reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@nnat. Tez mialysmy podcinane wedzidelko 😊 Na szczęście u nas była chwila płaczu u chirurga i potem jakby sprawy nie było 😊
@Jivka my używamy dady złote te nowe i jak dla mnie rewelacja 😊 Ciekawe czy na 4 bedzie paseczek 😱
 
reklama
@nnat. Tez mialysmy podcinane wedzidelko [emoji4] Na szczęście u nas była chwila płaczu u chirurga i potem jakby sprawy nie było [emoji4]
@Jivka my używamy dady złote te nowe i jak dla mnie rewelacja [emoji4] Ciekawe czy na 4 bedzie paseczek [emoji33]
Właśnie teraz te fioletowe zmienili na złote, ale mimo że dziewczyny piszą że już tak nie walą, to polubiłam się z Lupilu. Są bardzo przyjemne, mięciutkie, nie takie sztywne jak cerata jak niektóre.
 
@Madlein niestety nie zrobię jutro testu bo dzisiaj nigdzie nie znalazłam 10 może jutro podjadę do dm albo Rossmanna i znajdę chociaż gdzieś 10 to zrobię w niedzielę z rana[emoji4]
 
Kochane pytanie. Mam przepisana przez lekarza heparynę. Mąż był wykupić i okazało się, że 10 zastrzyków to koszt ponad 80zl. Czy lekarz prywatny nie może wypisać recepty z refundacja?
 
Kochane pytanie. Mam przepisana przez lekarza heparynę. Mąż był wykupić i okazało się, że 10 zastrzyków to koszt ponad 80zl. Czy lekarz prywatny nie może wypisać recepty z refundacja?
Może wypisać. Ja miałam z R a chodziłam prywatnie. Po prostu musi się należeć refundacja i na to wyglada że musi gdzieś pracować na nfz np w szpitalu. Tak bym to myślała 🤔 ale mogę się mylić.
 
Może wypisać. Ja miałam z R a chodziłam prywatnie. Po prostu musi się należeć refundacja i na to wyglada że musi gdzieś pracować na nfz np w szpitalu. Tak bym to myślała 🤔 ale mogę się mylić.
To by oznaczało, że teoretycznie ten nie może. A jakby wystawił mi zaświadczenie, że muszę brać te zastrzyki to lekarz rodzinny może wystawić? Tam mam z tarczycą. Endokrynolog wystawił mi zaświadczenie, co przyjmuje i w jakich dawkach i teraz lekarz rodzinny może mi wypisywać l e t r o x bez problemu.
 
Kochane pytanie. Mam przepisana przez lekarza heparynę. Mąż był wykupić i okazało się, że 10 zastrzyków to koszt ponad 80zl. Czy lekarz prywatny nie może wypisać recepty z refundacja?
Może wypisać. Ale musi mieć podpisaną umowę z nfz. Chodziłam całą ciążę prywatnie ale miałam zalecenia od genetyka że mam brać więc miałam na R.
 
To by oznaczało, że teoretycznie ten nie może. A jakby wystawił mi zaświadczenie, że muszę brać te zastrzyki to lekarz rodzinny może wystawić? Tam mam z tarczycą. Endokrynolog wystawił mi zaświadczenie, co przyjmuje i w jakich dawkach i teraz lekarz rodzinny może mi wypisywać l e t r o x bez problemu.
Ja znowu nie miałam jak @Lu_cy zaleceń od genetyka bo miałam tylko PAI-1 i dwóch genetykow mi powiedziało że nie mam nawet przez to wskazań na Acard w ciąży. Ale byłam po dwóch poronieniach i moja Pani doktor na pewno wypisywalami na R że względu na obciążony wywiad. W sumie jak zobaczyłam w aptece że jest na R to nie sopytywalam już. A masz może badabia co potwierdzają mutacje.?
 
Ja znowu nie miałam jak @Lu_cy zaleceń od genetyka bo miałam tylko PAI-1 i dwóch genetykow mi powiedziało że nie mam nawet przez to wskazań na Acard w ciąży. Ale byłam po dwóch poronieniach i moja Pani doktor na pewno wypisywalami na R że względu na obciążony wywiad. W sumie jak zobaczyłam w aptece że jest na R to nie sopytywalam już. A masz może badabia co potwierdzają mutacje.?
Mam Pai-1 homo i mthfr a1298c hetero.

I urodziłam martwego synka w 8 miesiącu.
 
reklama
Kochane pytanie. Mam przepisana przez lekarza heparynę. Mąż był wykupić i okazało się, że 10 zastrzyków to koszt ponad 80zl. Czy lekarz prywatny nie może wypisać recepty z refundacja?

Jeśli ma podpisana umowę z NFZ to tak jesli nie to będzie problem. Mój lekarz tylko prywatnie i wystawił mi zaświadczenie o heparyne w ciąży dla lekarza rodzinnego i mam na refundację 😉
 
Do góry