reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Dziewczyny spokojnie z ta tarczyca. Teraz sa nowe wytyczne, zachodnie, dlatego endokrynolog nic nie robi z tarczyca'2 i wiecej. Dopiero jak przekroczy normy. To, ze lekarze pilnuja tarczycy w granicach 1-1,5 to ich dobra wola i glebsza znajomosc tematu. Jednak wachania tarczycy tak szybko nie zabijaja ciazy. Najpierw prowadza do wad rozwojowych zwlaszcza mozgu. Dopiero tsh od 10 w zwyz moze powodowac poronienia. Ja w ciazy miewam tsh w granicach 5. Moje dzieci zyja i maja sie dobrze. To kilka takich info od endo, z ktorym niedawno gadalam na serio, wyjasnila mi kilka kwestii. I oczywiscie jak najbardziej namawiam, by tsh kontrolowac i lekami okielznac. Tym bardziej, ze ciaza sluzy skokom tsh.
 
@Destino a powiedz mi czy stres i nerwy mogły mieć wpływ na ten skok? Niegdy nie zaglebialam się w tym temacie bo zawsze wyniki były dobre. Czy teraz na własną rękę jakoś mogę wspomóc sobie tą tarczyce witaminy dieta? Chcę 5 listopada powtórzyć badanie i już 8 pójść spokojnie na wizytę
 
Mi też wyszły dodatnie tylko p/p beta2glikoproteinie i tylko na podstawie tego wyniku plus historii poronień, lekarz zdecydował o przyjmowaniu heparyny i acardu w kolejnej ciąży a w kartę wpisał podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego...
Ja poronien nie miałam zobaczymy co na to mój gin 6go mam wizyte a od kiedy brałas heparyne i acard od pozytywnego testu czy wcześniej?
 
@Takaja123 stres dziala na nadnercza. Wytwarza sie wtedy kotyzol. Jedo duza ilosc moze miec wplyw na tsh. Zwlaszcza na skoki tsh. Mysle jednak, ze to musialoby dlugo trwac by osiagnac taki efekt. A dieta? Owszem. Poczytaj sobie co nie slyzy niedoczynnosci tarczycy. Jest duzo artykulow na necie. Przede wszystkim unikasz soi, toffu, i duzo innych produktow
 
@Destino dziękuję za podpowiedź na pewno poczytam i powtórzę badania i zobaczę czy coś się zmieniło. Czekam jeszcze na wynik Antykoagulant toczniowy. Troszkę przestraszył mnie ten wynik TSH ale troszkę wyluzuj i poczekam do wizyty :)
 
@Destino dziękuję za podpowiedź na pewno poczytam i powtórzę badania i zobaczę czy coś się zmieniło. Czekam jeszcze na wynik Antykoagulant toczniowy. Troszkę przestraszył mnie ten wynik TSH ale troszkę wyluzuj i poczekam do wizyty :)
@Takaja123 ale Twój wynik nie jest jakis dramatyczny , ale tak jak @Destino pisze, warto go kontrolowac. Tsh jest bardzo chwiejne. Ja mam teraz 1.8, ale w pierwsza ciaze zaszlam z tsh 2.80 bo nikt mi nie mowil, ze to zle. W ciazy sama sie upomnialam o badanie tsh i zrobilan je w 16tyg gdzie bylo 3.23 ! Dziecko zylo i rozwoj byl ok. Potem dostalam leki zeszlam do 2 ale urodzilam w 23tc co nie mialo z tsh nic wspolnego. Mi lekarz nawet mowil, ze winic tsh za poronienia porody przedwczesne obumarcia itp możemy nawet od wyniku ok 20 !. Wiec nie denerwuj sie tylko pogadaj z lekarzem, moze wlaczy jakies leki.
Mi tez tsh skacze musze wstawac nad ranem brac lek bo jak wezme np ok 7-8 to ostatnio w bdaniu wyszlo mi 2.8 ! A później dwa razy powtarzane , tabletki wczesniej wzięte i tsh 1.8 , ale lekarka tez mowila ze moze miec na to wplyw stres. Wiec warto powtarzac te badanie.
 
Roki zapytam cie o witaminy, masz mutacje mthfr? Ja mam obir w hetero i wlasnie sie zastanawiam jakie brac, tu e uk nir moge znalezc nic bez kwasu foliowego i ogolnie wit z grupy b ktore biore metylowane z osobna, ale zaczynam sie martwic bo to juz zaraz 2 trymestr, dzis 12+0 i pasowaloby gutkowi troche innych witamin jak cynk itp dorzucic a ciezko zeby polykac 15 tabletek dziennie bo juz z 3 mam problem :( i nie wiem, myslalam zeby wziac zwykle witaminy ciazowe i dodatkowo lykac swoje metyle, ale na fb na grupie po stratach dziewczyny wszystkie odradzaja takiego czegos, ze ponoc homocysteina strasznie skacze, zeby zostac przy metylach plus magnez i zdrowo jesc ale ja sie boje ze to za malo i jestem troche zalamana bo nie wiem co robic. Moze ktoras jeszcze dziewczyna sie wypowie na ten temat?

Ja mam nadczynność tarczycy uregulowana i moja gin jak i Endo mówiły ze nie muszę brać pakietu wit tylko wystarczy właśnie brać metyle , magnez , dha, wit b complex . A i wit D . Ja nie mogę jodu wiec mam okrojony wybór ale mówiły ze to w zupełności wystarczy
 
reklama
@Destino a powiedz mi czy stres i nerwy mogły mieć wpływ na ten skok? Niegdy nie zaglebialam się w tym temacie bo zawsze wyniki były dobre. Czy teraz na własną rękę jakoś mogę wspomóc sobie tą tarczyce witaminy dieta? Chcę 5 listopada powtórzyć badanie i już 8 pójść spokojnie na wizytę

Stres zazwyczaj obniża tsh , warto sprawdzić pozostałe parametry czyli ft4 i ft3. Bo tsh jak to mówią z opóźnieniem reaguje . Nie martwiłabym się jeśli pozostałe będę ok.
 
Do góry