reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Dziewczyny potrzebuje porady, chodzi o wózek,czy macie wózki spacerówki parasolki?jeśli tak to czy kupic dwie osobne,czy jedną podwójną?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
My mamy tanią spacerowke easy go. Jakość taka sobie ale cena niska i po złożeniu mało miejsca zajmuje. Ale jeśli ktoś spaceruje duzo to chyba wybralabym inną

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja parasolki nie kupowalam bo wyglądały dla mnie jak wózki dla lalek. Wydawało mi się że dzieciom będzie w nich nie wygodnie. Kupiłam podróżnie baby joger city mini. Łatwo się sklada, zajmuje mało miejsca i jest wygodny dla dzieci ☺
 
Ja korzystałam z bebetto 42 ale jak chłopcy skończyli 1,5 roku to juz zdecydowanie za ciężcy się zrobili. Teraz śmigamy Valco Snap DUO, ogólnie jestem zadowolona.
 
Powiedzcie mi Moje Drogie, kiedy będzie lepiej? Ostatnio robaczki (3,5 miesiąca) mają okropne dni (wg kalendarza to nie skok, ale kto wie) i nie umiem ich ogarnąć. W ciągu doby śpią ledwo 10-12 godzin, są ciągle marudni, nie da się ich odłożyć, bo płacz, są zmęczeni, ale drzemią tylko 10 min i znów marudzenie, a w nocy bolące brzuszki i/lub wielogodzinne ssanie. Brakuje mi sił :(
Btw wierzycie w te skoki rozwojowe? Miałyście takie okresy większego marudzenia? Ja jakoś nie jestem przekonana, bo u nas są marudni bez reguły: dwa dni ok, jeden nie ok, ale nigdy powiedzmy dwa tygodnie i później spokój. Jak było/jest u Was?

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Powiedzcie mi Moje Drogie, kiedy będzie lepiej? Ostatnio robaczki (3,5 miesiąca) mają okropne dni (wg kalendarza to nie skok, ale kto wie) i nie umiem ich ogarnąć. W ciągu doby śpią ledwo 10-12 godzin, są ciągle marudni, nie da się ich odłożyć, bo płacz, są zmęczeni, ale drzemią tylko 10 min i znów marudzenie, a w nocy bolące brzuszki i/lub wielogodzinne ssanie. Brakuje mi sił :(
Btw wierzycie w te skoki rozwojowe? Miałyście takie okresy większego marudzenia? Ja jakoś nie jestem przekonana, bo u nas są marudni bez reguły: dwa dni ok, jeden nie ok, ale nigdy powiedzmy dwa tygodnie i później spokój. Jak było/jest u Was?

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom

Podczytuje was troche bo sama mam blizniaczki wiec moge odpowiedziec ;) Moje pociechy maja skonczone 8 miesiecy i tez mam z nimi rozne "akcje":-D Sa dni kiedy wcale nie chca spac. Czasem spia 1h,2h ale nie ma reguly. Przy czym musze czuwac przy wozku i lulam kiedy sie kreca zeby dluzej pospaly. W nocy czasem budza sie z placzem i musze od nowa usypia dlatego spia teraz w odzielnych pokojach;) Nie maja stalego rytmi dnia jezeli chodzi o spanie albo kiedy mi sie wydaje,ze opanowalam ich godziny snu to wyprowadzaja mnie z bledu.:oo2: Ostatnio wstaja o 6 rano a do niedawna spaly do 8 wiec dla mnie tez to katorga
Kochana musisz byc cierpliwa. Kiedy bedzie lepiej? Hm....chyba nie ma odpowiedzi na to pytanie. Mi wydaje sie,ze najgorszy jest pierwszy rok i trzeba do tegp czasu byc wyrozumialym dla dzieci. Tez mi sie wydawalo,ze wszystkie inne dzieci sa grzeczne tylko moje nie wiedza czego chca ale juz sie przyzwyczailam i nie przejmuje sie tym. Rozumiem twoja frustracje bo tez mialam wszystkiego dosyc bo tak samo po 2 miesiacach moje dzieciaczki przestaly byc grzeczniutkimi noworodkami.:biggrin2:
 
Jagódka12 witamy ☺.
Wechikułchrzanu cóż to niestety trzeba przetrwać. Zmęczenie, wiecznie marudzace ze zmęczenia dzieci i różne nie zawsze pelne ciepła i miłości myśli. Uwierz mi będzie lepiej. Będą się śmiać tulić do Ciebie z wielką miłością i pokazywać że jesteś dla nich calym światem. Z każdym miesiącem będzie coraz lepiej. Moje też po pierwszym miesiącu przestały chcieć normalnie spać. Niestety nie dałam rady nic z tym zrobić. Musiały dorosnąć do tej ilości snu którą chciały spać. Co do skoków rozwojowych mam mieszane uczucia. Raczej wierzę, ale nie trwa to ciągiem tylko są to pojedyńcze dni w danym okresie.
 
Witam wszystkie mamusie :-)
Dziewczyny, podpowiedzcie jakich proszków do prania dla swoich pociech używacie? Jestem w trakcie przygotowywania wyprawki i wszędzie powtarza się głównie Jelp i Lovela, więc pewnie któryś z nich wybiorę.
Do tego co myślicie o aspiratorze do noska podłączanym pod odkurzacz? Jakiego używacie? Nie wiem, czy to dobry wątek do takich pytań, ale wszystkie inne są starsze, a tu mnóstwo doświadczonych mam :-) niektóre pamiętam z wątku bliźniacza ciąża :-) pozdrawiam

gann3e3kvq0ypbav.png
 
Ostatnia edycja:
Witam wszystkie mamusie :-)
Dziewczyny, podpowiedzcie jakich proszków do prania dla swoich pociech używacie? Jestem w trakcie przygotowywania wyprawki i wszędzie powtarza się głównie Jelp i Lovela, więc pewnie któryś z nich wybiorę.
Do tego co myślicie o aspiratorze do noska podłączanym pod odkurzacz? Jakiego używacie? Nie wiem, czy to dobry wątek do takich pytań, ale wszystkie inne są starsze, a tu mnóstwo doświadczonych mam :-) niektóre pamiętam z wątku bliźniacza ciąża :-) pozdrawiam

gann3e3kvq0ypbav.png
Bez katarku do odkurzacza nie wyobrażam sobie funkcjonować :) my do prania mamy jakiś tani żel Bonin i płyn do płukania x tego grosze kosztuje i jestem zadowolona

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Aniutek89 ja używam loveli i poluje na nią w promocjach ☺. Aspirator miałam zwykły i nie byłam zadowolona. Teraz mam do odkurzacza i zdecydowanie się sprawdza.
 
Do góry