reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie mamy - czyli wrzesniowe cukrzycówki ;)

Justyna tak jak wczoraj to wyniki eleganckoe.

Animka troszkę wcześnie jak na normowanie cukrów. Nie chcę straszyć, ale u sierpniówek gdy normował się cukier wcześnie zawsze coś nie tak wychodziło z łożyskiem...

No ale u ciebie to pewnie nie jest przyczyną.
 
reklama
bojąca mówisz 2-3 tygodnie to u mnie niech się jeszcze nie normują ;P

Hania oj, to chyba muszę zrobić test i zjeść całą bułkę pszenną - jak wyjdzie w normie to będę panikować. Wizytę mam 30 lipca to mam nadzieję, że jakoś dam radę do tego czasu.
 
już widze wyniki po obciazeniu glukozą

na czczo 88
po 1h -131
po 2h - 117

wiec już zgłupiałam

a w domu jak mierze wyniki mam różne
raz w normie raz wysokie
i już nie wiem co myśleć

chyba ten mocz powtórze sama dla siebie
ciekawa jestem jak glukoza,czy nadal jest w moczu
 
Sawi w takim razie krzywa pokazuje, że cukrzycy brak.

Czyli być może tak jak pisałam glukoza w moczu jest spowodowana obniżonym przetwarzaniem jej.
 
Sawi widzisz według mnie nie ma to znaczenia. Cukier na czczo i później jest w normie.

Być może organizm jest zmęczony ciążą i nie nadąża ze spalaniem glukozy więc stad pojawia się ona w moczu ( bo jakoś próbuje się jej pozbyć jednak).

Ale nie chciałabym Cie wprowadzać w błąd bo jednak lekarzem nie jestem :)
I twój przypadek wydaję się być jednak specyficzny bo przy pomiarach cukru glukometrem jednak ok nie było....
 
Ostatnia edycja:
reklama
Co do słodyczy to ja zauważyłam taką prawidlowość: w godzinę po jego zjedzeniu cukier jest ok, ale potem już przez resztę dnia i rano na drugi dzień wyniki są wyższe niż zwykle nawer na bardzo dietetycznym jedzeniu.

Właśnie tak jest jak piszesz a_nka. Mi dokładnie to samo tłumaczyli w poradni diabetologicznej jak powiedziałam, że godzinę po zjedzeniu czegoś słodkiego cukier mam bardzo dobry gdzie po innych (normalnych) posiłkach sporo wyższy. Jednak po słodyczach dużo później występuje skok

A u mnie kosmos…. Cukry szaleją jak chcą heh. Jestem już na 10 j do wszystkich posiłków, na nocnej też 10 a mimo to rano, na czczo mam ponad 90 zawsze i po śniadaniu mocne skoki. Obiad i kolacja ok. ale tego śniadania nie mogę opanować mimo, że jem zwykle to samo.
No i ja jednak tych starych norm się trzymam bo jak na mój rozum na czczo powinien być ten cukier do 90, a nie 100, tak samo do 120 po posiłkach, nie wyżej. Dziwne są dla mnie te nowe normy,
 
Do góry