reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie,wychowanie i rozwój naszych dzieciaczków

A tak na marginesie to wiem że każda jakiś tam termometr dla dzieciaczka ma ale jeśli mogę komuś coś polecić to polecam gorąco termometr:
Microlife: Termometry na podczerwień
na allegro kosztuje ok. 100 zł ale warto! jest superdokładny, bezdotykowy i mierzy nie tylko temperaturę człowieka ale i otoczenia, wody czy mleka :D Pomiar trwa ok. 1-2 sekund
Mam ten sam i rzeczywiście jest super :tak:
 
reklama
Temperatura po szczepionce to nic takiego, jest to normlna reakcja organizmu i znaczy, ze organizm zwalcza wirusa. Wystepuje bardzo czesto, szczegolnie u tak malych dzieci. Tutaj jak szczepia takie maluchy to od razu mowia, ze moze po szczepionce goraczkowac i pytaja sie, czy masz w domu dolipran, jak nie to wypisuja i w razie goraczki kaza dawac. Jak po paracetamolu temperatura od razu spadla tzn. wszystko o.k., dobrze mala zniosla to szczepienie.
 
Temperatura po szczepionce to nic takiego, jest to normlna reakcja organizmu i znaczy, ze organizm zwalcza wirusa. Wystepuje bardzo czesto, szczegolnie u tak malych dzieci. Tutaj jak szczepia takie maluchy to od razu mowia, ze moze po szczepionce goraczkowac i pytaja sie, czy masz w domu dolipran, jak nie to wypisuja i w razie goraczki kaza dawac. Jak po paracetamolu temperatura od razu spadla tzn. wszystko o.k., dobrze mala zniosla to szczepienie.

Właśnie pielęgniarka po szczepieniu powiedziała że może być wieczorem lekka temperatura także byłam przygotowana :) Na szczęście nic więcej się nie działo i nie dzieje niedobrego także wszystko jest ok :)
 
My dziś byłyśmy na szczepieniu.Nadusia waży 4600 g i ma 57 cm,przez 6 tygodni przytyła 1600 g (licząc od spadku wagi po urodzeniu),czyli nie jest taka ciężka kobita.Dostała szczepionkę 6 w 1 rotawirusy.Cały czas śpi.Największy problem jest z brzuszkiem,bo ciągle ma kolkę,codziennie płacze i nic na nią nie działa.Dostała skierowanie na usg brzuszka:-(,żeby sprawdzić czy to jest coś bardziej poważnego:-( No i będę się teraz martwić:-( usg w piatek:-(
 
Czy któraś z Was rozmawiała może bardziej szczegółowo z pediatrą na temat szczepionki na pneumokoki? My jesteśmy już ponad tydzień po pierwszym szczepieniu i zaczęłam się teraz zastanawiać nad tą szczepionką, ale nie wiem, czy pierwszą dawkę można podać później, czy trzeba to zrobić w 6 tż. I w ogóle mam dylemat czy szczepić...
 
Aniak, moj bedzie miec pneumokoki razem z ta mieszanka na tezce, zoltaczki haine Medina i inne, czyli te dwie szczepionki na raz 21 lipca, bedzie miec wtedy 2 miesiace tydzien i jeden dzien.

Agnieszka powodzenia na usg.

Martina fajnie ze z bioderkami wszystko w porzadku.
 
reklama
Czy któraś z Was rozmawiała może bardziej szczegółowo z pediatrą na temat szczepionki na pneumokoki? My jesteśmy już ponad tydzień po pierwszym szczepieniu i zaczęłam się teraz zastanawiać nad tą szczepionką, ale nie wiem, czy pierwszą dawkę można podać później, czy trzeba to zrobić w 6 tż. I w ogóle mam dylemat czy szczepić...
Ja dziś szczepiłam szczepionką 6 w1 i rotawirusy,a pneumokoki dołączam w 12 tygodniu-już ustaliłam z pediatrą
 
Do góry