reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie mamy - czyli wrzesniowe cukrzycówki ;)

Mi dlatego, że w nocy ostatnio mało spada dostałam skier. na badania- hemoglobina glikozylowana. Mam zrobić w poniedziałek i z wynikiem podejść do lekarza we wtorek, akurat ma dyżur i zobaczymy co tam jest... im dalej w las, tym lepiej.... ehh:wściekła/y:
 
reklama
dzisiejszy (pierwszy pomiar)
na czczo 119
po 1h 158
po 2h 139

na śniadanko zjadłam jajko na miękko ,2 plasterki pomidorka,herbatkę bez cukru

glukoza w moczu wyszła 100,87
a i ciężar moczu wzrasta z każda wizytą

a po obiadku,
porcja kurczaka w rękawie bez skórki,brokuł,kasza gryczana
po 1h 105
po 2h 153
 
Ostatnia edycja:
O Sawi dobrze, że napisałaś.

Śniadanie jest ok. Jeżeli nie było tam nabiału i białego chleba ale myślę, że nie bo byś na pewno wspomniała o tym.
Ale wynik ok już nie jest. 158 po godzinie to naprawdę dużo. Widać, że organizm nie radzi sobie z przetwarzaniem glukozy.

Obiadek dla mnie też dietetyczny i po godzinie widzę cukier jest ok. Dla mnie pomiar po dwóch się nie liczy bo mi nie kazali tak sprawdzać ;)
Mówili, że to błedne jest :)

Co do wyniku moczu to tak... Hmm od czego tu zacząć :p
Przy ciąży organizm nie zawsze radzi sobie z przetwarzaniem normalnych ilości insuliny. Stąd może się brać cukier w moczu, ale nie zawsze musi oznaczać to cukrzycę.
Lekarz powinen skierować cię na oznaczenie cukru na czczo i test obciążeniem 75g glukozy. Co twoja lekarka uczyniła.
Ale ty zapobiegliwie sama cukier kontrolujesz i wiesz już, że akurat u ciebie nie jest to spowodowane jedynie spowolnionym przetwarzaniem. A problemami z cukrem.

Po drugie jesz za mało posiłków. Ja doskonale wiem jak ciężko jest w plan dnia wprowadzić 5-6posiłków dziennie, ale to jest podstawą diety cukrzycowej.

Jedz śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolację i II kolację krótko przed pójściem spać co by organizm nie głodował.
Jedzenie musi być lekkie, porcje raczej ograniczone ilościowo- ale za to jemy prawie stale więc uczucia głodu nie ma i na początek wszystko najlepiej chude :)
Wystrzegaj się nabiału na pierwsze śniadanko.


Jak masz jakieś pytania to pisz śmiało :)
 
Ostatnia edycja:
jedz co ok 2 godziny i nierób w dzień przerw dłuższych niż 3-3,5 godziny, na czczo cukier powinien wychodzić max 90, wodę możesz pić często
 
Oh dziewczyny, nie lubię jak ktoś nowy do nas dochodzi :p lepiej jak omija Was ta przypadłość ;P

Moje cukry odpukać są ok :D jedynie z tymi na czczo dalej problem, mimo insuliny nie chcą spaść poniżej 90 ;/ może powinnam zwiększyć dawkę? Można tak sobie samemu kombinować? :p
 
cieżko będzie mi się przestawic an tyle posiłków ale próbować będę:-D

chleba nie jadłam ani nabiału

cieżki temat dla mnie bo nieznany

a czy u Was występują problemy ze skurczami łydek w nocy?
i czy stopy macie obrzmiałe i wysuszone?

no i ostatnie pytanie czy to moje swędzenie i pieczenie (pochwy) moze miec związek z cukrami?
 
reklama
wczoraj krótko przed snem zjadłam 1 kromke pieczywa razowe wasa z piersią z indyka,popiłam wodą
a dzis cukier na czczo 127 :szok:

po 1h 188
 
Ostatnia edycja:
Do góry