reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania 2019!

1

174974

Gość
Cześć! Założyłam już teraz ten wątek z myślą o tych kobietach, które jeszcze nie starają się ale zaczynają starania od 2019 roku z różnych przyczyn. My z mężem zaczynamy starania najwcześniej w lutym ze względu na poronienie, które wystąpiło u mnie na początku października.
Mam nadzieję, że tutaj będzie miło, będzie wsparcie, luźne pogaduchy a jak już ma być krytyka to z klasą i kulturą, bez obrażania.
To co, łączymy się? Ja mam na imię Gosia, ja 21 lat, mąż 30lat, cykli starań 25 za nami, teraz przerwa. Na 'koncie' ciąża pozamaciczna, ciąże biochemiczne i ostatnio podejrzenie ciąży zaśniadowej.


Pamiętajcie, stawiamy na miłą atmosferę - ZERO KWASU! :)

Tabelka staraczek na 2019! :)
1. @SalsaPL
Imię, 39 lat, miasto
Nast. @ - 20.01.2018
Cykl starań -
Dzieci - 1 dziecko (19l)


2. @martoosia04
Marta, 31 lat, Poznań
Nast. @ - 21/12/2018
Cykl starań - 7
Dzieci - 2 synków
Udało się za 7 cyklem! <3

3. @Migdalove
Gosia, 21 lat, Malbork
Nast. @ - 31.01.2019
Cykl starań - 26 (przerwa do odwołania)
Dzieci - 4 aniołki [*]

4. @natalia1826
Natalia, 25 lat, zachodniopomorskie
Nast. @ - 21.12.2018
Cykl starań - 3
Dzieci - poronienie 22tc

5. @Ann89
Imię, wiek, miasto
Nast. @ -
Cykl starań -
Dzieci -

6. @BB_Anna
Anna, 36 lat, Szczecin
Nast. @ - 27.12.2018
Cykl starań - 5
Dzieci - syn 5l.

7. @Ela93
Ela, 25 lat, Ostrowiec Świętokrzyski
Nast. @ - 07.01.2019
Cykl starań - 1 (po poronieniu)
Dzieci - 1 aniołek

8. @Ewelina @
Ewelina, 33 lata, Pomorskie
Nast. @ - 05.01.2019
Cykl starań - 17
Dzieci - 1 poronienie, 3 zdrowych

9. @Integral
Ania, 32, Białystok
Nast. @ - 20.12.2018
Cykl starań - 1
Dzieci - syn 14l., córka 18 miesięcy

10. @buterrfly
Żaneta, 20, lubuskie
Nast. @ - 28.01.2019
Cykl starań - start w grudniu 2019
Dzieci - brak

11. @Kati 5805
Kasia, 33lata, lubelskie
Nast. @ -07.01.2019
Cykl starań - 1
Dzieci - brak

12. @Agu1531
Agnieszka, 27l, Salzburg / Wałbrzych
Nast. @ - 10.01.2019
Cykl starań - 6 (przerwa do odwołania)
Dzieci - synek 7l.

13. @Estta
Imię, wiek, miasto
Nast. @ -
Cykl starań -
Dzieci -

14. @flor87
Imię, 31 lat, miasto
Nast. @ - 31.01.2019
Cykl starań - 16
Dzieci - brak

15. @Jivka
Imię, 30 lat, Trójmiasto
Nast. @ - 20.01.2019
Cykl starań - 1
Dzieci - córka

16. @sawcia92
Monika, 26 lat, Wołomin
Nast. @ - 16.12.2018
Cykl starań - start marzec/kwiecień 2019
Dzieci - córka 1 rok

17. @umi2
Anna, 28 lat, podkarpackie
Nast. @ - 01.02.2019
Cykl starań - 9
Dzieci - syn 9l.

18. @Zani2407
Imię, wiek, miasto
Nast. @ -
Cykl starań -
Dzieci -

19. @Xinak
Imię, wiek, miasto
Nast. @ -
Cykl starań -
Dzieci -

20. @Lovi23
Imię, wiek, miasto
Nast. @ -
Cykl starań -
Dzieci -

21. @madzia14
Imię, wiek, miasto
Nast. @ -
Cykl starań -
Dzieci -

22. @martini6
Imię, wiek, miasto
Nast. @ -
Cykl starań -
Dzieci -

23. @Loli05
Imię, wiek, miasto
Nast. @ -
Cykl starań -
Dzieci -


24. @92Tynka92
Imię, wiek, miasto
Nast. @ -
Cykl starań -
Dzieci -

25. @Betii35
Beata, 35 lat, miasto
Nast. @ - 20.12.2018
Cykl starań - 6
Dzieci - 1 synek

26. @M_8911
Magdalena, lat 29, Dolnośląskie
Nast. @ - 21.12.2018
Cykl starań - 1
Dzieci - córka 7 i 5 lat

27. @Sylwcia35
Sylwia, 35 lat, łódzkie

Nast. @ - 28.12.2018
Cykl starań - 8
Dzieci - cóka 11l., syn 8l.


