reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MENU naszych pociech - od mleka do "kotleta"

reklama
A w ogóle to muszę się Wam przyznać, że do wczoraj jeszcze Szymek pił wieczorem i rano mleko z butelki (mm zamieniłam jakiś czas temu na roślinne) i ciągle się zbierałam, żeby mu tę butlę na kubek zamienić z wiadomych względów. No i znowu wyobraziłam sobie, że będzie jakiś protest, tak jak wcześniej błędnie wyobrażałam sobie odsmoczkowanie czy odpieluchowanie... a wczoraj wieczorem mówię "Buletka jest brudna, pijesz z kubka", nalałam i wypił bez żadnego problemu:) Dziś już nic nie mówiłam, tylko kubek podałam i to samo:) Ciągle bez sensu martwię się na zapas o tego brzdąca mojego, a to już duży chłop.
 
Silva ja wczoraj wieczornie raczyłam się resztką musu malinowego również jaglanego;-) oj wzięło mnie na kaszę jaglaną, wczoraj Emi zaserwowałam na kolację jaglankę na mleku z bananem i rodzynkami;-)
a tą stronę znacie Relish it (Silva widzę, że Twój dzisiejszy mus ma właśnie odnośnik do tej storny:tak:), ja się czaję, żeby zrobić ciasto z kaszy mannej Relish it: 385. Saturday / ciastko.
 
Silva no widzisz! super!:tak:
ja dziś zrobiłam to ciasto z kaszy mannej - pycha! dałam maliny, jabłko, banana i zdecydowanie kawałek z bananem najlepszy, z jabłkiem też dobry, ale Emi nie zasmakowało, to dziwne, że chlebek jaglany je a zdecydowanie 'gorszy' w smaku;-) kolacja: owsianka wg 5 przemian (zrobiłam gęstą, dzisiaj z odrobiną startych orzechów włoskich), dodane mm i dynia (andariel to chyba niczemu nie szkodzi? takie połączenie?)
tak w ogóle to chciałam podziękować (andariel, Silva to do Was:-p), że moja kuchnia nabrała trochę innego smaku:happy2:
 
Ostatnia edycja:
Felka - gratuluję! Widać, że złapałaś bakcyla:tak:i ile masz przy tym radości! No ja się przyznam, że moja dzisiejsza grochówa 5p to przez Ciebie i Silvę, bo mi się wstyd zrobiło, że tak dawno nie upichciłam obiadu w 100% wg 5p:tak:człowiek jednak łatwo złazi na złą drogę łatwizny;-)
(co do połączenia w owsiance to jedynie mm jakoś tak "odgórnie" odpada bo sztuczne;-))
 
Andariel - mi w ogóle mm "jedzie" sztucznością od zawsze, jako potrawa główna byłam w stanie je jakoś - ale z trudem - zaakceptować ale w czymś to już nie. :sorry:
 
oj faktycznie andariel radość mam ogromną;-)
andariel, forever ogólnie na ten moment jestem za mlecznym śniadaniem i kolacją i mm to chyba moja 'łatwizna'... mleko krowie sporadycznie jak np do Anatola lub do dzisiejszego podwieczorku http://gotujzdrowo.com/budyn-jaglany-z-dyni-i-brzoskwini/ a tak w ogóle to pychota ten budyń, choć ja nie zmiksowałam aż na taką gładką masę, nigdy bym nie pomyślała, że połączenie dynia+brzoskwinia+figa (zamiast daktyli) jest tak pyszne, Emi nawet poprosiła o dokładkę;-)
 
Ostatnia edycja:
połączenie dynia+brzoskwinia+figa (zamiast daktyli) jest tak pyszne,
Aż mi ślinka pociekła.... :-p
Młoda coraz mniej kaszowa, w tygodniu zawsze coś dostaje przed wyjściem do żłobka, coś co w całości lub w części zje sama - plus przychodzimy na śniadanie gdzie są "kanapeczki na talerzyku" oraz coś na mleku - krowim dla jasności. Wieczorem jakoś niekoniecznie - woli jajo, parówkę itp. Jutro kolacje u Babci zje, więc w poniedziałek poproszę Tatę aby kaszę zrobił z jakimś fajnym dodatkiem :-p
 
Andariel - ja dzięki Tobie nie odpuszczam myślania o 5P:) skoro nie mogę "przegryźć" Ciesielskiej, zakupiłam dziś książkę innej autorki, poleconą przez moją sąsiadkę, podobno ciekawe przepisy, zobaczymy:)

Felkaa - fajnie, że masz nową podjarkę, mi też kompletnie odwaliło na punkcie zdrowego gotowania:) a jaglana kasza jest boska - daje niekończące się śniadaniowe/kolacyjne możliwości. A z tą dynią to mi przypomniałaś, że dyniowy sezon się zaraz zaczyna, pora poszukać więcej dyniowych inspiracji!

A ta stronka gotujzdrowo.com jest super - szoku doznałam, że to koleś prowadzi! Cudnie przystraja i fotografuje!
 
reklama
u nas wczoraj kolejne wydanie kaszy jaglanej (Silva:-p) placuszki z kaszy jaglnej i znowu moje dziecko mnie zadziwiło, bo zmakowały jej same! ani z musem czekoladowym (bez czekolady, ale karobu nie miałam, dałam kakao), ani z dżemem nie chciała, a że ogólnie Emi nie jest za naleśnikami/plackami/racuchami to zrobiłam dwa na spróbowanie - zasmakowały więc do pozostałej masy dodałam suszoną żurawinę i miałyśmy na podwieczorek:tak: z żurawiną PYCHA! na wieczór znowu robiłam te placki bo M dostał kawałek od Emi i się domagał - nie mógł uwierzyć, że to z kaszy jaglanej!:tak::-)
 
Do góry