reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Ooooch, przykro :( pytanie czy normy i metody badania w innym laboratorium są takie same...



Ok, tak na to nie spojrzałam, masz rację :) wzięłam tu wyciągnęła słowa profesora, w odniesieniu do mnie, ale ja faktycznie poszłam z wynikiem bety i progesteronu, który był super :)



Dziewczyny, wy tu jesteście skarbnica wiedzy. Czy poza takim sprawami jak zusy, umowy, itd, ogarnia któraś z Was temat płac? Dostałam wynagrodzenie za październik, które budzi mocno moje watpliowsci, a właściwie to, jak zostało wyliczone....
No u mnie np byl pecherzyk ale nie bylo widac zarodka,wiec ciaze biochemiczna wykluczyli.Byl pecherzyk z cialkiem zoltym dlatego podejrzewaja,ze progesteron nie byl na dobrym poziomie.Zazywam ten duphaston i czuje sie po nim super,a duzo osob mi mowilo,ze czulo sie fatalnie.Byc moze wlasnie dlatego czuje sie ok,bo wkoncu mam prawidlowa ilosc progesteronu.
 
reklama
Ale to był dopiero kształtujący się pęcherzyk, mało kto bada takie wczesne ciąże, temu nic nie widać.
Badałam w ciąży z synem. Najpierw nie było nic, później sam pecherzyk, w końcu zarodek, jeszcze później serduszko. Jeśli było u Ciebie widać pecherzyk to nie mogło być ciąży biochemicznej. Skoro beta spada może ciąża była nieco starsza niż Ci się wydaje i właśnie jesteś w trakcie poronienia. Jest w ogóle taka opcja? Ile to już minęło od poprzedniego poronienia?
 
@nnat. Będę miała po 20.00 wynik z drugiego laboratorium i z tej samej godziny co we wtorek. Ale nie łudzę się.

Zapytam lekarza jak to jest. Ale na usg nie było jeszcze widać pęcherzyka-zalążki - widocznie nie udało mu się zagnieździć-zarodkowi. Możliwe, ze macica nie była gotowa. Nie wiem. Lekarz ocenił to na niecały 4 tydzień.
Ja poroniłam 25.09 potem krwawiłam i plamilam jeszcze dwa tygodnie, seks który mógł przynieść ciąże był najwcześniej ok 23/24. (nic nie notowałam, ale mniej więcej od wtedy już się kochaliśmy bez zabezpieczenia regularnie). W potem gdy robiłam test tej bety musiało być więcej.

Niewiele z tego wymyślimy. Trzeba poczekać na okres (to nie będzie raczej osobnego krwawienia) , jak nie przyjdzie, zrobię za tydzień betę. Po nim pójdę u siebie na kontrole, a potem za te 4 tyg.do tego lekarza. Bardzo bym chciała zaraz po okresie się starać, ale może poczekamy po tym co teraz. O tej ciąży to się mogłam nawet nie dowiedzieć, gdy nie mój pomysł z testem, czy zeszła beta.

Na razie jestem super zmęczona i czuje, ze potrzebuje odpoczynku.
@Aneczka85_01 bo chciałam mieć wcześniej wynik, jutro jedziemy na urlop i chciałam moc to jakiś ogarnac. Z tego samego labo i tej samej godziny, tez będę miała, ale po 20:00.
 
Badałam w ciąży z synem. Najpierw nie było nic, później sam pecherzyk, w końcu zarodek, jeszcze później serduszko. Jeśli było u Ciebie widać pecherzyk to nie mogło być ciąży biochemicznej. Skoro beta spada może ciąża była nieco starsza niż Ci się wydaje i właśnie jesteś w trakcie poronienia. Jest w ogóle taka opcja? Ile to już minęło od poprzedniego poronienia?

Nie możliwe zeby był pęcherzyk przy becie poniżej tysiąc . A koleżanka miałam bete jakoś ok 50 chyba to nie mógł być pęcherzyk ciążowy widoczny na usg
 
Nie możliwe zeby był pęcherzyk przy becie poniżej tysiąc . A koleżanka miałam bete jakoś ok 50 chyba to nie mógł być pęcherzyk ciążowy widoczny na usg

Staram się to wszystkim napisać, ze nie było pęcherzyka-było coś widać, ze pęcherzyk zaczyna się kształtować takie zalazki. Chyba Wam muszę wrzucić zdjęcie.Zobacz załącznik 1042598
 
Ostatnia edycja:
Staram się to wszystkim napisać, ze nie było pęcherzyka-było coś widać, ze pęcherzyk zaczyna się kształtować takie zalazki. Chyba Wam muszę wrzucić zdjęcie.Zobacz załącznik 1042598
U mnie dokładnie przy becie 400 było widać jakieś "coś" z czego mogł sie rozwijac pecherzyk, przy becie powyzej 1000 bylo juz widac pecherzyk z cialkiem zoltym,a przy becie 8000 dalej bylo widac tylko pecherzyk,ktory nie urosl i nie pojawil sie zarodek.Dziwi mnie tylko ze beta rosła w normalnym tempie ale być może wlasnie niedobor progesteronu spowodowal ze sie nie rozwijal zarodek.
 
U mnie dokładnie przy becie 400 było widać jakieś "coś" z czego mogł sie rozwijac pecherzyk, przy becie powyzej 1000 bylo juz widac pecherzyk z cialkiem zoltym,a przy becie 8000 dalej bylo widac tylko pecherzyk,ktory nie urosl i nie pojawil sie zarodek.Dziwi mnie tylko ze beta rosła w normalnym tempie ale być może wlasnie niedobor progesteronu spowodowal ze sie nie rozwijal zarodek.

Beta na początku zawsze rośnie normalnie do momentu aż coś się nie stanie-np.zarodek nie przestanie się dzielić (zazwyczaj, bo jest wadliwy genetycznie). W późniejszej ciąży beta będzie rosła jeszcze przez jakiś czas nawet po obumarciu płodu.
 
reklama
Hej dziewczyny. Piszę do was ponieważ odebrałam wyniki z tarczycy. Nie rozumiem już kompletnie nic. 7pazdziernika byłam na badaniach i wyszło mi tsh 0.14 przy dawce 150 teraz miałam znowu robione wyniki i tsh 0.9 i dawka została nie zmieniona na mniejszą. Anty tpo znowu się trochę obniżylo czy to oznacza że hashimoto mi się "usypia"? Nie rozumiem tego że mimo zażywania dawki 150 wynik w ciągu miesiąca się ładnie wyrównał z 0.14 na 0.9 i mam nadal brać dawkę 150
 
Do góry