reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

reklama
Hej. Nie nadążam za Wami. Nawet nie wiem w co się "wtrącać", tyle piszecie.
U mnie będzie różnica 8 lat i prawie 10 miesięcy, córka ma urodziny początkiem grudnia. Jeszcze jej nie powiedzieliśmy o ciąży i bardzo się zastanawiamy kiedy to zrobić. W sumie wiemy tylko my, dwie lekarki, które mi przepisywały antybiotyk na zatoki i moja mama, bo chciałam ją podtrzymać na duchu po kolejnej chemii. Tesciom może powiemy w weekend, jak pojedziemy na dluzszy weekend do Polski, ale nie jestem pewna.
Z badań nie wiem co zrobimy, pewnie wszystko na co nam pozwolą. Mając prawie 40 na karku i masę dziwnych chorób, wolę nie ryzykować zdrowia dziecka i sprawdzić czy w razie potrzeby możemy pomóc jeszcze zanim się urodzi.
Fajnie macie, że robicie USG i betę i inne takie. Ja najbliższą wizytę u położnej (pierwsza) mam 12.2, a USG dopiero 6.3. nawet nie wiem czy na pewno jestem w ciąży, bo tylko jeden test zrobiłam. Po tylu latach prób nie wierzę, że mogło nam się udać i nie szaleje w żadną stronę. A w UK do 12 tygodnia nic nie robią z podtrzymywaniem ciąży, jak przetrwa to dobrze. Tak samo miałam w pierwszej ciąży w Szwecji, do 12 tygodnia nawet nie widziałam lekarza tam. Co kraj to obyczaj.
Miłej nocki życzę i jutro spróbuję nadrobić po pracy. Albo we wtorek... [emoji6]

Dobrze rozumiem ze teraz mieszkasz w Uk a przedtem w Szwecji?
Jestem w 6 tyg +2 dni i położna mi dziś oznajmiła że pierwsze usg w 18 tyg.
 
Ostatnia edycja:
A ja się muszę pochwalić, że jak do tej pory (8t4dz) nie mam mdłości. Jedyne, jakie miałam to po Letrox'ie rano, na czczo, ale już znalazłam na to patent
@Paulina_wrzesień12 ja przyjmuję luteinę dopochwowo już od 2 tygodni 2 razy dziennie po 100 mg (z powodu 8 cm torbieli ciałka żółtego) i powiem ci, że przerzucę się chyba na podjęzykową, ponieważ ta strasznie podrażnia okolice intymne. Dopiero jak kupiłam sobie żel do mycia PliwaFem F to mi pomógł na odparzenia, stary nie dawał rady.
 
@Annar05 jeśli potrzebujesz pomocy to pisz na priv :)

8599sek27f3kxupf.png
 
Dziewczyny doradzcie mi bo mam mętlik w głowie
Jestem aktualnie na tyg urlopie i chciałam w tym czasie zadzwonić do kierowniczki i poinformować ja o moim stanie
Zależy mi właśnie na wykorzystaniu sytuacji,bo jak za tydz wrócę,oni już ochłoną,oswoja się i będą już kogoś szukać,to jest prywaciarz i specjalnie zatrudnia "starsze"osoby żeby już nie zaciazyly,a tu proszę taka niespodzianka
Wiem że lepiej osobiście poinformować,ale nie m odwagi,ciężką mam kierowniczke
 
Dziewczyny doradzcie mi bo mam mętlik w głowie
Jestem aktualnie na tyg urlopie i chciałam w tym czasie zadzwonić do kierowniczki i poinformować ja o moim stanie
Zależy mi właśnie na wykorzystaniu sytuacji,bo jak za tydz wrócę,oni już ochłoną,oswoja się i będą już kogoś szukać,to jest prywaciarz i specjalnie zatrudnia "starsze"osoby żeby już nie zaciazyly,a tu proszę taka niespodzianka
Wiem że lepiej osobiście poinformować,ale nie m odwagi,ciężką mam kierowniczke
A czy twoja praca tego wymaga? Nie wiem jak to wygląda w Polsce ale w uk musisz poinformować pracodawce min 4miesiace przed rozwiązaniem.. więc jeśli to taka ciężka kierowniczka A np moja praca by nie wymagała zmiany obowiązków to ja bym nie mówiła w ogole ;)
 
reklama
Witam Wrzesnioweczki :) Chcialabym niesmialo do Was dolaczyc. Podczytuje Was juz od jakiegos czasu, ale z powodu wczesnieszych niepowodzen chcialam poczekac do pierwszego skanu. I tak dzis rano po raz pierwszy zobaczylam bijace serduszko mojego malenstwa. Bardzo sie ciesze i mam nadzieje, ze tym razem sie uda. Ciaza wydaje sie nieco mlodsza, bo malenstwa ma ok 5 mm i powiedziano mi ze to ok 6t1d, a z OM powinno byc 6t6d, ale cykle mam nieco dluzsze ok 30-31 dni i wydaje mi sie, ze owulacja nieco pozniej mi wypada tj. ok 18dc.

Gratuluje wszystkim mamusiom, ktore dzis rowniez widzialy swoje male serduszka :)
Witamy witamy [emoji6]

Napisane na SM-J530F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry