reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie pomocy!!! Waga 11-miesięcznego dziecka

reklama
Nie wyobrażam sobie tego :p w ogóle wydaje mi się ze 11 miesięcy to trochę małe dziecko jk na podawanie mleka krowiego ale ja się nie znam w sumie :p
Ja od zawsze myslalam,ze takie mleko mozna podawac po ukonczonym roku. Lekarka powiedziala,ze juz od 6mc powinnam mala uczyc do zwyklego mleka🙈 moja starsza miala 16mc gdy zechciala pic takie mleko i pije do dzis, a mlodsza nie lubi a sila nie bede dawac bo sie rozchoruje dlatego caly czas karmimy sie mm i mam nadzieje,ze potrwa to jak najdluzej, a wagi przestana sie trzepiac, bo rozwija sie prawidlowo.
 
Dodalam zdjecie malej na chwile,moze bedzie latwiej ocenic :(
Niestety nie moge zmienic,nie mieszkam w PL i tu mamy jednego lekarza w swojej miejscowosci :(

Tak z ciekawości...gdzie to takie nowości zalecają? Tez nie mieszkam w Polsce ale na takie wymysły nie trafiłam.
Mm nie jest tu problemem. Ja mm podaje do roku, czasem nieco ponad. A później juz krowie. Chociaz kaszki mannę robiłam na krowim...jakos tak wychodziło.
Dieta nie jest tu problemem. Problemem jest radzenie żywienie dziecka mlekiem z chlebem. Za czasow mojej młodości taka dietę nazywano dieta ubogich...
Moje maluchy jadły tyle owoców ile chciały, tyle jedzenie ile chciały. Nie potrafie sobie wyobrazić żeby nie rozumiejącemu niczego dziecku odmawiać jedzenia.
Do pediatry po prostu chodź, kiwaj głowa na to co mówi a natychmiast po wyjściu z gabinetu zapomnij i rób swoje. Skoro mała się prawidłowo rozwija to co za problem?
Moja Gaba urodziła się z waga wyjściowa 4.400. Obecnie ma 2.5 roczku oraz wzrost i wage odpowiadające górnej granicy trzylatka. Nie jest gruba. Jest aktywna niczym szatan, wszędzie jej pełno. Jak potrzebuje zjeść dokładkę obiadu, a zdarza jej się, to jej dam. Wiem, ze spali w mgnieniu oka.
 
Ja od zawsze myslalam,ze takie mleko mozna podawac po ukonczonym roku. Lekarka powiedziala,ze juz od 6mc powinnam mala uczyc do zwyklego mleka🙈 moja starsza miala 16mc gdy zechciala pic takie mleko i pije do dzis, a mlodsza nie lubi a sila nie bede dawac bo sie rozchoruje dlatego caly czas karmimy sie mm i mam nadzieje,ze potrwa to jak najdluzej, a wagi przestana sie trzepiac, bo rozwija sie prawidlowo.
I masz racje:) zacznie chodzić to szybko jej waga się zatrzyma
 
