reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zęby mleczne-kiedy wypadają

reklama
Ja też chciałam się coś dowiedzieć, ale z tego owsikowego zgrzytania nie można wiele wywnioskować :no:

W ogóle o co Ci chodzi? Nagonka? Zamknięcie? Czy Ty wiesz o czym Ty piszesz? Ja chcę o mleczakach wypadających wiedzieć, a nie o Twoich domniemaniach :baffled: Bo te mnie guzik obchodzą :sorry2:
Inna skoro chcesz poczytać o wypadających mleczakach to po co odzywasz się na inny temat.JA tego nie rozumię.Podobno Cię guzik odchodzą domniemania Marty-ale przeczysz sama sobie,do jeśli by tak było to byś to przemilczała....

A nocne zgrzytanie to BRUKSIZM się nazywa i trzeba specjalne nakładki na zęby zakładać jak dziecko idzie spać.
 
Witam sie ,jeszcze tu nie zagladalam...jakos tak wyszlo....
Mam corcie Malgosie 6 lat w maju skonczyla....i tez ma troszke problem z zabkami....
Od jakichs 2 lat dopadla ja próchnica.....chodzimy z nia do detysty,ale z poczatku nie bardzo chciala buzie nawet otworzyc,a teraz juz powoli zaczyna sie do detysty przekonywac,co prawda na bardzo fajnego trafilismy.....
Daje juz lapisowac.....:-D:-D:-D

czesc moj syn ma 5 lat i dwa dni temu wypadla mu jedynka a teraz rusza sie druga czy to normalne

Pewnie ze normalne,wypadanie zabkow to bardzo indywidualna sprawa....Gosi dolne jedynki wypadly juz w zeszlym roku....i tez jeden za drugim w krodkim odstepie czasu.
A w tym miesiacu wypadly gorne jedynki i zeby bylo smiesznie w odstepie 2 dni...he,he.....wyglada teraz smiesznie.....na szczescie dolne juz odrosly....


Mojemu Olkowi wyszła lewa dolna 6 - czy to nie za wcześnie na wyżynanie stałych zębów:confused:?Dla pewności rano skocze do dentysty się spytać:tak:.
Marta,witaj....moja Gosia tez juz ma od jakiegos czasu 6 tylko ze na gorze,nam kazal pan dentysta jak tylko zaczna wychodzic stale zeby ,to zeby do niego przyjsc na lapisowanie,ale to z powdu próchnicy,zeby nie zaatakowala tych stalych zabkow.....ale jakos jeszcze sie z tym nie zabralismy.....no ale trzeba bedzie i to zalatwic.....:tak:
 
Mojej córce, pierwszy ząbek wypadł, gdy miała 4 lata i 10 miesięcy. Teraz ma już stałe wszytkie jedynki i dwójki. I to jest dla mnie powód do zmartwień, bo myślę, że im później wypadają, tym lepiej, bo nie będą tak szybo narażone na próchnicę. A muszą przecież służyć przez całe życie...

Karolince wczoraj wieczorem wypadł pierwszy ząbek, a ma 4 latka i 6 miesięcy. :)

Moja mala zgubila pierwszego zabka jak miala dokladnie 4,5 roku,a drugiego 2 m-ce pozniej.Od razu wyskoczyly jej stale;)


Witam,

trochę mnie pocieszyłyście, bo ja właśnie ostatnio zauważyłam u mojej Zochy, która ma 4 lata i 9 miesięcy, że ruszają się jej 2 dolne jedynki. Zaniepokoiłam się, bo jakoś tak wcześnie mi się to wydało, a u pierwszego dziecka nie pamiętam jak było :-) Dodatkowo Zośka ma przodozgryz i nosi aparacik i pomyślałam sobie, że może to to spowodowało, że żabki jej się obluzowały, ale z Waszych wypowiedzi wnioskuję, że jest wszystko ok ;-)
 
Przemek ma 5,5 roku i mniej o jeden ząbek.Wyleciał nienaturalnie bo na skutek uderzenia ale p.dentystka powiedziała,że mam się nie martwić bo stały jest już bardzo blisko.A po za tym dwie dolne jedynki same powoli zaczynają się ruszać i tak górna jedynka też troszkę się buja.Najgorsze jest to czekanie bo pierwszą jedynkę stracił w lipcu a mamy już listopad i na razie nie widać stałej.
 
reklama
Angela straciła pierwszego ząbka 2 dni przed 5 urodzinami, a kilka dni później 2. Później była dość długa przerwa. Jakiś miesiąc temu zaczęły się ruszać górne jedynki, ale nie chciały wypaść, więc trzeba było wyrwać, bo już było widać stałe. Przy okazji okazało się, że ma już wszystkie 6 :szok:, które trzeba szybko zalakować. A teraz właśnie wypadły jej już dwie 2 i rusza się kolejna. Także to też szybko.
 
Do góry