reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie,wychowanie i rozwój naszych dzieciaczków

reklama
jestem wsciekła
byłam z małym znów u lekarza bo nadal ma na ciałku taka wysypke
a dzis jeszcze oprocz tego dostał czerwona szyjke i po szyjka
a ta lekarz nic mowi ze tak moze byc i kazała mi smarowac alantanem plus i bepantolem
ma tez szorstka skóre na uszach i tez mam tym smarowac myslałam ze da mi skierowanie do dermatologa a tu nic


a moze któras z was ma podobna sytułacje
goraczki przy tyum nie ma jest radosny jak zawsze sama nie wiem co mam o tym mysklec
troche sie martwie bo juz tydzien ten stan sie utrzymuje :(
 
aguska taka szorstka skórka z zaczerwienieniem i wysypką była u Jasia jak się nażarłam pomidorówki, więc to chyba alergia. Mi kazała kąpać go w emolientach, więc jest myty w emolium i smarowałam go stelatrią musteli 3 razy dziennie - zaczerwienienia schodzą i też jest antyświądowa więc maluch się nie męczy (nawet sama ją wypróbowałam po ukąszeniu komara i faktycznie przestao swędzieć :tak:.
Ale chyba najlepsze efekty były po fenistil krople na alergie - są bez recepty.

FENISTIL, KROPLE 20 ML - Apteka internetowa - Domzdrowia.pl

Ja Jaśkowi w sumie późno zaczęłam je podawać, jak już było ładniejsze ciałko, więc dawałam tylko na noc 10 kropelek a nie 3 razy dziennie, bo one działają do 10 godzin i przede wszystkim nie swędziało go to w nocy, bo na noc i wieczorem wszelkie dolegliwości się nasilają.
 
Jesteśmy po usg.Na szczęscie z brzuszkiem wszystko ok.Wszystkie narządy w porządku.Ale całe jelita są bardzo mocno zagazowane:-( Kolka na całego.Lekarz rozłożył ręce i powiedział,że trzeba czekać aż przejdzie...:-(Ale chociaż wiem ,że narządy w brzuszku są zdrowe.
 
jestem wsciekła
byłam z małym znów u lekarza bo nadal ma na ciałku taka wysypke
a dzis jeszcze oprocz tego dostał czerwona szyjke i po szyjka
a ta lekarz nic mowi ze tak moze byc i kazała mi smarowac alantanem plus i bepantolem
ma tez szorstka skóre na uszach i tez mam tym smarowac myslałam ze da mi skierowanie do dermatologa a tu nic
a moze któras z was ma podobna sytułacje
goraczki przy tyum nie ma jest radosny jak zawsze sama nie wiem co mam o tym mysklec
troche sie martwie bo juz tydzien ten stan sie utrzymuje :(


u nas bylo podobnie, lacznie z sucha skora na uszkach. trafilismy do pani doktor ktora powiedziala ze w taki upal maluch moze miec wszedzie potowki i inne wypryski i ze alergia to na pewno nie jest. wysypka alergiczna przede wszystkim swedzi i skora jest sucha a u nas tak nie bylo. jesli za uszami skora jest sucha, czerwona i pekajaca to wtedy jest to objaw alergii, doszlismy do tego ze u nas to od szamponu, teraz smarujemy uszka kremem i jest ok. nie kazala stosowac zadnych specyfikow tylko wietrzyc malucha jak najczesciej zeby mu nie bylo goraco i zeby sie nie pocil a jesli w mieszkaniu jest goraco to wieszac jakies mokre rzeczy w oknie albo wilgotna tetrowke na lozeczku (nie uzywac nawilzacza powietrza). jak tylko minely upaly to wszystko wrocilo do normy, teraz powtorka z rozrywki ale juz sie nawet nie przejmuje tylko przemywam jej buzie rumiankiem i dodaje do kapieli napar z rumianku.
 
Jesteśmy po usg.Na szczęscie z brzuszkiem wszystko ok.Wszystkie narządy w porządku.Ale całe jelita są bardzo mocno zagazowane:-( Kolka na całego.Lekarz rozłożył ręce i powiedział,że trzeba czekać aż przejdzie...:-(Ale chociaż wiem ,że narządy w brzuszku są zdrowe.

całe szczęscie, że wszystkie narządy w brzuszku są ok.
a z kolką niestety będziesz musiała się męczyć, biedna Nadusia :-(
 
Agnieszka ciesze sie, ze malutka ma zdrowy brzuszek. A kolka z czasem przejdzie. Staraj sie, zeby sie jej odbijalo po jedzeniu, nawet po kilka razy. Jak zasnie przy cycu, to nie kladz jej od razu do lozeczka, tylko temu, ze spi i szkoda budzic, wez ja do pionu tak zeby brzuszek lezal na twoim brzuchu i poklep po pleckach, wtedy jej sie ladnie nawet kilkakrotnie odbije.
 
Agnieszka a jednak kolki... dobrze bo przejdą ale jeszcze pomęczycie sie troszkę
oby jak najkrócej

Aguska u nas gdy potówki się goiły to skóra robiła sie właśnie taka szorstka... niczym nie smarowałam tylko myłam bardzo często przegotowana wodą
 
reklama
aguśka - mały miał chrostki na główce, myślałam, żę to ciemieniucha. Okazało się, że trądzik młodzieńczy. Doktor powiedziałam, że mogą się przenieś na buzke a potem stopniowo na reszte ciałka. I tak też się stało. Buźka, szyja i ramionka. Dziś nam przepisał inny (silniejszy) lek na te chrostki i zobaczymy czy po tygodniu przejdą. Mamy tylko nadzieje, że to nie uczulenie na mleko..
 
Do góry