reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysoki cukier na czczo

98 to już cukrzyca ciążowa. Powinnaś dostać od razu glukometr od diabetologa i wprowadzić dietę. Jeśli nie byłaś i diabetologa to idź, chociażby prywatnie. Ja miałam zdiagnozowana cukrzycę przy jednorazowym wyniku 92 i dobrze że poszłam do specjalisty na własną rękę (gin nie widział problemu) bo potem z cukrem było tylko gorzej, im starsza ciąża tym bardziej szalał. Pod koniec miewałam rano po 110, po posiłkach czasem za dużo, skończyło się na insulinie. Więc działaj.
A też miałaś taki wynik na początku ciąży?
 
reklama
98 to już cukrzyca ciążowa. Powinnaś dostać od razu glukometr od diabetologa i wprowadzić dietę. Jeśli nie byłaś i diabetologa to idź, chociażby prywatnie. Ja miałam zdiagnozowana cukrzycę przy jednorazowym wyniku 92 i dobrze że poszłam do specjalisty na własną rękę (gin nie widział problemu) bo potem z cukrem było tylko gorzej, im starsza ciąża tym bardziej szalał. Pod koniec miewałam rano po 110, po posiłkach czasem za dużo, skończyło się na insulinie. Więc działaj.
A też miałaś to stwierdzone we wczesnej ciąży? Jak u Ciebie się to skończyło?
 
Aha i
A też miałaś taki wynik na początku ciąży?
Mi wyszło dopiero przy krzywej ciążowej więc w połowie ciąży. ( Cukier przekroczymy tylko na czczo)umów się na wizytę, a do tego czasu próbuj z dietą- na spokojnie. Glukometr powinnaś dostać na 1 wizycie. Jednorazowe skoki nie zagrażają dziecku, o nic się nie martw. Poznałam masę dziewczyn z cc i żadna nie miała powikłań i wszystkie dzieci zdrowe :)
 
U mnie to się dzialo na poczatku pandemi i pan w aptece mowil ze moge dostac glukometr jak gdzieś tam sie w necie zarejetruje ale nie robilam tak bo lekarz mnie przyjal w zamknietej przychodni i wszystko dostałam
 
Ja nie robiłam krzywej sam cukier na czczo wystarczyl do stwierdzenia cukrzycy ciazowej i nue zgodziłam sie na to badania a glukometr dostalam na puerwszej wizycie u diabetologa na nfz
Czyli w którym mniej więcej tyg byłaś jak się zaczęłaś sama badać glukometrem?

Czy taki wynik może być spowodowany tym, że przez kilka dni jadłam więcej niż zwykle ciast, słodyczy itp? Bo nie trzymałam swojej zwyczajowej diety przed badaniem.
 
Ja miałam 94 przy krzywej i tak jak wyżej lekarz ginekolog nie widział problemu. W szpitalu też nic nie mówili. Tylko, że nawet nie pomyślałam, że coś może być źle skoro lekarze twierdzili, że ok. więc sobie żyłam tak jak wcześniej. Specjalista pewnie by zdiagnozował cukrzyce ciążowa. Urodziłam przez CC wszystko było dobrze, dziecko 3100.
Te normy cukru chyba co chwilę się zmieniają. Teraz jest do 92 wcześniej było więcej...

Glukometr dostaniesz za darmo. Jednorazowy wynik nic nie znaczy. Trzymaj dietę dla spokoju i spowinno być ok.
Rozumiem, że o ciąży świadczy poziom bhcg? Jeszcze kilka tygodni zanim się potwierdzi na USG..
 
Ostatnia edycja:
Czyli w którym mniej więcej tyg byłaś jak się zaczęłaś sama badać glukometrem?

Czy taki wynik może być spowodowany tym, że przez kilka dni jadłam więcej niż zwykle ciast, słodyczy itp? Bo nie trzymałam swojej zwyczajowej diety przed badaniem.
Oczywiście, że tak. Nawet tym, że dłużej czekałaś w poczekalni i stresem. Miałaś wcześniej problemy cukrzycowe?
 
98 to już cukrzyca ciążowa. Powinnaś dostać od razu glukometr od diabetologa i wprowadzić dietę. Jeśli nie byłaś i diabetologa to idź, chociażby prywatnie. Ja miałam zdiagnozowana cukrzycę przy jednorazowym wyniku 92 i dobrze że poszłam do specjalisty na własną rękę (gin nie widział problemu) bo potem z cukrem było tylko gorzej, im starsza ciąża tym bardziej szalał. Pod koniec miewałam rano po 110, po posiłkach czasem za dużo, skończyło się na insulinie. Więc działaj.
Wstrzymajmy się z potwierdzaniem cukrzycy ciążowej, dziewczyna na dobrą sprawę nie ma jeszcze potwierdzonej ciąży.
Tak wcześnie wysoki cukier może świadczyć o niewykrytej wcześniej cukrzycy.
 
reklama
Do góry