reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie i uroda lipcowych mam :)

Suzanne - ja też się ZBIERAM na basen... na razie chcę przeczekać tą epidemię chorób... może za 2 tygodnie się wybiorę. Czytałam, że nie można nurkować, ale chyba krytą żabką można pływać???

No wlasnie z tym nurkowaniem to nie do konca wyjasnili :( Ja jak bylam ostatnio to nad woda plywalam. Chyba chodzi o glebokie nurkowanie, sama nie wiem. Plywanie kryta zabka jest o wiele przyjemniejsze. Jutro wybieram sie znowu :). U mnie nie ma epidemi wiec luzik.

Dzieki Kota; To jutro sobie poplywam :).
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wybrałam lekarza prywatnego. Jakoś nie mam przekonania do wizyt u ginekologa na NFZ. Raz się sparzyłam i pójdę dopiero przy porodzie- na porodówkę na NFZ.
 
Huraa to zależy od lekarza, ja miałam kiedyś takiego nie miłego, że chciałam iść teraz prywatnie ale koleżanka mi poleciła i powiem, że jestem zadowolona, naprawdę fajna kobita i pogada, wesprze, nie ocenia i nie mówi żadnych przykrości. No ale wiadomo inaczej faktycznie zachowują się lekarze jak się idzie do nich prywatnie.

A ja pływałam dużo z córką bo miałam gratis basen, teraz mam za daleko, ale może parę razy pójdę, dobrze robi to dla pleców.
 
Dziewczyny, a ja zawsze chodziłam do lekarza prywatnie bo wydawało mi się, że na NFZ ciężko się dostać, kiepskie są gabinety i niski poziom obsługi. Przez kilka lat chodziłam prywatnie w warszawie, a jak powróciłam w rodzinne strony to musiałam poszukać nowego lekarza. Znalazłam i akurat w tym samym gabinecie co prywatnie przyjmuje również na NFZ (jest to niepubliczna placówka zdrowia). Pierwszy raz spieszyło mi się z wizytą więc zapisałam się z dnia na dzień na prywatną i tego samego dnia zarezerwowałam wizytę na NFZ na za miesiąc. Lekarz traktował mnie TAK SAMO - tak jak powinien, bez znaczenia czy była to wizyta prywatna czy na NFZ. Teraz chodzę już tylko na NFZ - za darmo mam obowiązkowe badania, na każdej wizycie USG - nawet miałam 4 D i powinien mnie dodatkowo skasować, ale zrobił to za darmo. Więc zdarzają się też lekarze normalni, ludzcy. Musimy pamiętać, że wizyta na NFZ nie jest wizytą za darmo, a za nasze ciężko zarobione pieniądze, które pracodawca płaci miesiąc w miesiąc z naszej pensji. Ja prowadzę własną działalność gospodarczą i mając tego pełną świadomość ile pieniędzy muszę przelewać co miesiąc - prawie 1000 pln normalnie, a będąc na zwolnieniu 260pln (z czego zasiłek to 100% najniższej krajowej, z której muszę owe 260 zł opłacić jeszcze)... to na prawdę cieszę się, że nie muszę chodzić prywatnie - a jakość opieki mam taką samą. Moim zdaniem trzeba dobrze poszukać i trafić na porządnego lekarza.
 
Witam. Odebrałam wyniki i mam hemoglobinę w dolnej granicy i boję się że mi dalej będzie spadać, więc chciałabym temu zapobiec. Biorę Prenetal Classic (z tego co widzę jest tam żelazo) od początku ciąży i zaczęłam teraz pić sok z buraków, jeść więcej owoców i warzyw. Doradźcie mi proszę co jeszcze mogę zrobić aby nie mieć anemii ?
 
silver to jakaś chyba bzduro, bo ja piłam w ciąży i jakoś moje nie były spokojne, wręcz przeciwnie to wulkany energii i nerwów, a mlekopędny jest najbardziej koper włoski :-)
 
reklama
Do góry