28. @aga9921
Agata, 35 lat, łódzkie

Nast. @ - 20.12.2018
Cykl starań - start styczeń/luty 2019
Dzieci - syn 8l.


29. @Agus_86
Imię, 32 lata, Kraków
Nast. @ -
Cykl starań - start maj 2019
Dzieci -

30. @doomi03
Dominika, 26 lat, Wrocław
Nast. @ - 25.12.2018
Cykl starań - zawieszone
Dzieci - brak
31. @nikolka1203
Nikola, 21 lat, okolice Warszawy
Nast. @ -
Cykl starań - 12 cykli bez zabezpieczenia, 1 cykl starań
Dzieci - brak, 1 poronienie w 7tc
32. @Magdalena2991
Magdalena, 27 lat, Warszawa
Nast. @ - 22.01.2019
Cykl starań - 4
Dzieci - brak

33. @Akacha
Kasia, 31 lat, Warszawa
Nast. @ - 08.01.2019
Cykl starań - 1
Dzieci - 2

34. @Niutka43
Monika, 43 lata, Kujawko - Pomorskie
Nast. @ - 09.01.2019
Cykl starań - 6
Dzieci - 3 (11 l., 15 l., 20 l.)







Wiedza przydatna dla staraczki! :)

1.) O cyklu kobiecym...
Dodaję ten artykuł, ponieważ nie raz spotkałam się na wątkach staraczkowych, gdzie niektóre kobiety gubiły się w temacie cykli. Nie ma czego się wstydzić! Ale za to warto poczytać. :) Link:
Link do: O cyklu kobiecym - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet


2.) Planowanie ciąży - czyli o kwasie foliowym
Link do: Planowanie ciaży - czyli o kwasie foliowym - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet


Link do: Nowe rekomendacje przyjmowania folianów u kobiet w wieku rozrodczym - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

3.) Jak "to" zrobić, żeby "to zrobić"? Czyli jak zajść w ciążę? :) Odsyłam do artykułu:
Link do: Jak "to" robić, żeby "to" zrobić? - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

4.) Jak "przygotować się" do ciąży?
Czyli to co nas staraczki ineresuje. :)
Link do: Jak "przygotować się" do ciąży? - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

5.) To z czym borykają się staraczki i nie tylko...
Torbiele jajników, poronienia, PCOS, endometrioza itp...

Link do: Jestem kobietą po stracie - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

Link do: O chorobach tarczycy - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

Link do: Poronienie - przyczyny, statystyki i postępowanie - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

Link do: Torbiele jajników - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

Link do: Zespół policystycznych jajników - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

Link do: Endometrioza - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

Link do: Tyłozgięcie macicy - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

6.) O niepłodności...
Link do: Kilka słów o niepłodności - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

Link do: Przyczyny niepłodności - niepłodność u kobiet | INVICTA

Link do: Niepłodność męska: informacje i przyczyny | INVICTA

6a.)Diagnostyka kobiety i mężczyzny
Czyli badanie nasienia, AMH, INHIBINY, AFC, badanie hormonów itp...


Link do: Diagnostyka kobiety i podstawowe badania | INVICTA

Link do: Badanie nasienia - informacje, koszty | INVICTA

Link do: Diagnostyka pary: badania płodności kobiety i mężczyzny | INVICTA

7.) Rezerwa jajnikowa czyli o AMH
Link do: Nowe rekomendacje przyjmowania folianów u kobiet w wieku rozrodczym - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

8.) Co zrobić, gdy spóźnia się miesiączka?
Staraczki wiedzą co zrobić... ;) Zrobić test! :) Ale która z nas nie miała sytuacji, gdzie spóźnia się miesiączka a ciąży nie ma...? Mało która. ;) Dlatego warto poczytać. :) Link:
Link do: Co zrobić, gdy „spóźnia się miesiączka”? - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

9.) Kiedy zgłosić się do ginekologa?
To pytanie pojawia się bardzo często na forum. Jedne kobiety piszą, że pójdą dopiero około 8tc a inne idą niedługo po pozytywnym teście ciążowym. Nie negujmy którejś z tych decyzji! Dlaczego? Przeczytaj artukuł:
Link do: Kiedy zgłosić się do ginekologa? - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

10.) Jak przygotować się do wizyty u ginekologa i w którym dniu cyklu się wybrać?
Link do: Jak przygotować się do wizyty u ginekologa? I w jakim dniu cyklu się wybrać? - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

11.) Hipotetyczna Hania, czyli opowiadanie o wczesnej ciąży (0-4 tygodnie) z dawką wiedzy medyczno/biologicznej.
Link do: Hipotetyczna Hania - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

12. 7 najczęstszych objawów wczesnej ciąży.
Link do: 7 najczęstszych objawów wczesnej ciąży - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

13.) O testach ciążowych i beta hCG.

