reklama

Zdrowie naszych maluszków.

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2014' rozpoczęty przez kaira24, 1 Sierpień 2014.

1. kaira24

kaira24 Fanka BB :)

Jeszcze chyba nie założony Będziemy tu pisać o wszystkim co nas niepokoi, o wizytach u lekarza, objawach itp.
    Bóle brzuszka katarek, potówki czy inne wysypki itp.

2. ciastkozkremem

ciastkozkremem mama Ignasia

To ja zacznę, bo właśnie małemu się przyplątał katarek i to taki wredny, bo nie da się wyciągnąć wcale tylko spływa do gardła. A jak spłynie to mały się denerwuje i mi się budzi albo zaczyna płakać, czasem pokaszluje jakby troche krztusi tą wydzieliną :-( Co z tym zrobić? Boję się, że mu się coś poważniejszego przyplącze od tego spływania. Chyba mąż go zaraził, bo przywlókł przeziębienie do domu...

I drugi temat: pleśniawka. Zauważyła ją położna i powiedziała żeby tylko przemywać wodą przegotowaną, ale wydaje mi się to idiotyczne żeby wewnątrz buzi myć wodą? Może ma ktoś doświadczenie co z tym robić? Nie trzeba jakiś maziajów od lekarza?

3. reklama
  4. kaira24

kaira24 Fanka BB :)

Ciastko katarek to odciagamy po zakończeniu sól morska lub zwykłą nacl. Maśc majerankowa a chyba po 1 mc jest nasivin soft.
    Co do mycia buzi położna miła rację.Żeby dziecko nie miało pleśniawek myje się języczek z białego nalotu i wnętrze buzinki. DZiecko na poczatku oddycha noskiem wiec nie robi mu róznicy ze wkłądamy palucha z gazikiem. A co do plesniawek fiolet najlepszy dla niemowlaka na patyczek i pędzlować

5. Irka91

Irka91 Fanka BB :)

Dziewczyny słuchajcie, mojej małej pojawiły się takie maleńkie krostki zaczerwienione na buzi(policzki i pobliżu ucha), na brzuszku, kurde i nie wiem od czego to będzie...? Wczoraj miała kilka na buzi, a dzisiaj tak jak mówię rozmnożyły się.
    Czy to może być od oliwki? 2 dni z rzędu smarowałam ją po kąpieli oliwką (całe ciałko), a wysypka tylko na buzi i brzuszku, czy raczej coś zjadłam? Jadłam w czwartek pizze może to być np. od drożdży, ananasa (ale zjadłam dosłownie nie wiele jeden kawałek pizzy z ananasem bo zapomniałam, że miałam ściągnąć go z pizzy), a tak to chyba nie zjadłam nic nowego albo czegoś czego nie może... a kakao? - wcześniej piłam i nic jej nie było.

6. rruurrkkaa

rruurrkkaa Mama Misiatków

Ciezko tak stwierdzic co to moze byc... moze jedzenie, ale moze i oliwka, bo teraz cieplo a oliwka zapycha. Obstawialabym jednak cos z jedzenia

7. Irka91

DSC_0262.jpg tak to wygląda

8. dagos

dagos Fanka BB :)

irka a moze potowki?
    u nas dominike wysypalo na calym doslownie ciele, tez myslalam ze ja oliwka uczulila, pediatra stwierdzila potowki dopiero jak powiedzialam ze po kapieli smaruje kolana i lokcie. powiedziala ze to za duzo jak na takie upaly.

9. ewika87

ewika87 nasze szczęście

ja bym obstawiała oliwkę+upały lub ananas bo niestety jest bardzo uczulający. Wykąp może w krochmalu lub kaliku

10. reklama
  11. rruurrkkaa

rruurrkkaa Mama Misiatków

wyglada niestety na uczulenie :(

12. Irka91

obstawiam potówki, obowiązkowo będziemy ją teraz kąpać kilka dni w mące, zobaczymy czy zejdzie.

Poleć forum