bo juz nie mialam sily takim duzy wozek pojsc do mista i tego gorka troche jest a tak lepiej lekkie spacerowka :) jak robie zakupy wieksze to wezme duzy wozek albo kolo domu to duzym. tak naprawde jezdze caly czas z spacerowka :)
 
Hej, dziewczyny jestem, będę juz niedlugo mama grudniową 2011. Mam pytanie do Mam, które używają pieluch tetrowych/flanelowych, bede rodzic w podobnym okresie Wy jesteście doświadczone. Jak jest w poszczególnych miesiącach z siusianiem ? Czy pieluszki przemakają i czy za każdym razem wraz z pieluszką zmienia sie tez spioszki/body itp. Jestem w trakcie zakupów. Zastanawiam sie ile potrzebuje śpioszków, ile body i ile pół-śpiochów rozmiary 56 i 62. Na pewno więcej niż mamy, które używają pampersów ale nie wiem ile to jest to "więcej".
Pozdrawiamy !
 
reklama
ja chciałam używać pieluszek tetrowych. jak byłam w ciąży to tak sobie postanowiłam, ale nie wyszło...Dziecko w pieluszce tetrowej się nie wysypia. jak tyko się zesika od razu się budzi a w pampersie śpi dłuzej i nie jest wtedy marudne. Używałam tetrowych przez 2 tygodnie.
 
Do góry