Link do: Testy ciążowe - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

Beta hCG, co oznacza poziom hCG, jakie są normy i kiedy wykonać domowy test ciążowy. Link:
Link do: Beta hCG w ciąży. Co oznacza poziom hCG i jakie są normy hCG?
Normy beta hCG
Beta hCG w ciąży rośnie z dnia na dzień. Przyjmuje się, że wynik poniżej 5 mIU/ml oznacza, że kobieta nie jest w ciąży. Powyżej 5 mIU/ml - że z pewnością jest. Każde laboratorium ma inne normy beta hCG, zależne od urządzeń oraz odczynników, które są wykorzystywane przy wykonywaniu badania. Do wyników powinne być więc dołączone zakresy norm aktualne dla danego laboratorium.
Pomimo tych drobnych różnic przyjmuje się pewne normy ogólne. Jak kształtują się normy beta hCG w ciąży.


upload_2018-12-15_10-13-55.png


13.) Kiedy już ujrzałaś upragnione || ...
Link do: USG wczesnej ciąży - jak interpretować? - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

Link do: Co powinna zmienić w życiu kobieta w ciąży? - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

Link do: Przeziębienie w ciąży - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

Link do: Konflikt serologiczny - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

Link do: Ciąża ektopowa - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

Link do: Co wpływa na obraz usg w ciąży - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

Link do: Cukrzyca ciążowa - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

Link do: Piękna w ciąży cz. 1 : Włosy - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

Link do: Piękna w ciąży cz. 2: Depilacja - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

Link do: Kobieta w ciąży a zwierzęta domowe - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Mam na imię Żaneta. Mam 20 lat, z narzeczonym planujemy dziecko.. Chcielibyśmy zacząć starania końcem 2019 lub początkiem 2020. Mam nadzieję, że mogę się dołączyć !
Póki co próbuje z moim ginekologiem unormować hormony, wysoki testosteron i podwyższona prolaktyna. Lekarz ostatnio na usg zobaczył polipa lub mięśniaka więc czekam co na następnej wizycie w grudniu mi powie ! Miałam również podejrzenie PCOS.
Póki co na codzień pracuje, a w weekendy studiuje zaocznie [emoji6]

Gosiu- życzę Ci aby wkońcu wyszło dla Was słońce i żebyście doczeli się z mężem wielkiego małego Szczęścia

Mam nadzieję, że troszkę Nas tu będzie! Bo w kupie siła [emoji12]
 
Mam na imię Żaneta. Mam 20 lat, z narzeczonym planujemy dziecko.. Chcielibyśmy zacząć starania końcem 2019 lub początkiem 2020. Mam nadzieję, że mogę się dołączyć !
Póki co próbuje z moim ginekologiem unormować hormony, wysoki testosteron i podwyższona prolaktyna. Lekarz ostatnio na usg zobaczył polipa lub mięśniaka więc czekam co na następnej wizycie w grudniu mi powie ! Miałam również podejrzenie PCOS.
Póki co na codzień pracuje, a w weekendy studiuje zaocznie [emoji6]

Gosiu- życzę Ci aby wkońcu wyszło dla Was słońce i żebyście doczeli się z mężem wielkiego małego Szczęścia

Mam nadzieję, że troszkę Nas tu będzie! Bo w kupie siła [emoji12]
Super, że dołączyłaś! :) Fajnie, że zaczęliście starania od takiej strony. :) Ja niestety zanim trafiłam na godnego lekarza to przeszłam swoje. Dopiero od ponad roku mam normalne cykle, wcześniej były 40,50,60 a nawet ponad 90 dniowe. Mnóstwo diagnoz, nawet taka, że to taka moja natura. ;) Koniec końców mam słabą tarczycę, którą leczę i leczyć będę do końca życia chyba. :) Jeszcze miałam incydent z za wysoką prolaktyną, guzem przysadki dokładnie, ale już się unormowało wszystko, guz zniknął. :)
 
