reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z zasypianiem u 2 miesięcznego dziecka

Wracam ponownie bo juz nie mam sił i pomysłów. Mój synek od wczoraj na porcje zjada 30 lub 40 ml i więcej nie chce nawet w wózku nie chce dokończyć porcji. W nocy lacznie zjadl 200 ml podzielone na 3 porcej po 70 ml kazda. Nie plakak i nie prezyl sie po prostu zjadl i wyplul smozek i koniec.Nie pręży się przy jedzeniu.. byłam u innego pediatry alergologa i wg nich jest wporzadku skoro przybiera. Przez 2 tyg przybrał 150 g ale to jeszcze wtedy gdy jadł trochę więcej tzn na porcje 40 ml i kolejne 40 ml kończył dojadac w wózku. Zadzwoniłam w desperacji do pediatry z przychodni oczywiście przez telefon porada bo nie pozwoliła przyjechać wysluchala i zalecila bebilon pepti. Podaje od dzisiaj ale kręci się bo niedobre.przez 1.5 godziny walczyłam i wypił niecałe 60 ml... od rana tylko 100 ml łącznie i trochę wody. Wodę to nawet chętnie ssie a jak szybko podam mleko to pluje tym pepti ale wczoraj po bebiko było podobnie.. usg mamy zrobione mocz tez morfologie i z krwi na alergie mleka krowiego tez i na nietolerancje laktozy. Czekam na wyniki tego ostatniego. Żelazo w dolnej granicy ma 68 a norma od 69. Nie wiedzę aby go bardzo brzuszek bolał. Nie pręży się przy karmieniu tylko ewidentnie nie chce jeść . Podaje espumisan i dicoflor. Wyniki na alergie wyszły niby w normie ale nie wiem cy to dobre badanie zrobiłam bo czekałam tylko 1 dzień na wynik a lekarz powiedział ze u tak małego dziecka wynik jest niemiarodajny jedynie przejście na mleko specjalne i obserwacja czy objawy ustępują a pozniej znow przejscie na zwykle mleko daje diagnozę. Boże nie wiem co robić. Przecież on mi się odwodni nA wet nie marze aby przybrał coś. Siku póki co robi tak to jest pogodny śmieje się trochę płacze ale to normalne. Tylko to jedzenie. ... plakac mi się chce ale nawet na to nie mam już siły! !!!
A jaką jest ferrytyna. Przy anemii dziecko nie chce jeść. Skoro niskie żelazo, to może spadła ferrytyna. A co z nutramigenem?
A crp? Małe dzieci przy wszelkich infekcjach ograniczają lub odmawiają jedzenia
 
reklama
Przy tak niskim żelazie pediatra zalecił jego suplementację?
U mojego wcześniaka ładnie poziom odbudowaliśmy podając actiferol.
 
Crp jest ok. Ferratyny nie zrobiłam bo sama te badania robiłam i zwyczajnie nie wiedziałam że trzeba. Dwóch pediatrów widziało wyniki i obaj powiedzieli ze są ok. Tłumaczyli ze hemoglobina jest przecież w normie ok. 11. Jedna powiedziała ze po żelazie dziecko boli brzuszek i naj pierwszy dala bebilon pepti ale on mi go nie chce pic . Nie wiem czy bebiko by pil...
 
Nutramigen to nie to samo co pepti?pepti jest na alergie mleka krowiego.
Pepti nie jest na alergię. To bardziej pocięte mleko krowie, czyli długie łańcuchy bialek pocięte na krótsze, by było łatwiej przyswajalne. Nutramigen jest bez recepty. To już hydrolizat kazeiny, a nie mleko. Najbardziej przyswajalny jest neocate. To też hydrolizat białka. Składa się z prostych łańcuchów aminokwasow. Można dostać na receptę, kosztuje wtedy ok 5 PLN, bez recepty ok 150pln za puszkę 400. Powinnaś spróbować nutramigen. Jak na nim dziecko jest spokojniejsze, to warto poprosić o neocate. Nie mam już w domu, by ci dać spróbować. Ale nawet pediatra może ci wypisać receptę.
 
Ale on nawet na bebiko pro plus był spokojny tylko zmniejszal porcje mleka .dobowo wychodziło około 500 600 a ostatnio nawet i 700 ml się trafiło. Od wczoraj bardzo mało jadl. Tak jak pisalam 30 40 ml na porcje. Żadnych wysypek nie miał. Ze spaniem było o wiele lepiej. Tylko to niejedzenie. .... teraz mąż karmi a on się drze wnieboglosy! !!
 
A stopniowo przeszłaś na to mleko czy od razu. Nie mam doświadczenia z mm, ale chyba tak się robi.
Można mieć hemoglobinę w normie a obniżone żelazo. Mój syn wielokrotnie tak miał, dlatego neonatolog a w późniejszym wieku ja czy pediatra zawsze robiliśmy badania oddzielnie żelaza i nie kierowaliśmy się tylko poziomem hemoglobiny.
Oglądał ktoś wędzidełko małego? Może tu problem, bo źle nawet butelkę chwyta i stąd małe porcje. Nie pamiętam czy pisałaś wcześniej o problemach z piersią i dlatego przeszłaś na mm. Moze wizyta u neurologopedy? Ważyłaś go w końcu i wiesz jak przybiera, czy są równomierne przyrosty?
 
Ostatnia edycja:
A stopniowo przeszłaś na to mleko czy od razu. Nie mam doświadczenia z mm, ale chyba tak się robi.
Można mieć hemoglobinę w normie a obniżone żelazo. Mój syn wielokrotnie tak miał, dlatego neonatolog a w późniejszym wieku ja czy pediatra zawsze robiliśmy badania oddzielnie żelaza i nie kierowaliśmy się tylko poziomem hemoglobiny.
Oglądał ktoś wędzidełko małego? Może tu problem, bo źle nawet butelkę chwyta i stąd małe porcje. Nie pamiętam czy pisałaś wcześniej o problemach z piersią i dlatego przeszłaś na mm. Moze wizyta u neurologopedy? Ważyłaś go w końcu i wiesz jak przybiera, czy są równomierne przyrosty?
Przytył od 30 czerwca 600 g z tego tylko około 200 przez ostatnie 2 tygodnie. Wychodzi na to ze przez pierwsze tygodnie lipca przybieral nawet po 200 g tygodniowo.
 
reklama
A stopniowo przeszłaś na to mleko czy od razu. Nie mam doświadczenia z mm, ale chyba tak się robi.
Można mieć hemoglobinę w normie a obniżone żelazo. Mój syn wielokrotnie tak miał, dlatego neonatolog a w późniejszym wieku ja czy pediatra zawsze robiliśmy badania oddzielnie żelaza i nie kierowaliśmy się tylko poziomem hemoglobiny.
Oglądał ktoś wędzidełko małego? Może tu problem, bo źle nawet butelkę chwyta i stąd małe porcje. Nie pamiętam czy pisałaś wcześniej o problemach z piersią i dlatego przeszłaś na mm. Moze wizyta u neurologopedy? Ważyłaś go w końcu i wiesz jak przybiera, czy są równomierne przyrosty?
Ale to synek miał gorszy apetyt przy tym niskim zelazie? I czy był on poza normą czy w dolnej granicy normy?
 
Do góry