Tak z ciekawości...gdzie to takie nowości zalecają? Tez nie mieszkam w Polsce ale na takie wymysły nie trafiłam.
Mm nie jest tu problemem. Ja mm podaje do roku, czasem nieco ponad. A później juz krowie. Chociaz kaszki mannę robiłam na krowim...jakos tak wychodziło.
Dieta nie jest tu problemem. Problemem jest radzenie żywienie dziecka mlekiem z chlebem. Za czasow mojej młodości taka dietę nazywano dieta ubogich...
Moje maluchy jadły tyle owoców ile chciały, tyle jedzenie ile chciały. Nie potrafie sobie wyobrazić żeby nie rozumiejącemu niczego dziecku odmawiać jedzenia.
Do pediatry po prostu chodź, kiwaj głowa na to co mówi a natychmiast po wyjściu z gabinetu zapomnij i rób swoje. Skoro mała się prawidłowo rozwija to co za problem?
Moja Gaba urodziła się z waga wyjściowa 4.400. Obecnie ma 2.5 roczku oraz wzrost i wage odpowiadające górnej granicy trzylatka. Nie jest gruba. Jest aktywna niczym szatan, wszędzie jej pełno. Jak potrzebuje zjeść dokładkę obiadu, a zdarza jej się, to jej dam. Wiem, ze spali w mgnieniu oka.
W PLnie mialam z niczym problemu :(
Ale odkad jestesmy w NL to ciagle sie czegos trzepiaja.
Ja moim dzieciom tez nie bronie jesc,jedza co to na co maja ochote i ile chca. Kiedy maja dosc to odkladaja i na sile nie wpycham. Mala sie urodzila prawie 4kg,juz jak miala 4mc to byla wielka afera bo wazyla 8315, po 7mc kolejna wizyta(opozniona z powodu COVID) i jeszcze wieksza afera ehhh. Moja mala kaszka manna plula, dalam sprobowac od starszej bo do dzis pije- wiec nie jest gotowa, woda nie zamierzam jej poic bo predzej bym zaszkodzila niz pomogla... trafila nam sie staroswiecka lekarka i tyle. Zawsze robilam tak,ze wysluchalam przytaknelam a i tak robilam po swojemu,ale teraz tak na mnie nakrzyczala jakbym naprawde krzywde wlasnemu dziecku zrobila, a ona nie je duzo wedlug mnie, a mleka nie zjada nawet 500 ml w przeciagu dnia. Je duzo warzyw i owocow w roznych postaciach, nie jada smazonego tylko gotowane lub duszone- je wszystko co my tylko niektore ma zamienniki dla jej dobra i tego malego zoladeczka- nie chcialabym jej niczym zaszkodzic ehh...
Moja starsza ma 15.5kg, 3 latka i niby za malo🙈 jedna za malo druga za duzo, nadazyc nie idzie🤷‍♀️tez jest jak maly szatan 😅wszedzie wlezie,wszedzie jej pelno. najwazniejsze,ze obie rozwijaja sie prawidlowo- jednak ciekawa bylam opini innych mam.
 
Jak zacznie biegać to zgubi.

Mojej przyjaciółki dzieci były taaaaakie grubaski, jej córka na pewno ważyła więcej niż 10 kg do roku.
Jej syn ma 8 mc i waży 13 kg.

Córka ma 6 lat i chuda jak szczypior. Przez to że była grubiutka później zaczęła chodzić, ale myślę że to nie reguła, bo młody jest jeszcze grubszy, a już śmiga na stojąco przy szafkach.

Nie przejmuj się, rób swoje, a córka wygląda na zdrowa i zadowolona.
 
Niestety nie mam mozliwosci konsultacji z innym lekarzem- nie mieszkam w PL. Jutro bede rozmawiala z PL pediatra i zobaczymy co ona powie,dzis kazala wyslac sobie zdjecie malej,jadlospis i jutro bedzie konsultacja telefoniczna. Druga rzecza ktora zrobilam, to udalam sie po porade do dietetyka dzieciecego, ale ona tez powiedziala,ze w malej menu nie ma czego zmniejszac lub zmieniac,bo wszystko jest tak jak powinno byc. Tylko to juz drugi raz jak sie nas trzepia, wczesniej bylo,ze na 4 mc wazyla 8315 i tez problemy,kazala juz diete rozszerzac i dopajac woda- oczywiscie olalam sprawe, bo diete zaczelam rozszerzac po 6mc moja mala nie byla gotowa wczesniej no i byla malusia wiec sie balam. Powiedzialam jej,ze ja jestem mama i ja jestem z nia 24h wiec wiem najlepiej czego mala potrzebuje to uslyszalam,ze ona jest lekarzem,a moim obowiazkiem jest sie stosowac do jej zalecen dla dobra dziecka [emoji2356]
Poproś dietetyczkę, by na piśmie ci dała, że dziecko odżywia się prawidlowo
 
Jak zacznie biegać to zgubi.

Mojej przyjaciółki dzieci były taaaaakie grubaski, jej córka na pewno ważyła więcej niż 10 kg do roku.
Jej syn ma 8 mc i waży 13 kg.

Córka ma 6 lat i chuda jak szczypior. Przez to że była grubiutka później zaczęła chodzić, ale myślę że to nie reguła, bo młody jest jeszcze grubszy, a już śmiga na stojąco przy szafkach.

Nie przejmuj się, rób swoje, a córka wygląda na zdrowa i zadowolona.
Dziekuje❤
Jest wesolym, bardzo energicznym lobuziakiem 😍
 
reklama
Do góry