Super, że dołączyłaś! :) Fajnie, że zaczęliście starania od takiej strony. :) Ja niestety zanim trafiłam na godnego lekarza to przeszłam swoje. Dopiero od ponad roku mam normalne cykle, wcześniej były 40,50,60 a nawet ponad 90 dniowe. Mnóstwo diagnoz, nawet taka, że to taka moja natura. ;) Koniec końców mam słabą tarczycę, którą leczę i leczyć będę do końca życia chyba. :) Jeszcze miałam incydent z za wysoką prolaktyną, guzem przysadki dokładnie, ale już się unormowało wszystko, guz zniknął. :)
Dobrze, że trafiłaś wreszcie na dobrego lekarza. Też miałam lekarza który stwierdził, że to taka moja natura. A u obecnego zostałam potraktowana poważnie.
Moje cykle wcześniej wahały się od 32-45 dni zdarzały się i 12-sto dniowe. I ostatni naturalny cykl był bezowulacyjny potwierdzony u gina.
Obecnie biore tabletki antykoncecyjne na zbicie testosteronu i ma to wyciszyć jajniki jeśli faktycznie mam PCOS , chociaż lekarz ostatnio stwierdził , że nie dokońca możemy o tym mówić ponieważ nie mam pęcherzyków na jajnikach( przy tym zespole musi być min. po 12 pęcherzyków na jajniku)
Zobaczymy co będzie po grudniowych badaniach , może już wrócę do normalnych cykli bez tabletek
 
Dobrze, że trafiłaś wreszcie na dobrego lekarza. Też miałam lekarza który stwierdził, że to taka moja natura. A u obecnego zostałam potraktowana poważnie.
Moje cykle wcześniej wahały się od 32-45 dni zdarzały się i 12-sto dniowe. I ostatni naturalny cykl był bezowulacyjny potwierdzony u gina.
Obecnie biore tabletki antykoncecyjne na zbicie testosteronu i ma to wyciszyć jajniki jeśli faktycznie mam PCOS , chociaż lekarz ostatnio stwierdził , że nie dokońca możemy o tym mówić ponieważ nie mam pęcherzyków na jajnikach( przy tym zespole musi być min. po 12 pęcherzyków na jajniku)
Zobaczymy co będzie po grudniowych badaniach , może już wrócę do normalnych cykli bez tabletek
Trzymam za to kciuki! :) Ja muszę umówić się teraz na wizyte kontrolną do lekarza. Ciekawe co tam. Przy ciąży miałam torbiel 5cm, na wizycie w październiku już miała 3cm, mam nadzieję, że powoli znika.
 
Trzymam za to kciuki! :) Ja muszę umówić się teraz na wizyte kontrolną do lekarza. Ciekawe co tam. Przy ciąży miałam torbiel 5cm, na wizycie w październiku już miała 3cm, mam nadzieję, że powoli znika.
Dokładnie lepiej , żeby sama się wchłonęła niż żeby tam ingerowali.. Trzymam kciuki , żeby nie było po niej śladu ! [emoji5]
Ja liczę , że mój nieproszony gość sam się złuszczy przy okresie
 
Hej ja planuje zacząć starania w 2020 dopiero ale chętnie dołączę jeśli mogę, myślę o tym intensywnie bo dość długo staraliśmy się o drugie dziecko, bardzo chciałabym mieć trojeczke i mam nadzieję że nie będę musiała aż tak długo się starać. Mam na imię Żaneta mam 28 lat dwóch synów 8 lat i drugi 4 miesiące. Mam endometrioze problemy z różnymi nawracajacymi cystami. W pierwszą ciaze zaszlam w 1 cyklu o druga staraliśmy się prawie rok i udało się po zastosowaniu stymulacji CLO z monitoringiem cyklu. Trzymam kciuki za Was za 2019 rok.
Może się wydawać dziwne że chciałabym tak szybko 3 dziecko jednak między synami jest duża różnica wieku i chciałabym żeby dwa maluchy miały raźniej niż mój straszak który "chował" się ze staruszkami :)
Pozdrawiam
 
My co prawda z M. w trakcie starań od 6 cykli i przed nami jeszcze jeden miesiąc do następnego roku, ale jeśli się nie uda w tym roku, to wpadnę i tu do kolejnych staraczek. Powodzenia każdej z nas.
 
Hej, chętnie dołączę mam na imię Justyna i mam 26 lat. Na koncie mąż i półtoraroczny syneczek Ignaś, o którego staraliśmy się 15 miesięcy. Mam nadzieję, że z drugim bobasem będzie szybciej. Intensywne starania zaczynamy mniej więcej od maja bo tak naprawdę to od porodu się nie zabezpieczamy i po prostu troszkę uważamy.
 
reklama
Do góry